Pałac szejka otwarty dla turystów

Prezydencki pałac w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich został otwarty dla turystów. Al Watan w Abu Zabi był dotąd niedostępny dla zwiedzających

Publikacja: 16.03.2019 09:09

Fot. visitabudhabi.ae

Fot. visitabudhabi.ae

Foto: ROL

Labirynty białych korytarzy, ściany wyłożone marmurami, białe kopuły i prezydenckie ogrody zostały otwarte dla publiczności. Qasr Al Watan jest najbardziej strzeżonym budynkiem w Abu Zabi. Dotąd policja nie pozwalała go nawet fotografować ciekawskim turystom.

Posiadłość znajduje się nad brzegiem Zatoki Perskiej w pobliżu znanego ze złotych pomieszczeń hotelu Emirates Palace. W czasie wycieczki zwiedzający mogą zobaczyć nie tylko kolekcję bezcennych manuskryptów i rzeźb, ale także dowiedzieć się więcej o funkcjonowaniu dworu szejka. Działające biura prezydenckie nadal pozostaną niedostępne dla publiczności.

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Zanim Wyjedziesz
Wielkie Muzeum Egipskie otwarte. Na razie na próbę
Turystyka
Nie tylko Energylandia. Przewodnik po parkach rozrywki w Polsce
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: W Grecji Mitsis nie do pobicia
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017 pomaga w pracy agenta
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: „Strelicje" pokonały „Ślicznotkę"