Bruksela, w trosce o konsumentów, zażądała zmian w funkcjonowaniu firmy -podporządkowanie się unijnym normom - i zagroziła karami finansowymi.
Ponad miesiąc temu Komisja Europejska wytknęła firmie Airbnb, że nie prezentuje w sposób przejrzysty cen na stronach internetowych. "Cena, która wyświetla się na początku wyszukiwania nie jest ceną końcową, bo są dodatkowe opłaty dodawane później. Trudno też ustalić czy wynajem jest od prywatnej osoby, czy też od firmy. A to jest ważne, bo mają wtedy zastosowanie inne przepisy dotyczące ochrony konsumentów" - tłumaczyła wtedy komisarz do spraw konsumentów Vera Jourova. Przyznała, że coraz więcej konsumentów rezerwuje zakwaterowanie w internecie, ale - jak dodała - popularność nie może być wymówką dla nieprzestrzegania unijnych przepisów. Poinformowała również, że w ubiegłym roku otrzymała prawie sześć tysięcy skarg na serwisy, które zajmują się wynajmowaniem zakwaterowania.
Pierwsze sale nowego, oczekiwanego od lat flagowego muzeum Egiptu, zostały udostępnione zwiedzającym. Na razie t...
Wierzyciele bezskutecznie szukają majątku jednej z najbogatszych do niedawna Polek. I stawiają jej coraz poważni...
Polacy pokochali parki rozrywki, o czym może świadczyć rosnąca liczba tego typu miejsc. Wkrótce ma się ona powię...
Ekskluzywny hotel na wyspie Kos i biuro podróży Grecos Holiday zostali zwycięzcami konkursu na najlepszy produkt...
Dzięki wynikom konkursu Kompas Wakacyjny łatwiej mi pracować i przekonywać klientów do wyjazdów – mówi agent tur...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas