Marcin Wujec nowym prezesem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych

Zarząd Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych wybrał nowego prezesa. Wcześniej Walne Zgromadzenie OSAT przyjęło sprawozdanie z prac władz organizacji i wybrało członków zarządu.

Publikacja: 23.11.2018 15:18

Marcin Wujec prowadzi trzy własne biura na południu Polski

Marcin Wujec prowadzi trzy własne biura na południu Polski

Foto: Filip Frydrykiewicz

Dzisiaj w Warszawie obradowało Walne Zgromadzenie OSAT. Członkowie organizacji nie zmienili składu swoich władz. Do zarządu ponownie weszli dotychczasowy prezes Artur Grocholski i członkowie: Monika Hiszpańska, Marek Kamieński, Marcin Chiliński, Arkadiusz Kostrzewski i Marcin Stołowski.

Zarząd z kolei wskazał ze swojego grona prezesa. Artur Grocholski, kierujący organizacją od jej powstania, nie kandydował na kolejną kadencję. Jedynym kandydatem był Marcin Wujec. Został przyjęty jednogłośnie.

Nowy prezes mówi, że w pierwszej kolejności chciałby zadbać, „żeby pomóc ludziom być lepszymi sprzedawcami”. Planuje organizowanie szkoleń ze sprzedaży, prowadzonych przez znanego szkoleniowca w tej dziedzinie Krzysztofa Adamskiego. Takie szkolenie Adamski zrobił dla uczestników walnego zgromadzenia. Agenci byli pod wrażeniem. – Czasem powielamy jakiś błąd nie wiedząc o tym, szkolenia są więc bardzo pożyteczne. Szczególnie polecałbym je agentom, którzy zjedli zęby na swojej pracy. Warto bowiem odświeżyć swoją wiedzę, poznać nowe techniki – przekonuje Wujec. Planuje też szkolenia z RODO i z obowiązującej od lipca ustawy o usługach turystycznych.

Wujec chciałby również zapewnić agentom porady prawnika. – Teraz wielu dzwoni po pomoc do Marka Kamieńskiego, który jest bardzo doświadczonym agentem, reprezentował OSAT w pracach nad ustawą o imprezach turystycznych, a do tego jest biegłym sądowym w dziedzinie turystyki. Marek udziela im porad na zasadach koleżeńskich, za darmo. Widać, że jest wielka potrzeba takich systemowych działań - mówi nowy prezes.

Zarówno szkolenia, jak i porady byłyby dostępne tylko dla członków stowarzyszenia. – Ludzie muszą poczuć, że coś mają dzięki temu, że należą do organizacji - tłumaczy Wujec.

Jak widzi relacje z touroperatorami? – Chcemy być stabilnym, wiarygodnym partnerem dla touroperatorów. W zamian oczekujemy partnerskiego traktowania – odpowiada.

Jako przykład odpowiedzialnej postawy agentów z OSAT podaje niedawny list wspierający biura podróży skupione w Polskim Związku Organizatorów Turystyki w jego sporze z TUI Poland, stosującym ich zdaniem nieuczciwe praktyki. Głównie chodzi o masowe i stałe zaniżanie cen poniżej kosztów.

Czytaj: „Agenci turystyczni solidaryzują się z touroperatorami w krytyce TUI”.

Do OSAT-u należy według informacji jej rzecznika Marcina Chylińskiego, około 300 osób. Składki regularnie płaci 70 procent z nich. Roczna składka to 300 złotych.

– Mam nadzieję, że uda się wzmocnić naszą reprezentację, bo jak nigdy w trudnych czasach potrzebujemy, żeby nasz głos się liczył – dodaje.

Marcin Wujec pracuje w turystyce 23 lata. Zaczynał w dziale transportu Itaki w Opolu, potem pracował w biurze podróży Agencja Turystyczna Zawadzkie (już nie istnieje) i w Sindbadzie. Od 19 lat prowadzi własne biuro agencyjne (teraz z narzeczoną – zaznacza). Obecnie ma ono trzy oddziały: w Myślenicach, Rabce Zdroju i w Pszczynie. Jest multiagentem, Itaka i Rainbow przyznały mu tytuł agenta prestiżowego.

Zanim Wyjedziesz
Wielkie Muzeum Egipskie otwarte. Na razie na próbę
Materiał Promocyjny
Berlingo VAN od 69 900 zł netto
Biura Podróży
Rainbow wyjeżdża do Azji Centralnej – nowe programy wycieczek
Biura Podróży
Jest nowy rekord ceny wakacji w Grecji. Siedem tygodni wzrostu bez przerwy
Biura Podróży
Transfer kadrowy z Polskich Portów Lotniczych do biura podróży Anex Tour
Materiał Promocyjny
Warunki rozwoju OZE w samorządach i korzyści z tego płynące
Biura Podróży
Itaka: Wystartowała sprzedaż wyjazdów na zimę 2025/2026. W drodze dwa nowe kierunki
Materiał Promocyjny
Suzuki Moto Road Show już trwa. Znajdź termin w swoim mieście