Za dwa dni rusza Suntago – największy park wodny w Europie

Fot. materiały prasowe

32 zjeżdżalnie, basen ze sztucznymi falami, sztuczna rwąca rzeka, wodny plac zabaw, 10 różnego rodzaju saun – to tylko niektóre atrakcje jakie czekają na gości największego zadaszonego parku wodnego w Europie, Suntago, pod Warszawą. Otwarcie za dwa dni.

Suntago Wodny Świat to pierwszy etap większego projektu pod nazwą Park of Poland budowanego we Wręczy obok Mszczonowa. Obiekt zostanie oficjalnie otwarty w najbliższy czwartek, 20 lutego.

W Suntago znajdują się 32 zjeżdżalnie wodne, basen ze sztucznymi falami, sztuczna rwąca rzeka, „rzeka przygód”, wodny plac zabaw, maszyna umożliwiająca surfowanie pod dachem, zewnętrzny wodny plac zabaw (na czas wakacji), trzy baseny solankowe pod nazwą Dead Sea, pięć basenów z wodą mineralizowaną, 10 saun tematycznych o zróżnicowanej temperaturze i wilgotności powietrza, dwa otwierane dachy, dzięki którym do środka wpadać będą promienie słońca, pięć restauracji, kawiarnia i pięć barów.

Fot. materiały prasowe

W Suntago ma być utrzymywana stale temperatura 32 stopni Celsjusza. Posadzono w nim 740 palm przywiezionych z różnych stron świata. Park wodny dzieli się na trzy strefy tematyczne – Jamango, Relax, Saunaria. Dwie ostatnie dostępne będą tylko dla gości powyżej 16 roku życia.

Jamango to „wodna dżungla z masą atrakcji na światowym poziomie, 4000 leżaków w otoczeniu prawdziwych palm, 32 zjeżdżalnie, w tym jedna z najdłuższych w Europie, dzięki której goście Suntago będą mieli wrażenie jakby sunęli z wysokości Wieży Eiffla! Na zjeżdżalni o nazwie Green Mamba na pontonie mogą mknąć jednocześnie do cztery osoby”. W tej strefie znajduje się zewnętrzny i wewnętrzny basen termalny z barem i restauracje z kuchnią polską i daniami włoskimi.

Strefa Relax obsadzona jest palmami z Kostaryki, Malezji i Florydy. W zewnętrznym i wewnętrznym basenie z wodami termalnymi są jacuzzi, hydromasaże i dwa bary w samym basenie. Jeden z basenów ma wodę solankową, a inny wodę bogatą w siarczany. W strefie Relax jest możliwość skorzystania z zabiegów kosmetycznych i masaży (po zarejestrowaniu się).

Tę część wyposażono w restauracje z kuchnią amerykańską i japońską.

Na część pod nazwą Saunaria składa się 10 różnych saun i łaźni oraz dwa baseny „witalne”. Z nimi dla kontrastu umieszczono „Mont Blanc”, czyli miejsce z temperaturą -12 stopni Celsjusza, w którym będzie można się natrzeć śniegiem. Inne atrakcje to Koreańska Sala Wypoczynku z aromaterapią i kojącą muzyką, grota solna i klimacie zbliżonym do morskiego i prysznic w kształcie lilii z temperaturą 16 stopni. Strefy Relax i Saunaria są jak informuje organizator „textil free” (można występować tam nago).

Wiosną do dyspozycji gości będą oddane jeszcze 92 wyposażone domki modułowe o powierzchni 32 m² (można łączyć po dwa) ze strefami zabaw dla dzieci, przestrzenią do grillowania, recepcją z mini delikatesami. Goście Park of Poland będą mogli tam przenocować a nawet spędzić wakacje.

Budowa obiektu rozpoczęła się w maju 2017 r., a koszt inwestycji wyniósł ponad 170 mln euro. Inwestorem Park of Poland jest spółka Global City Holdings, a jego partnerem przy budowie Suntago jest niemiecka spółka Unternehmensgruppe WUND, która realizuje podobne projekty w Niemczech i podzieliła się swoją wiedzą na temat budowy tak dużego parku wodnego.

Inwestycja Park of Poland, w tym Suntago Wodny Świat, jest dla nas zarówno wielką szansą jak i wyzwaniem – mówi cytowany w komunikacie prezes spółki Park of Poland Idan Greidinger. – Miejsca jak nasz park zapewniają rozrywkę tysiącom ludzi dziennie. Suntago to największy zadaszony park wodny w Europie i pierwszy tego typu, tak spektakularny obiekt w Polsce. Będzie przyjmować gości 365 dni w roku. Zrobiliśmy wszystko, aby goście przekraczając próg Suntago nie tylko czuli magiczną atmosferę egzotycznych wakacji, ale i mieli zapewnioną obsługę na wysokim poziomie.

– Dzięki know-how park spełnia zarówno funkcję relaksacyjno-zdrowotną, umożliwiając gościom kąpiele w basenach termalnych, sesje w saunach tematycznych, ofertę SPA&Wellnes, jak i rozrywkową – dodaje.

Ceny wstępów zależą od liczby godzin, dni i stref, z jakich chce się korzystać. Rodzina trzyosobowa z dzieckiem do 3 lat zapłaci (dorośli trzy strefy, dziecko jedna strefa) za cały dzień 130 złotych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

KLM rozszerzy rzeczywistość

„Wypróbuj, zanim polecisz!” to hasło nowej kampanii promocyjnej KLM-u, w której przewoźnik będzie reklamował ...

Komisja Europejska bada praktyki Amadeusa i Sabre’a

Unia Europejska sprawdza, czy Amadeus i Sabre nie przekroczyli przepisów antymonopolowych przy zawieraniu kontraktów ...

Touroperatorzy 2019: Przez samoograniczenie do sukcesu

Tylko poskramiając apetyty na wzrost, biura podróży mogą wzmocnić się ekonomicznie. Jeśli ulegną złudzeniu, ...

Novaturas opuszcza cenę

Nie 56,11 złotego, ale 44,13 złotego będzie ostatecznie kosztować jedna akcja wchodzącej na warszawską ...

Thomas Cook rozważa sprzedaż kultowej marki

Club 18-30 to znany brytyjski specjalista od wyjazdów dla młodych należący do Thomasa Cooka. ...

Agenci franczyzowi – we współpracy wasza szansa

Szef sieci franczyzowej Travel Councellor wie jak sprzedawcy mogą zwiększyć przychody. Po pierwsze powinni ...