Labirynty białych korytarzy, ściany wyłożone marmurami, białe kopuły i prezydenckie ogrody zostały otwarte dla publiczności. Qasr Al Watan jest najbardziej strzeżonym budynkiem w Abu Zabi. Dotąd policja nie pozwalała go nawet fotografować ciekawskim turystom.

Posiadłość znajduje się nad brzegiem Zatoki Perskiej w pobliżu znanego ze złotych pomieszczeń hotelu Emirates Palace. W czasie wycieczki zwiedzający mogą zobaczyć nie tylko kolekcję bezcennych manuskryptów i rzeźb, ale także dowiedzieć się więcej o funkcjonowaniu dworu szejka. Działające biura prezydenckie nadal pozostaną niedostępne dla publiczności.

Prezydencka rezydencja nazywana "pałacem narodu" powstała niedawno. Otwarto ją w 2017 roku. W Sali Marmurowej o powierzchni 100 na 100 metrów przykrytej kopułą o średnicy 37 metrów oficjalnie przyjmowano już między innymi papieża Franciszka i przewodniczącego chińskiej partii komunistycznej.

Architektura Qasr Al Watan nawiązuje stylem do budowli powstających w epoce Wielkich Mogołów znanej między innymi z indyjskiego Tadź Mahal. Zwiedzający mogą między innymi zobaczyć pomieszczenie, w których odbywają się spotkania państw Rady Współpracy Państw Zatoki. Nad okrągłym stołem =zobaczą żyrandol składający się z 350 tysięcy kryształów, ważący 12 ton.

Pałac otwarty jest przez siedem dni w tygodniu. Na zwiedzanie z przewodnikiem najlepiej zarejestrować się na stronach internetowych. Wstęp kosztuje - w przeliczeniu - 60 złotych.