Aktualizacja: 30.12.2016 07:34 Publikacja: 30.12.2016 07:34
Foto: Filip Frydrykiewicz
Według dyrektywy unijnej, nad wdrożeniem której do niemieckiego prawa pracuje teraz niemiecki parlament, wycieczka zorganizowana to taka impreza, w ramach której usługi turystyczne oferowane są w pakiecie lub pod wspólną ceną.
Bundesrat, jedna z dwóch izb parlamentu niemieckiego, zastanawia się, czy agenci, którzy będą sprzedawać powiązane usługi turystyczne (świadczenia pochodzące od różnych dostawców, na przykład przelot i zakwaterowania), tworząc taki pakiet, nie staną się automatycznie touroperatorami, co by oznaczało, że musieliby ponosić taką samą odpowiedzialność za wykonanie usługi jak organizatorzy. Musieliby wtedy zapewnić sobie zabezpieczenie, na przykład w postaci gwarancji ubezpieczeniowej, jakie zobowiązany jest mieć organizator turystyki na wypadek bankructwa. Dla wielu z nich byłoby to za drogie. Widząc to niebezpieczeństwo przedstawiciele niemieckiej branży lobbują od miesięcy u polityków, by przy implementacji dyrektywy unijnej nie wprowadzali zapisów, które spowodują, że egzystencja wielu małych i średnich firm będzie zagrożona.
Pierwsze sale nowego, oczekiwanego od lat flagowego muzeum Egiptu, zostały udostępnione zwiedzającym. Na razie t...
Wierzyciele bezskutecznie szukają majątku jednej z najbogatszych do niedawna Polek. I stawiają jej coraz poważni...
Polacy pokochali parki rozrywki, o czym może świadczyć rosnąca liczba tego typu miejsc. Wkrótce ma się ona powię...
Ekskluzywny hotel na wyspie Kos i biuro podróży Grecos Holiday zostali zwycięzcami konkursu na najlepszy produkt...
Dzięki wynikom konkursu Kompas Wakacyjny łatwiej mi pracować i przekonywać klientów do wyjazdów – mówi agent tur...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas