Marcin Piętak na czele świętokrzyskiej ROT

Archiwum prywatne

Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego wybrała dziś swojego prezesa. Stanowisko to objął bliski współpracownik marszałka województwa Andrzeja Bętkowskiego, od czerwca dyrektor jego gabinetu, Marcin Piętak

Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego (ROTWŚ) wybierała już w tym roku prezesa – 29 kwietnia został nim przewodniczący sejmiku świętokrzyskiego Andrzej Pruś, który zastąpił wieloletniego szefa organizacji Jacka Kowalczyka. Dzień później Pruś niespodziewanie zrezygnował ze stanowiska, tłumacząc, że nie może być radnym sejmiku i jednocześnie kierować podległą marszałkowi instytucją. Z powodu konfliktu interesów z funkcji członka zarządu ROTWŚ zrezygnował również starosta kielecki Mirosław Gębski.

Zobacz: „Prezes świętokrzyskiej ROT – wczoraj wybrany, dzisiaj ustąpił”.

Ich następców miało wybrać kolejne walne zgromadzenie członków ROTWŚ zwołane na 10 lipca, które jednak nie odbyło się z powodu przewidywanej małej frekwencji. Termin następnego wyznaczono na dzisiaj.

Już w maju mówiło się, że prezesem ROTWŚ może zostać szef spółki Specjalna Strefa Ekonomiczna „Starachowice” Marcin Perz, ostatecznie jednak 15 maja zarząd województwa delegował innego kandydata. Z rekomendacji marszałka województwa świętokrzyskiego Andrzeja Bętkowskiego został nim jego wieloletni współpracownik Marcin Piętak. Dziś zgodnie z przewidywaniami objął on funkcję prezesa ROTWŚ. Samorządy województw wpłacają do ROT-ów największe składki, dlatego ROT-y zwykle akceptują ich wolę. Za Piętakiem zagłosowało 66 członków organizacji, czyli wszyscy obecni na walnym zgromadzeniu.

37-letni Piętak pochodzi ze Skarżyska-Kamiennej. Ukończył politologię na Akademii Świętokrzyskiej. Od 1 czerwca jest dyrektorem gabinetu marszałka Andrzeja Bętkowskiego, z którym współpracuje od lat. Kiedy Bętkowski był posłem na Sejm (2007-2015), Piętak kierował jego biurem poselskim, a kiedy był wojewodą świętokrzyskim (2015-2018), pełnił funkcję jego doradcy.

W minionej kadencji samorządowej Marcin Piętak był radnym miejskim w Skarżysku-Kamiennej. W ostatnich wyborach startował z list Prawa i Sprawiedliwości do sejmiku, ale do zdobycia mandatu zabrakło mu kilkudziesięciu głosów. Był też doradcą poprzedniego wojewody świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek. Zrezygnował z tego stanowiska, by przejść do Banku Gospodarstwa Krajowego jako specjalista do spraw rozwoju rynku regionalnego.

Jeszcze przed głosowaniem Piętak zapowiedział, że w pracy w turystyce wykorzysta doświadczenie wyniesione z BGK. – Byłem łącznikiem pomiędzy bankiem a przedsiębiorcami i postaram się także i w tej dziedzinie to wykorzystać – powiedział nowy prezes, cytowany przez Radio Kielce.

Na dzisiejszym walnym zgromadzeniu wybrano także zastępcę szefa ROTWŚ – wiceprezydent Kielc Danutę Papaj i członkinię zarządu – kierowniczkę referatu promocji w Starostwie Powiatowym w Kielcach Beatę Wróbel.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Okularnicy po maturze za sterami samolotów Air France

Francuski przewoźnik tak bardzo odczuwa brak pilotów, że obniżył wymagania stawiane kandydatom do tego ...

W tym roku odwiedzi Polskę wyjątkowo dużo młodzieży z Izraela

Ministerstwo Edukacji Izraela zamierza w tym oku dofinansować wyjazd 40 tysięcy uczniów do Polski. ...

Kenia ma nową strategię dla turystyki

2,5 tysiąca nowych łóżek hotelowych, rozbudowa sieci połączeń, nowoczesny terminal dla statków wycieczkowych i ...

Turyści Itaki utknęli w Tajlandii

Około 330 Polaków utknęło w Tajlandii. To turyści Itaki, którzy wczoraj mieli przylecieć z ...

Palmy w Mediolanie – hit czy kit?

W Mediolanie wybuchł spór o ogród z palmami i bananowcami, który urządzono na placu ...

Lufthansa z internetem na europejskich trasach

Pasażerowie Lufthansy i Austrian Airlines będą mogli korzystać z Wi-Fi również na trasach krótkiego ...