Godzina policyjna w Sri Lance

AFP

Władze Sri Lanki wprowadziły w całym kraju godzinę policyjną. To reakcja na zamieszki antymuzułmańskie, w których zginęła jedna osoba

Mieszkańcy Prowincji Północno-Zachodniej drugi dzień z rzędu podpalają meczety i obrzucają je kamieniami. Atakują też muzułmańskie sklepy – między innymi w miejscowości Kottampitiya. Policja użyła wobec nich gazu łzawiącego.

Tłum zaatakował między innymi ostrymi narzędziami 45-latka, który pracował w swoim warsztacie stolarskim. Mężczyzna zmarł po przewiezieniu do szpitala. To pierwsza ofiara śmiertelna zamieszek.

Wiece antymuzułmańskie zwoływane są w reakcji na kwietniowe zamachy na kościoły i hotele, w których zginęło ponad 250 ludzi. O tamte ataki oskarżono lokalną grupę islamskich bojowników Thowheeth Jama’ath. Do zamachów przyznało się też tak zwane Państwo Islamskie.

Godzina policyjna obowiązuje od 21 do 4 nad ranem. Władze wprowadziły też ograniczenia aktywności w mediach społecznościowych, po tym jak doszło do starć na jednym z wieców zorganizowanych za pośrednictwem Facebooka.

Muzułmanie stanowią 10 procent mieszkańców Sri Lanki. Wcześniej komendant główny lankijskiej policji poinformował, że siły bezpieczeństwa zabiły lub aresztowały wszystkich dżihadystów odpowiedzialnych za wielkanocne zamachy na kościoły i luksusowe hotele.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Enter Air: To było dla nas rekordowe lato

W pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku Enter Air osiągnął 1,06 mld złotych przychodów ze ...

Polonus uruchomi sześć tras nad morze

Kołobrzeg, Krynica Morska, Władysławowo, Mielno, Łeba i Jastrzębia Góra to cel sześciu wakacyjnych połączeń ...

Mouzenidis zyskuje uznanie Rosjan

Już ponad 30 tysięcy Rosjan zarezerwowało tegoroczne wakacje w Grecji z oferty Mouzenidis Travel ...

Konsorcjum tylko dla doświadczonych agentów

Brytyjska firma Protected Trust Services powołuje konsorcjum dla agentów turystycznych, którzy nie oczekują wspólnych ...

Tarcza Antykryzysowa punkt po punkcie

Tarcza Antykryzysowa ma ochronić firmy i pracowników przed skutkami epidemii koronawirusa – pod tym ...

Unijna rocznica odetnie centrum Rzymu

Włoskie władze podejmują nadzwyczajne środki bezpieczeństwa w związku z unijnym szczytem w 60 rocznicę ...