Polska Rada Turystyki zaczyna rozmowy z politykami o branży

Wychodzimy z inicjatywą spotkania, mającego szukać wyjścia turystyki z kryzysu i opracowania strategii na przyszłość dla tej ważnej dziedziny gospodarki – pisze Polska Rada Turystyki do polskich polityków.

Polska Rada Turystyki rozesłała do wszystkich sił politycznych reprezentowanych w parlamencie list. Proponuje w nim każdej partii spotkanie i rozmowę na temat obecnej sytuacji branży turystycznej, wyjścia z kryzysu i o jej przyszłości. Jesteśmy gotowi na wszelkie działania, które pozwolą przetrwać temu sektorowi – deklarują sygnatariusze listu.

ZOBACZ TEŻ: OSAT do premiera: Nie zapominajmy o pomocy dla firm jednoosobowych

-Celem spotkań, które inicjujemy, jest nie tyle załatwianie jakichś bieżących problemów, ile poszerzanie świadomości polityków, jaką rolę pełni turystyka w gospodarce, ile miejsc pracy zapewnia. Potrzebujemy szerokiej dyskusji – wyjaśnia Rafał Marek, prezes Krakowskiej Izby Turystyki i jeden z członków kierownictwa PRT. – Ostatnie miesiące pokazały, że nawet podstawowe informacje o branży turystycznej nie są politykom znane, chociaż często wypowiadają się publicznie o turystyce i głosują za ustawami nas dotyczącymi.

W środę odbyła się pierwsza zdalna rozmowa przedstawicieli rady i innych środowisk z prezesem Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, europosłami i samorządowcami PSL. Dyskusja dotyczyła ograniczenia przez rząd terminu ferii , oczekiwania przez przedsiębiorców turystycznych szybkiego dokończenia procesu legislacyjnego ustawy zwanej tarczą 6.0 z poprawkami Senatu czy zmiany regulaminu przyznawania pomocy z Polskiego Funduszu Rozwoju tak, aby mogli z niej korzystać również przedsiębiorcy nie zatrudniający pracowników.

CZYTAJ WIĘCEJ: TOO: Zapytaj rząd, dlaczego cię wykluczył z pomocy

Prezes PSL – jak relacjonują uczestnicy rozmowy – deklarował daleko idące poparcie dla postulatów branży turystycznej. Łącznie z zaproponowaniem usług PSL jako „platformy porozumienia” między branżą turystyczną a rządem, wystąpieniem z interpelacją w sprawie ferii czy uznaniem za słuszny planowany na 13 grudnia protest branży turystycznej w Warszawie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Airbnb wygrywa z Monachium

Airbnb nie musi przekazywać Monachium danych osób, które w portalu wystawiają swoje lokale na ...

Milczarski: Strajk nie zatrzyma LOT-u

Nawet jeśli strajk dojdzie do skutku, LOT będzie normalnie działać – deklaruje prezes LOT-u ...

Niemiecki TUI zamyka biura na lotniskach

Niemiecki TUI likwiduje wszystkie punkty obsługi na lotniskach w Niemczech. Mowa o 18 biurach, ...

Google pomoże wybrać hotel w czasach pandemii

Google pokaże, ile hoteli w danym regionie jest otwartych i które linie lotnicze tam ...

Lufthansa i Austrian mają płatny internet na europejskich trasach

Lufthansa i Austrian Airlines oferują „od teraz” dostęp do Internetu na pokładach swoich samolotów, ...

Pierwszy Best Western Premier w Rzeszowie

W stolicy Podkarpacia otwarto nowy hotel działający w ramach sieci Western Hotels & Resorts ...