Antalya lepiej zadba o gości

Filip Frydrykiewicz

Władze Antalyi chcą, aby turyści byli bardziej zadowoleni z pobytu w regionie niż dotychczas. Zapowiadają, że będą ścigać nielegalnie działających taksówkarzy i kontrolować restauratorów, czy nie zawyżają cen

Zdarza się, że turyści są oszukiwani przez lokalnych małych przedsiębiorców, na przykład taksówkarzy zawyżających ceny transportu. Jak donosi portal Atorus, w tym roku proceder ma być ukrócony.

Gubernator prowincji Antalya Munir Karaloglu zapowiedział wprowadzenie szkoleń dla sezonowych taksówkarzy i obiecał oczyścić rynek z nielegalnych przedsiębiorców świadczących usługi transportowe. Turcja ma już system kontroli transportu dla turystów, a kierowcom, którzy się w nim nie zarejestrują, grożą wysokie kary.Władze będą kontrolować także restauratorów, czy nie zawyżają cen.

Kolejna zmiana to przyspieszenie odprawy paszportowej. Jak informuje dyrektor generalny lotniska w Antalyi Deniz Varol, obecnie procedura ta trwa średnio 8 sekund. Dzięki kontroli przed lotem zostanie skrócona do 6 sekund.

Turcja chce się bardziej skoncentrować na gościach skłonnych przeznaczyć na swoje wakacje więcej pieniędzy. Ministerstwo Turystyki zamierza mocniej rozwijać turystykę kulturową, gastronomiczną i inne niszowe jej gałęzie. Dotąd goście spędzali czas głównie na plaży i w hotelach i choć obiekty były zapełnione, to ulice i lokalne sklepy już nie.

W tym roku region Antalyi spodziewa się ponad 16 milionów turystów zagranicznych, co przełoży się na wzrost o 20-25 procent rok do roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wybuch paniki na stacji kolejowej w Bombaju

Co najmniej 15 osób zginęło w rezultacie wybuchu paniki na stacji kolejowej w finansowej ...

Linie lotnicze chcą się obłowić na upadku Thomasa Cooka

Klienci oskarżają przewoźników lotniczych, że ci wykorzystują okazję do znaczącego podnoszenia cen biletów. Upadek ...

Traveldata: Ćwierć tysiąca złotych za ferie więcej

O 259 złotych wzrosła średnia cena wyjazdu na zimowe ferie w porównaniu z tym ...

Nocleg w jednej gwiazdce droższy o 15 procent

Średnio o 15,3 procent wzrosły w listopadzie rachunki w hotelach jednogwiazdkowych. W efekcie uśrednione ...

Ryanair zamienia harfę na pszczołę

Ryanair zmienia w Polsce nazwę na Buzz. Buzz to dźwięk naśladujący bzyczenie pszczoły, symbolem ...

TT Warsaw: Alberto Tomba zaprasza narciarzy w Apeniny

Turystyka aktywna to motyw przewodni działań marketingowych regionu Emilia-Romania na tegorocznych targach TT Warsaw. ...