Wakacje w roku szkolnym niemoralne

Filip Frydrykiewicz

Zaledwie 50 procent Niemców, którzy wzięli udział w badaniu Holiday Extras, uważa, że wyjeżdżanie z dziećmi na wakacje w roku szkolnym, żeby zaoszczędzić na podróży jest niemoralne

W maju niemiecka policja zatrzymała na lotniskach w Norymberdze i Memmingen rodziców, którzy chcieli wyjechać ze swoimi dziećmi na wakacje w roku szkolnym. Miał to być sygnał ostrzegawczy dla osób, które nie przejmują się obowiązkiem szkolnym swoich dzieci, a na uwadze mają tylko oszczędności związane z podróżowaniem przed sezonem.

Od tego momentu w kraju rozgorzała dyskusja, czy po pierwsze władze nie mają poważniejszych spraw do załatwienia, a po drugie, czy rodzice mogą tak postępować. Holidays Extras, firma zajmująca się sprzedażą usług dodatkowych takich jak parkingi, transfery, i tym podobne, przeprowadziła na ten temat badania, informuje portal Gloobi.de. W ankiecie udział wzięło tysiąc osób. Prawie co dziewiąty pytany przyznał, że wyjeżdżał z dziećmi poza feriami i wakacjami, żeby skorzystać z atrakcyjnych ofert. Zaledwie 50 procent respondentów uznało takie postępowanie za niemoralne. 42 procent nie miało zdania na ten temat i nigdy wcześniej się na tym nie zastawiało.

Analiza pokazała, że mężczyźni są bardziej skłonni pozwolić swoim pociechom opuszczać lekcje w szkole. 11 procent z nich już tak kiedyś zrobiło. 43 procent jest przeciwne takiemu postępowaniu. Tylko 6 procent kobiet popiera tę praktykę, prawie 56 procent się z nią nie zgadza. Także wśród młodych przyzwolenie na „legalne wagary” jest większe. Tu problemu nie dostrzega 12 procent pytanych w wieku 35-44 lata. Najmniej chętnie praktykę tę stosują osoby w wieku między 55 a 64 lata, ale one zazwyczaj nie mają już dzieci w wieku szkolnym.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Skandaliczne zachowanie hotelarzy wobec klientów Neckermanna

Traktowanie klientów jako zakładników w rozliczeniach między kontrahentami uważamy za bezprawne i nieetyczne – ...

Cancun chce więcej zarobić na turystach

Od początku roku w meksykańskim Cancun obowiązuje „podatek ekologiczny”, który płacą wszyscy goście hotelowi. ...

Kto daje rabaty, nie dostanie prowizji

Jeśli uda się udowodnić, że klient kupił wycieczkę w konkretnym biurze tylko dlatego, że ...

Niemiecka turystyka ma już Centrum Kompetencji

Centrum Kompetencji Turystyki przy ministerstwie gospodarki i energii ma analizować trendy gospodarcze, technologiczne i ...

LOT rekrutuje wakacyjnych pomocników

W szczycie sezonu letniego LOT zatrudni kilkudziesięciu dodatkowych ludzi na Lotnisku Chopina. Do zadań ...

Airbnb zadebiutuje na giełdzie

Airbnb, serwis ułatwiający wynajmowanie turystom mieszkań i domów przez internet, ogłosił, że planuje wejść ...