Czy ustawa odstraszy turystów?

Bloomberg

Nowa ustawa turystyczna nakłada na biura obowiązki informacyjne. Przy sprzedaży telefonicznej ich wypełnienie może być trudne. Czy tak się stanie, sprawdza niemiecki FTI

Obowiązek przekazania informacji klientom, który na sprzedawców nakłada nowa ustawa o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych, to przy telefonicznej obsłudze dość duże wyzwanie.

Niemiecki touroperator FTI nagrał komunikaty, które potencjalni turyści dzwoniący do centrum obsługi biura muszą odsłuchać, zanim będą mogli porozmawiać z konsultantem, informuje portal Travel Talk. Cała wiadomość jest dość długa, bo trwa aż cztery minuty i odnosi się do nowych regulacji, zakresu usług i zabezpieczeń imprezy turystycznej. Komunikat został podzielony na dwie sekwencje – pierwszej trzeba wysłuchać w całości, tu klient dostaje ogólne informacje o nowej ustawie, drugą można przerwać i połączyć się ze sprzedawcą zanim zostanie odsłuchana. Touroperator sprawdza obecnie, jak wiele osób decyduje się zrezygnować z zapoznania się z komunikatem. – Mamy wielką nadzieję, że klient przerwie (odsłuchiwanie wiadomości) – mówi prezes FTI Ralph Schiller. W interesie touroperatora jest skracanie, a nie wydłużanie długości trwania rozmowy. Biuro sprawdza obecnie, jak dużo osób rezygnuje z wysłuchania informacji do końca. Na razie wiadomo, że około trzy czwarte dzwoniących przerywa ten proces. W którym konkretnie momencie to następuje, nie zostało jeszcze ustalone.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Hampton wkracza do Oświęcimia

Przy wjeździe do centrum Oświęcimia stanie trzygwiazdkowy hotel marki Hampton by Hilton. Dzisiaj wmurowano ...

Maxy nie wrócą na lato

Nasi klienci polecą boeingami 737 Max dopiero pod koniec lata, a nie na początku ...

Ecco Holiday diamentem „Forbesa”

Touroperator zajął 46. miejsce w wielkopolskim zestawieniu firm o przychodach od 5 do 50 ...

LOT poleci z Bydgoszczy do Kijowa

2 sierpnia LOT uruchomi bezpośrednie połączenie z Bydgoszczy do Kijowa. Nowe rejsy będzie wykonywać ...

Industriada szuka partnerów na święto

Ósma Industriada, czyli święto Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego, odbędzie się 10 czerwca. Teraz ...

W biurach podróży 500 procent więcej Tunezji

Pierwszy raz od rozpoczęcia przez biura podróży sprzedaży wyjazdów na lato 2018, Polski Związek ...