450 wystawców z 50 krajów - jutro ruszają TT Warsaw

O zwiedzaniu Iranu rowerem, prawach pasażerów lotniczych, atrakcjach Rumunii, Mołdawii i Indonezji, perspektywach turystyki krajowej i wyjazdowej – będzie można dowiedzieć się na rozpoczynających się jutro Międzynarodowych Targach Turystycznych TT Warsaw

Publikacja: 23.11.2016 00:02

450 wystawców z 50 krajów - jutro ruszają TT Warsaw

Foto: Materiały reklamowe

TT Warsaw to największe targi turystyczne w kraju. Organizatorzy zapowiadają obecność 450 wystawców z 50 krajów. Spodziewają się 20 tysięcy odwiedzających.Klientów biznesowych i indywidualnych przyciągnąć ma bogaty program i liczne spotkania branżowe.

Krajem partnerskim imprezy będzie Rumunia, która – poza prezentacją różnorodności swoich regionów – przywiezie oferty wyjazdów, muzykę, wina, narodowe potrawy i gotowych podzielić się swoją wiedzą rękodzielników, m.in. ceramików, malarzy drewna, hafciarzy i jubilerów. W przygotowanych dla zwiedzających konkursach będzie można wygrać wycieczkę do Transylwanii. Już pierwszego dnia targów Rumuński Urząd do spraw Turystyki zorganizuje też konferencję prasową, prezentującą turystyczne walory tego kraju.

Wśród wystawców będą przedstawiciele m.in. Włoch, Niemiec, Słowacji, Czech, Hiszpanii, Belgii, Białorusi, Gruzji, Litwy, Malty, Mołdawii, Szwecji, Ukrainy i Węgier. Nie zabraknie reprezentantów Bałkanów: Bułgarii, Chorwacji, Czarnogóry, Albanii, Bośni i Hercegowiny i Macedonii.

Obecność potwierdzili też m.in. wystawcy z Egiptu, Maroka, Etiopii, Tanzanii, Turcji, Izraela, Jordanii, Palestyny, Chin, Bhutanu, Japonii, Indii, Indonezji, Sri Lanki, Tajlandii, Malediwów, Wietnamu i Uzbekistanu. Grono uzupełnią przedstawiciele branży turystycznej z Dominikany, Kuby, Wenezueli, Stanów Zjednoczonych, a także Panamy i Jamajki. Wśród polskich wystawców znajdą się przedstawiciele regionów, miast, gmin, hoteli, ośrodków wypoczynkowych i atrakcji turystycznych.

Strategia dla Polski do roku 2020

Pierwszy dzień targów tradycyjnie zarezerwowano na spotkania biznesowe. Impreza będzie więc zamknięta dla indywidualnych zwiedzających. Po oficjalnym otwarciu targów zaplanowano blok spotkań, konferencji prasowych i debat.

Jedną z nich będzie wykład na temat praw pasażerów lotniczych. Prelegenci opowiedzą między innymi, co doradzić klientowi, który przez kilka godzin czekał na czarter. Bezpośrednio po tym spotkaniu odbędzie się prezentacja „Petersburg bez wizy. Promem przez Bałtyk – pakiety wycieczkowe dla touroperatorów. Skandynawia i kraje Bałtyckie na każdą kieszeń", zorganizowana wspólnie przez serwis PrzezMorze.pl i armatora Tallink.

W tym samym czasie Ministerstwo Sportu i Turystyki zaprasza na spotkanie poświęcone nowym trendom w turystyce. Zaprezentowana będzie strategia turystyczna Polski do roku 2020. Resort podsumuje też kampanię promocyjną „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny". Zaplanowano również debatę na temat ekonomii współdzielenia.

Tego dnia ruszą też prezentacje i konferencje narodowych organizacji turystycznych. Poza Rumunią zaprezentują się: Kuba, Japonia, Indonezja i Wyspy Liparyjskie.

Przez trzy dni targów odbywać się będą spotkania w Multimedialnej Strefie Turystycznej „Odkryj Polskę", przygotowanej przez Polską Organizację Turystyczną (POT). Na 120 mkw. zaaranżowano salę kinową i scenę. Poza projekcjami filmów o polskich miastach, regionach i przedsiębiorstwach turystycznych, zaplanowano w niej m.in. konkurs w wirtualnej rzeczywistości, dyskusje o technologii VR w procesie pozyskiwania klientów i systemu Beacon w obsłudze turystów oraz prezentację produktów Amadeusa.

Porozmawiajmy o polskiej branży

Drugiego dnia targów, choć na hali wystawienniczej pojawią się już indywidualni zwiedzający, również odbędą się spotkania dla przedstawicieli branży.

Szczególną uwagę warto zwrócić na obszerną, trzygodzinną dyskusję zorganizowaną przez redakcje Turystyki.rp.pl i „Rzeczpospolitej" na temat polskiej turystyki wyjazdowej w 2017 roku (sala A, 15.00-17.00). Prezes Instytutu Badania Rynku Turystycznego Traveldata Andrzej Betlej podsumuje rok w turystyce. Poruszony będzie też wpływ tanich linii lotniczych na decyzje wyjazdowe Polaków i wprowadzenie Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele największych biur podróży, organizacji branżowych, firm ubezpieczeniowych, linii lotniczych, agenci turystyczni, reprezentanci sejmowej Komisji Sportu, Kultury Fizycznej i Turystyki oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zobacz relację z zeszłego roku

 

Międzynarodowe seminarium drugiego dnia targów (sala A, 10.00-14.00) organizuje też Polska Izba Turystyki i Polska Izba Ubezpieczeń. Przedstawiciele obu organizacji porozmawiają o europejskich systemów zabezpieczeń finansowych w turystce.

Wśród piątkowych wydarzeń targowych warto wymienić organizowane przez Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce spotkanie poświęcone innowacjom w zimowych wyjazdach firmowych, przygotowany przez SITE Poland wykład „Cruising & Incentive" o tworzeniu programów incentive na statkach wycieczkowych i spotkanie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi poświęcone promocji produktu turystyki wiejskiej i agroturystyki.

Dookoła świata w pojedynkę

Trzeci, ostatni, dzień targów upłynie pod znakiem spotkań ze znanymi podróżnikami i blogerami turystycznymi.

Choć rodzina Abothów, znana jako Family without Borders (ang. rodzina bez granic) opowie o 30 lekcjach świata w 30 krajach, czyli dlaczego warto być rodzicem dziecka, które podróżuje, Martina Zawadzka będzie przedstawiać zalety podróży dookoła świata w pojedynkę. W tym samym czasie Paulina Lewandowska spróbuje zaś przekonać słuchaczy, by rzucili wszystko i pojechali do Peru.

Goście specjalni TT Warsaw sporo uwagi poświęcą metodom podróżowania i niecodziennym środkom transportu. Wojciech Grabowski i Katarzyna Kosowska opowiedzą o swojej wyprawie „23-letnim busem na Koło Podbiegunowe", Mateusz Kotlarski powspomina autostopową wyprawę za równik, opowieścią „Maratony na 7 kontynentach" Marek Śliwka z biura podróży Logos Travel przybliży zaś temat biegania i zwiedzania. O podróżach motocyklem po Bliskim Wschodzie opowie Anna Jackowska, rowerem po Iranie – Dorota Chojnowska, a konno po bocznych ścieżkach Polski, Europy i świata – Jacek Jasiński.

Z hal targowych na Marsa będzie można też przenieść się (oczami wyobraźni) na Mount Everest, o którym opowie pisarka i podróżniczka Monika Witkowska, do Ameryki Środkowej, którą sfotografowała Anita Demianowicz i nad Amazonkę, gdzie śladami Arkadego Fiedlera podążał jego syn, również Arkady.

Targi TT Warsaw odbędą się 24 - 26 listopada w centrum targowo-kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie.

Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: W Grecji Mitsis nie do pobicia
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017 pomaga w pracy agenta
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: „Strelicje" pokonały „Ślicznotkę"
Turystyka
Turcy mają nowy pomysł na all inclusive
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Turystyka
Włoskie sklepiki bez mafijnych pamiątek