Wakacje w roku szkolnym niemoralne

Filip Frydrykiewicz

Zaledwie 50 procent Niemców, którzy wzięli udział w badaniu Holiday Extras, uważa, że wyjeżdżanie z dziećmi na wakacje w roku szkolnym, żeby zaoszczędzić na podróży jest niemoralne

W maju niemiecka policja zatrzymała na lotniskach w Norymberdze i Memmingen rodziców, którzy chcieli wyjechać ze swoimi dziećmi na wakacje w roku szkolnym. Miał to być sygnał ostrzegawczy dla osób, które nie przejmują się obowiązkiem szkolnym swoich dzieci, a na uwadze mają tylko oszczędności związane z podróżowaniem przed sezonem.

Od tego momentu w kraju rozgorzała dyskusja, czy po pierwsze władze nie mają poważniejszych spraw do załatwienia, a po drugie, czy rodzice mogą tak postępować. Holidays Extras, firma zajmująca się sprzedażą usług dodatkowych takich jak parkingi, transfery, i tym podobne, przeprowadziła na ten temat badania, informuje portal Gloobi.de. W ankiecie udział wzięło tysiąc osób. Prawie co dziewiąty pytany przyznał, że wyjeżdżał z dziećmi poza feriami i wakacjami, żeby skorzystać z atrakcyjnych ofert. Zaledwie 50 procent respondentów uznało takie postępowanie za niemoralne. 42 procent nie miało zdania na ten temat i nigdy wcześniej się na tym nie zastawiało.

Analiza pokazała, że mężczyźni są bardziej skłonni pozwolić swoim pociechom opuszczać lekcje w szkole. 11 procent z nich już tak kiedyś zrobiło. 43 procent jest przeciwne takiemu postępowaniu. Tylko 6 procent kobiet popiera tę praktykę, prawie 56 procent się z nią nie zgadza. Także wśród młodych przyzwolenie na „legalne wagary” jest większe. Tu problemu nie dostrzega 12 procent pytanych w wieku 35-44 lata. Najmniej chętnie praktykę tę stosują osoby w wieku między 55 a 64 lata, ale one zazwyczaj nie mają już dzieci w wieku szkolnym.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Egipt z nowymi kurortami dla Rosjan

Egipscy touroperatorzy chcą organizować turystom z Rosji krótkie wycieczki do Luksoru i Asuanu i ...

Lidl przejmuje JT Touristik

Syndyk zajmujący się likwidacją niemieckiego touroperatora JT Touristik sprzedał go Lidlowi. Marka ma pozostać ...

Niemcy – z powodu strajku odwołanych kilkaset lotów

Trwa strajk ostrzegawczy pracowników ochrony na lotniskach w Duesseldorfie, w Kolonii/Bonn i Stuttgarcie. Strajk ...

Warszawa promuje się w Chinach Chopinem

Stołeczne Biuro Turystyki rozpoczyna w Chinach promocję Warszawy jako miasta Fryderyka Chopina Kampania realizowana ...

Technologia zwiększy zyski agentów

Niemiecka organizacja zrzeszająca agentów turystycznych DTPS ma pomysł na poprawę zarobków swoich członków. Chce ...

Amadeus dostał nowy certyfikat

Amadeus jest jedną z pierwszych firm, która dostała dwa certyfikaty IATA NDC trzeciego poziomu ...