Polskie Koleje Linowe otwierają kolejne ośrodki

Fot. www.pkl.pl

Po ośrodkach na Kasprowym Wierchu i Gubałówce, uruchomionych 4 maja, w najbliższą sobotę, 9 maja, ruszą koleje krzesełkowe na Palenicy, Mosornym Groniu i Butorowym Wierchu.

Od 4 maja działają ośrodki PKL Kasprowy Wierch i Gubałówka, 9 maja ruszą Palenica, Mosorny Groń i Butorowy Wierch, tydzień później, 15 maja, Góra Żar, a 21 maja Jaworzyna Krynicka – informują Polskie Koleje Linowe w komunikacie. W punktach gastronomicznych będzie można kupić jedzenie na wynos.

CZYTAJ TEŻ: Koleje linowe otwierają się po majówce

Turyści przebywający w ośrodkach muszą zasłaniać nos i usta maseczkami, chustami lub przyłbicami i nosić rękawiczki ochronne. Bez tego wyjazd i zjazd koleją nie będzie możliwy – uprzedzają PKL. Turystom rekomendują ponadto zachowanie dwumetrowej odległości od siebie i zakup biletów w sklepie internetowym lub biletomacie. Apelują również, by nie śmiecić w górach i na przykład foliowe rękawiczki wyrzucać tylko w miejscach do tego wyznaczonych.

W związku z epidemią Grupa PKL ograniczyła przepustowość kolei. – Na krzesełko na Palenicy czy Mosornym Groniu wsiądą tylko dwie osoby Każda na skrajnym miejscu, by zachować bezpieczną odległość. Wyjątkiem będą rodziny, które mogą pojechać razem na czteroosobowym krzesełku – tłumaczy prezes PKL Daniel Pitrus, cytowany w komunikacie. – Dodatkowo przy dolnych i górnych stacjach odjazdu kolei przygotowaliśmy stanowiska do dezynfekcji rąk. Regularnie dezynfekujemy też wagony, uchwyty, poręcze, terminale płatnicze czy biletomaty – zapewnia.

ZOBACZ TAKŻE: PKL: Czyste Tatry to obowiązek każdego turysty

W kolejach na Kasprowym Wierchu i Gubałówce, które działają od 4 maja, obowiązuje czterokrotnie mniejszy od normalnego limit przewozowy. Oznacza to, że kolej na Kasprowym Wierchu zabiera najwyżej 15 osób, a na Gubałówce 32 osoby.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rafał Marek prezesem Krakowskiej Izby Turystyki

Członkowie KIT-u wybrali na dzisiejszym walnym zebraniu nowe władze. Stanowisko prezesa powierzyli dotychczasowemu wiceprezesowi ...

Nowy warszawski Mercure w kolejowym klimacie

Inspiracją dla projektantów hotelu Mercure Warszawa Ursus Station była historia kolei elektrycznej. Koło stacji ...

Zwrot pieniędzy za wycieczkę nie może zależeć od decyzji MSZ?

Komunikaty MSZ dotyczące podróży ciągle się zmieniają. To nie może być podstawą do bezpłatnej ...

Jacek Szymanowicz

Polski Holding Hotelowy ma nowego dyrektora operacyjnego

Stanowisko to objął z początkiem lutego dotychczasowy dyrektor operacyjny w spółce AMW Hotele Jacek ...

Ratingi 2017: Ile można zarobić na turyście

Itaka, Rainbow i Grecos Holiday to biura podróży, które mają niskie ceny, a mimo ...

Airbnb: Overtourism? To nie nasza sprawka

Amsterdam, Barcelona, Wenecja, Majorka… – Airbnb stara się udowodnić na ich przykładach, że przeciwdziała ...