Milion zwiedzających podziemną Wieliczkę

materiały prasowe

Milion turystów odwiedziło wielicką zabytkową kopalnię od początku tego roku. To o 10 procent lepiej niż w tym samym czasie rok wcześniej

7 sierpnia kopalnię w Wieliczce odwiedził milionowy w tym roku turysta – Łukasz Sekuła z Siedlec. W ramach nagrody otrzymał zaproszenie na bal sylwestrowy i zestaw solnych kosmetyków.

Milion zwiedzających w nieco ponad 7 miesięcy oznacza o 10 procent więcej gości niż w tym samym okresie roku 2016. – Rekordy traktujemy jako zwieńczenie pracy na najwyższym poziomie – są dla nas motywacją do dalszych działań. Liczbę tę udało się osiągnąć przy rosnącym zadowoleniu zwiedzających. Potwierdzają to opinie naszych gości i badania satysfakcji – mówi, cytowany w komunikacie prasowym, Damian Konieczny, prezes spółki Kopalni Soli „Wieliczka” Trasa Turystyczna.

Połowę gości stanowili obcokrajowcy. Spośród nich podziemnymi szlakami najliczniej wędrowali turyści z Wielkiej Brytanii (50 tysięcy), Włoch (40 tysięcy), Niemiec (38 tysięcy), Francji (33 tysięcy) i Hiszpanii (32 tysięcy). Pierwszą dziesiątkę zestawienia zamykają: Amerykanie, Szwedzi, Koreańczycy, Czesi i Belgowie.

W lipcu progi zabytkowej kopalni przekroczyło 213 tysięcy turystów, czyli o 15 procent więcej niż w tym samym czasie rok wcześniej. – Ten rok jest dla nas nie tylko czasem dobrych wyników, ale także wielu wyzwań, które stopniowo i konsekwentnie realizujemy. Są one związane m.in. z poprawą bezpieczeństwa, usprawnianiem logistyki ruchu turystycznego, udogodnieniami dla poszczególnych segmentów zwiedzających, w tym również grup wrażliwych społecznie – dodaje Konieczny.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wizz Air z Gdańska ruszy zimą do Wilna i Lizbony

Wizz Air zapowiedział umieszczenie na lotnisku w Gdańsku od grudnia szóstego samolotu. Zamierza uruchomić ...

LOT przedłuża umowę z firmą Amadeus

Umowa zapewnia PLL LOT szerszy dostęp do jednej z największych na świecie sieci biur ...

Baltic Wave - wizualizacja

Ruszyła budowa hotelu Baltic Wave w Kołobrzegu

Prawie 50-metrowy Baltic Wave ma być jednym z najwyższych budynków w Kołobrzegu. Pomieści 468 ...

Mikosz: Z zazdrością patrzę na rozwój LOT

W liniach lotniczych zepsuć wszystko można bardzo szybko, a restrukturyzacja to nigdy nie jest ...

Zmarł założyciel największej brytyjskiej sieci agencyjnej

John Hays, 71-latek, który założył w 1980 roku Hays Travel, zmarł podczas pracy w ...

Hiszpania bije rekord popularności wśród turystów

W pierwszej połowie roku do Hiszpanii przyjechało z zagranicy o 12 procent więcej turystów ...