Christian Tour przenosi się do Katowic i zmienia dyrektora

Facebook

Christian Tour, rumuńskie biuro podróży działające w Polsce od 2015 roku, zamknęło biuro w Warszawie i przeniosło się do Katowic. Nowym dyrektorem na Polskę została Anna Rozwadowska

Warszawskie biuro Christiana zostało zamknięte z końcem listopada. Jak się nieoficjalnie dowiadujemy powodem zrezygnowania z utrzymywania biura w stolicy były wysokie koszty jego utrzymania. Biuro mieściło się w nowoczesnym budynku mieszkalnym, którego parter zajmują lokale usługowe przy ulicy Pańskiej na warszawskiej Woli.

Razem z zamknięciem warszawskiego biura touroperator zwolnił troje pracowników. Dyrektora na Polskę Mariusza Rabana (według naszych informacji miał propozycję pozostania w firmie na stanowisku menedżera kontraktującego, ale nie zdecydował się na jej przyjęcie), dyrektora biura Anetę Kempę i Bogusława Kuleszę, któremu podlegała sprzedaż i marketing.

Teraz Christianem Tour kieruje z Katowic Anna Rozwadowska. Nowa centrala powstała w miejsce dwuosobowego katowickiego oddziału tego biura podróży. – Na razie nie informujemy jeszcze o zmianach, bo dopiero dopełniamy formalności – mówi nam Rozwadowska. – Musieliśmy zawiadomić o zmianie siedziby Krajowy Rejestr Sądowy, a także zarejestrować firmę w śląskim urzędzie marszałkowskim.

Rozwadowska przyznaje, że słyszała, że jednym z powodów likwidacji biura w Warszawie były duże koszty jego utrzymania. – W Katowicach na pewno jest taniej – mówi. Christian Tour wiąże z Katowicami nadzieje także, jeśli chodzi o klientów. Zamierza w sezonie letnim wynajmować miejsca w samolotach nie tylko z Warszawy, jak w tym roku, ale także z Katowic.

W sezonie letnim touroperator woził turystów do Grecji i do Bułgarii (Rozwadowska nie chce mówić o rozmiarach tej działalności, ale mówi o „dużym wzroście”). Jesienią natomiast zaoferował tanie wyjazdy seniorom. Miał dla nich trzy kierunki: Sorrento pod Neapolem, Sycylię i Santander w Hiszpanii. Okazało się, że w Katowicach jest na te wycieczki duży popyt.

Jak wyjaśnia Rozwadowska, podróże dla seniorów to pomysł przeniesiony ze spółki matki działającej w Rumunii. – Tam wyjazdy dla seniorów to najważniejszy produkt tego biura podróży – mówi. – Chcemy go wypróbować także w Polsce, nasze pierwsze doświadczenia wskazują, że ta nisza jest niezagospodarowana. Dzięki nim widzimy też już, jakie kierunki interesują polskich seniorów, głównie chcą jechać do miejsc związanych z chrześcijaństwem, czyli do Izraela i Rzymu z Watykanem. Nie ukrywam, że pomaga nam nasza nazwa, zawierająca człon „Christian”, co jest odczytywane z angielskiego jako „chrześcijański”, chociaż pochodzi od imienia założyciela (czytaj: „Mariusz Raban pokieruje biurem podróży Christian Tour”) – dodaje Rozwadowska.

Christian Tour nie ma jeszcze oferty na nowy sezon letni. Zamierza wprowadzić ją dopiero na początku przyszłego roku. Jego gwarancja wystawiona przez towarzystwo ubezpieczeniowe AXA aktualna jest do 31 października 2018 roku i opiewa na 1,1 miliona złotych.

Anna Rozwadowska kończyła studia na kierunku hotelarstwo i turystyka w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu (wówczas Akademia Ekonomiczna). Pierwsze kroki w turystyce stawiała jako rezydent i menedżer kierunku w biurze podróży Scan Holiday. Później przeszła do pracy w dużych sieciach handlowych. W tym roku wróciła jednak – jak mówi „z radością” – do turystyki, kierowała od maja katowickim biurem Christiana.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Lufthansa poleci samolotami Air Berlina

Niemiecki urząd konkurencji zgodził się, by Lufthansa na 6 lat wynajęła od Air Berlina ...

DEBATA REDAKCYJNA. Polscy touroperatorzy: Trzeba zbadać, czy TUI gra uczciwie. Część II

Rynek został rozregulowany. Obawiamy się braku stabilności naszej branży. Czy rzeczywiście musi dojść do ...

Nowy dreamliner LOT-u już w Warszawie

Nowy dreamliner 787-9 PLL LOT wylądował w Warszawie. Maszyna wystartowała w swój pierwszy rejs ...

Neckermann: Mamy więcej city breaków

Biuro podróży Neckermann niemal podwoiło liczbę hoteli w dużych miastach Europy, oferowanych miłośnikom city ...

Traveldata: Ferie zimowe drożeją w ślad za latem

Po tym jak w biurach podróży drożały wyjazdy na sezon letni, teraz w górę ...

Bałtów największą atrakcją turystyczną Świętokrzyskiego

Bałtowski Kompleks Turystyczny był najczęściej odwiedzany w województwie świętokrzyskim w roku 2016. Drugi był ...