Polska w pierwszej 20. rankingu ICCA

POT

7 maja Międzynarodowe Stowarzyszenie Konferencji i Kongresów opublikowało ranking w którym Polska uplasowała się na 18. miejscu

Stowarzyszenie International Congress and Convention Association zostało założone w 1963 r. przez biura podróży w celu połączenia działań branży turystycznej z powiększającym się rynkiem spotkań międzynarodowych i wymianą informacji na ich temat. Jest to jedyne stowarzyszenie, do którego należą najwięksi specjaliści w zakresie obsługi, transportu i organizowania imprez międzynarodowych. Sieć ICCA to ponad 1000 podmiotów: usługodawców, firm i organizacji z 90 krajów świata. Siedziba główna ICCA znajduje się w Amsterdamie. ICCA posiada również trzy biura przedstawicielskie: w Malezji, w Urugwaju oraz w USA – informuje Polska Organizacja Turystyczna.

POT jest członkiem ICCA od 2002 r., z chwilą powołania w swoich strukturach Poland Convention Bureau, które odpowiedzialne jest między innymi za coroczne raportowanie do ICCA wydarzeń, które odbyły się w naszym kraju.

ICCA przygotowuje swój ranking na podstawie zebranych danych o spotkaniach stowarzyszeń, które odbywają się cyklicznie, skupiają minimum 50 uczestników, migrują, pomiędzy co najmniej trzema krajami.

Wśród krajów liderem są nieprzerwanie USA, wśród miast – Barcelona, która zastąpiła na tym miejscu Paryż. W rankingu miast prezentującym 406 pozycji znalazły się: Warszawa (23 miejsce), Kraków (54 miejsce), Poznań (133 miejsce), Gdańsk (165 miejsce), Wrocław (193) oraz Lublin (325 miejsce). Warszawa awansowała z pozycji 30 w rankingu światowym i na 16. w rankingu europejskim. Za raportowanie do ICCA od 2014 odpowiada Warszawska Organizacja Turystyczna prowadząca Warsaw Convention Bureau.

ranking ICCA

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Zagórz odbuduje XVIII-wieczny klasztor

Ponad 8,5 miliona złotych wyda gmina Zagórz na odbudowanie ruin XVIII-wiecznego zespołu klasztornego karmelitów ...

Pracownicy LOT-u przegłosowali strajk

90 procent pracowników LOT-u, którzy wzięli udział w głosowaniu w referendum rozpisanym przez związki ...

Bio i eco – zielona turystyka w Niemczech

Farmy wiatrowe, wino z jabłek, bio produkty mleczne, pierwotna rzeka w polodowcowym krajobrazie, łódź ...

Booking.com odkrywa turystyczne trendy na rok 2020

Technologia jako doradca turystyczny, odpowiedzialna turystyka, podróże z wnukami – to tylko trzy z ...

Bydgoski Orzeł dołącza do sieci Focus

Z początkiem kwietnia polska sieć Focus Hotels, należąca do grupy kapitałowej Immobile, przejęła zarządzanie ...

Bułgarskie biuro podróży upadło pociągnięte przez Cooka

Zależne biznesowo od Thomasa Cooka duże bułgarskie biuro podróży Astral Holidays ogłosiło dzisiaj upadłość. ...