PKP konsultuje się w sprawie dworców

Kolej chce konsultować z mieszkańcami modernizacje dworców. Na spotkaniach w Urzędzie Miasta w Nidzicy 8 i 9 listopada obecnych było kilkadziesiąt osób, które miały możliwość przedstawienia swoich oczekiwań i koncepcji dotyczących planowanego projektu modernizacji dworca kolejowego w tym mieście.

Publikacja: 13.11.2016 12:51

Dworzec w Nidzicy ma być zburzony

Dworzec w Nidzicy ma być zburzony

Foto: Google Street View

To pierwsze tego rodzaju wydarzenie organizowane w działań włączających podróżnych, mieszkańców, przedstawicieli władz samorządowych oraz organizacji pozarządowych w proces przygotowania inwestycji dworcowych. - Warsztaty z lokalnymi społecznościami odbywać się będą przy wszystkich projektach – zapowiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Michał Beim, członek zarządu PKP SA.

PKP ma do zmodernizowania około 460 dworców. Pochłonie to prawie 600 milionów euro. W pierwszej kolejności mają być remontowane dworce wzdłuż korytarzy, gdzie jest prowadzona lub już przeprowadzono modernizację linii. Plany PKP zakładają m.in. integrację dworców z lokalną komunikacją. Dworce mają być także ekologiczne. Konsultacje z lokalnymi społecznościami mają w miarę możliwości dopasować projekty do ich potrzeb.

Złap mikołajkową okazję!

Czytaj dalej RP.PL.
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Zanim Wyjedziesz
Wielkie Muzeum Egipskie otwarte. Na razie na próbę
Materiał Promocyjny
Transformacja w miastach wymaga współpracy samorządu z biznesem i nauką
Turystyka
Nie tylko Energylandia. Przewodnik po parkach rozrywki w Polsce
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: W Grecji Mitsis nie do pobicia
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017 pomaga w pracy agenta
Materiał Promocyjny
Przewaga technologii sprawdza się na drodze
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: „Strelicje" pokonały „Ślicznotkę"
Walka o Klimat
„Rzeczpospolita” nagrodziła zasłużonych dla środowiska