Marcin Piętak na czele świętokrzyskiej ROT

Archiwum prywatne

Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego wybrała dziś swojego prezesa. Stanowisko to objął bliski współpracownik marszałka województwa Andrzeja Bętkowskiego, od czerwca dyrektor jego gabinetu, Marcin Piętak

Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego (ROTWŚ) wybierała już w tym roku prezesa – 29 kwietnia został nim przewodniczący sejmiku świętokrzyskiego Andrzej Pruś, który zastąpił wieloletniego szefa organizacji Jacka Kowalczyka. Dzień później Pruś niespodziewanie zrezygnował ze stanowiska, tłumacząc, że nie może być radnym sejmiku i jednocześnie kierować podległą marszałkowi instytucją. Z powodu konfliktu interesów z funkcji członka zarządu ROTWŚ zrezygnował również starosta kielecki Mirosław Gębski.

Zobacz: „Prezes świętokrzyskiej ROT – wczoraj wybrany, dzisiaj ustąpił”.

Ich następców miało wybrać kolejne walne zgromadzenie członków ROTWŚ zwołane na 10 lipca, które jednak nie odbyło się z powodu przewidywanej małej frekwencji. Termin następnego wyznaczono na dzisiaj.

Już w maju mówiło się, że prezesem ROTWŚ może zostać szef spółki Specjalna Strefa Ekonomiczna „Starachowice” Marcin Perz, ostatecznie jednak 15 maja zarząd województwa delegował innego kandydata. Z rekomendacji marszałka województwa świętokrzyskiego Andrzeja Bętkowskiego został nim jego wieloletni współpracownik Marcin Piętak. Dziś zgodnie z przewidywaniami objął on funkcję prezesa ROTWŚ. Samorządy województw wpłacają do ROT-ów największe składki, dlatego ROT-y zwykle akceptują ich wolę. Za Piętakiem zagłosowało 66 członków organizacji, czyli wszyscy obecni na walnym zgromadzeniu.

37-letni Piętak pochodzi ze Skarżyska-Kamiennej. Ukończył politologię na Akademii Świętokrzyskiej. Od 1 czerwca jest dyrektorem gabinetu marszałka Andrzeja Bętkowskiego, z którym współpracuje od lat. Kiedy Bętkowski był posłem na Sejm (2007-2015), Piętak kierował jego biurem poselskim, a kiedy był wojewodą świętokrzyskim (2015-2018), pełnił funkcję jego doradcy.

W minionej kadencji samorządowej Marcin Piętak był radnym miejskim w Skarżysku-Kamiennej. W ostatnich wyborach startował z list Prawa i Sprawiedliwości do sejmiku, ale do zdobycia mandatu zabrakło mu kilkudziesięciu głosów. Był też doradcą poprzedniego wojewody świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek. Zrezygnował z tego stanowiska, by przejść do Banku Gospodarstwa Krajowego jako specjalista do spraw rozwoju rynku regionalnego.

Jeszcze przed głosowaniem Piętak zapowiedział, że w pracy w turystyce wykorzysta doświadczenie wyniesione z BGK. – Byłem łącznikiem pomiędzy bankiem a przedsiębiorcami i postaram się także i w tej dziedzinie to wykorzystać – powiedział nowy prezes, cytowany przez Radio Kielce.

Na dzisiejszym walnym zgromadzeniu wybrano także zastępcę szefa ROTWŚ – wiceprezydent Kielc Danutę Papaj i członkinię zarządu – kierowniczkę referatu promocji w Starostwie Powiatowym w Kielcach Beatę Wróbel.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

LOT połączy Lublin z Warszawą

LOT rozpoczął dzisiaj sprzedaż biletów na nowej trasie między Warszawą a Lublinem. Od 3 ...

Niemiecko-egipski spór o kanapki w samolotach

Fly Egypt potwierdza, że niemiecki ULC zakazał mu latać do tego kraju. Powodem są ...

Alarm Urbanistyczno-Architektoniczny w Zakopanem

Na wzór Alarmu Smogowego w Zakopanem powstał Alarm Urbanistyczno-Architektoniczny. Ma on powstrzymać wielkopowierzchniowe budownictwo ...

Fala rezygnacji powodem zamknięcia hotelu

Hotel Majestic Elegance Punta Cana w Dominikanie zamknął się z powodu olbrzymiej liczby rezygnacji ...

Warszawa promuje się w Chinach Chopinem

Stołeczne Biuro Turystyki rozpoczyna w Chinach promocję Warszawy jako miasta Fryderyka Chopina Kampania realizowana ...

Popyt na prywatne loty, powrót last minute

Koronawirus spowodował na całym świecie drastyczny spadek rezerwacji lotniczych, ale jednocześnie napędził klientów firmom ...