Polskie Koleje Linowe otwierają kolejne ośrodki

Fot. www.pkl.pl

Po ośrodkach na Kasprowym Wierchu i Gubałówce, uruchomionych 4 maja, w najbliższą sobotę, 9 maja, ruszą koleje krzesełkowe na Palenicy, Mosornym Groniu i Butorowym Wierchu.

Od 4 maja działają ośrodki PKL Kasprowy Wierch i Gubałówka, 9 maja ruszą Palenica, Mosorny Groń i Butorowy Wierch, tydzień później, 15 maja, Góra Żar, a 21 maja Jaworzyna Krynicka – informują Polskie Koleje Linowe w komunikacie. W punktach gastronomicznych będzie można kupić jedzenie na wynos.

CZYTAJ TEŻ: Koleje linowe otwierają się po majówce

Turyści przebywający w ośrodkach muszą zasłaniać nos i usta maseczkami, chustami lub przyłbicami i nosić rękawiczki ochronne. Bez tego wyjazd i zjazd koleją nie będzie możliwy – uprzedzają PKL. Turystom rekomendują ponadto zachowanie dwumetrowej odległości od siebie i zakup biletów w sklepie internetowym lub biletomacie. Apelują również, by nie śmiecić w górach i na przykład foliowe rękawiczki wyrzucać tylko w miejscach do tego wyznaczonych.

W związku z epidemią Grupa PKL ograniczyła przepustowość kolei. – Na krzesełko na Palenicy czy Mosornym Groniu wsiądą tylko dwie osoby Każda na skrajnym miejscu, by zachować bezpieczną odległość. Wyjątkiem będą rodziny, które mogą pojechać razem na czteroosobowym krzesełku – tłumaczy prezes PKL Daniel Pitrus, cytowany w komunikacie. – Dodatkowo przy dolnych i górnych stacjach odjazdu kolei przygotowaliśmy stanowiska do dezynfekcji rąk. Regularnie dezynfekujemy też wagony, uchwyty, poręcze, terminale płatnicze czy biletomaty – zapewnia.

ZOBACZ TAKŻE: PKL: Czyste Tatry to obowiązek każdego turysty

W kolejach na Kasprowym Wierchu i Gubałówce, które działają od 4 maja, obowiązuje czterokrotnie mniejszy od normalnego limit przewozowy. Oznacza to, że kolej na Kasprowym Wierchu zabiera najwyżej 15 osób, a na Gubałówce 32 osoby.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polskie lotniska regionalne na granicy przepustowości

13 polskich lotnisk regionalnych obsłużyło w minionym roku 30,2 miliona podróżnych. Wynik ten – ...

MSZ: Odradzamy Kanary. TUI: Niech zdecydują klienci

Choć niemiecki MSZ ostrzega przed wyjazdami na Wyspy Kanaryjskie i do Tyrolu, biuro podróży ...

Koniec wysokich rachunków za telefonowanie za granicą

Obowiązujące od dziś unijne przepisy znoszą opłaty roamingowe na terenie całej wspólnoty Jak mówi ...

Najbezpieczniejszy kraj turystyczny na świecie? Austria

Pracownicy turystyki, którzy mają bezpośredni kontakt z gośćmi, co tydzień będą przechodzić testy na ...

Jak rząd chce pomóc turystyce? Dowiemy się we wtorek

Minister rozwoju przedstawi do wtorku propozycje pomocy dla firm z branż dotkniętych stratami ze ...