Antalya lepiej zadba o gości

Filip Frydrykiewicz

Władze Antalyi chcą, aby turyści byli bardziej zadowoleni z pobytu w regionie niż dotychczas. Zapowiadają, że będą ścigać nielegalnie działających taksówkarzy i kontrolować restauratorów, czy nie zawyżają cen

Zdarza się, że turyści są oszukiwani przez lokalnych małych przedsiębiorców, na przykład taksówkarzy zawyżających ceny transportu. Jak donosi portal Atorus, w tym roku proceder ma być ukrócony.

Gubernator prowincji Antalya Munir Karaloglu zapowiedział wprowadzenie szkoleń dla sezonowych taksówkarzy i obiecał oczyścić rynek z nielegalnych przedsiębiorców świadczących usługi transportowe. Turcja ma już system kontroli transportu dla turystów, a kierowcom, którzy się w nim nie zarejestrują, grożą wysokie kary.Władze będą kontrolować także restauratorów, czy nie zawyżają cen.

Kolejna zmiana to przyspieszenie odprawy paszportowej. Jak informuje dyrektor generalny lotniska w Antalyi Deniz Varol, obecnie procedura ta trwa średnio 8 sekund. Dzięki kontroli przed lotem zostanie skrócona do 6 sekund.

Turcja chce się bardziej skoncentrować na gościach skłonnych przeznaczyć na swoje wakacje więcej pieniędzy. Ministerstwo Turystyki zamierza mocniej rozwijać turystykę kulturową, gastronomiczną i inne niszowe jej gałęzie. Dotąd goście spędzali czas głównie na plaży i w hotelach i choć obiekty były zapełnione, to ulice i lokalne sklepy już nie.

W tym roku region Antalyi spodziewa się ponad 16 milionów turystów zagranicznych, co przełoży się na wzrost o 20-25 procent rok do roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ecco Travel: Z LOT-em bezpośrednio w świat

W przyszłym roku w Japonii odbędą się igrzyska olimpijskie, koszty podróży do tego kraju ...

Finnair nagrodzony przez Chińczyków

Finnair został uhonorowany tytułem „najlepszej europejskiej linii lotniczej”, przyznawanym przez branżowy serwis turystyczny TTG ...

Radom czy Modlin? Linie lotnicze wolą latać z Warszawy

Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (PPL) podpisało list intencyjny w sprawie przejęcia lotniska w Radomiu. ...

Betlej: Agentom turystycznym po drodze z Itaką

Jeśli porównać, ile największe biura podróży sprzedają ofert same, a ile za pośrednictwem agentów ...

1 lipca skończy się latanie z połową miejsc pustych

Wszystkie miejsca w samolotach odlatujących z Polski będą mogły być od 1 lipca zajęte ...

Australia: Będzie gorąco

W najbliższy weekend mieszkańcy Australii Południowej i Nowej Południowej Walii mogą się spodziewać wyjątkowo ...