Godzina policyjna w Sri Lance

AFP

Władze Sri Lanki wprowadziły w całym kraju godzinę policyjną. To reakcja na zamieszki antymuzułmańskie, w których zginęła jedna osoba

Mieszkańcy Prowincji Północno-Zachodniej drugi dzień z rzędu podpalają meczety i obrzucają je kamieniami. Atakują też muzułmańskie sklepy – między innymi w miejscowości Kottampitiya. Policja użyła wobec nich gazu łzawiącego.

Tłum zaatakował między innymi ostrymi narzędziami 45-latka, który pracował w swoim warsztacie stolarskim. Mężczyzna zmarł po przewiezieniu do szpitala. To pierwsza ofiara śmiertelna zamieszek.

Wiece antymuzułmańskie zwoływane są w reakcji na kwietniowe zamachy na kościoły i hotele, w których zginęło ponad 250 ludzi. O tamte ataki oskarżono lokalną grupę islamskich bojowników Thowheeth Jama’ath. Do zamachów przyznało się też tak zwane Państwo Islamskie.

Godzina policyjna obowiązuje od 21 do 4 nad ranem. Władze wprowadziły też ograniczenia aktywności w mediach społecznościowych, po tym jak doszło do starć na jednym z wieców zorganizowanych za pośrednictwem Facebooka.

Muzułmanie stanowią 10 procent mieszkańców Sri Lanki. Wcześniej komendant główny lankijskiej policji poinformował, że siły bezpieczeństwa zabiły lub aresztowały wszystkich dżihadystów odpowiedzialnych za wielkanocne zamachy na kościoły i luksusowe hotele.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Pociągi są coraz punktualniejsze. Duża poprawa Intercity

Poprawia się punktualność pociągów pasażerskich. Jak podał Urząd Transportu Kolejowego (UTK), w czwartym kwartale ...

Itaka: Na zimę mamy więcej egzotyki, Egiptu, Tunezji

Kostaryka i afrykański Madagaskar, aż cztery kierunki w Egipcie, tunezyjska Dżerba i więcej bezpośrednich ...

Rząd musi zająć się kolejkami na Heathrow

Ministerstwo spraw wewnętrznych powinno zająć się problemem gigantycznych kolejek, w których stoją pasażerowie przylatujący ...

Enter Air ma już pierwszego MAX-a

Enter Air odebrał pierwszy z sześciu zamówionych boeingów 737 MAX 8. Samolot jeszcze w ...

Accor otwiera pierwszy hotel w Albanii

Novotel Tirana będzie pierwszym hotelem w Albanii działającym pod marką Grupy Accor. Jego otwarcie ...