Podróże 2025. Jak je dobrze zaplanować, nie tracąc zbyt dużo urlopu?

Przyszłoroczny kalendarz świąt sprzyja planowaniu długich weekendów. Polacy będą mogli do tego wykorzystać 12 dodatkowych dni wolnych, które uzupełnią pozostałe 20 lub 26 przysługujących ustawowo.

Publikacja: 19.12.2024 20:31

Podróże 2025. Jak je dobrze zaplanować, nie tracąc zbyt dużo urlopu?

Foto: Stefan Sauer

Internetowe biuro podróży eSky.pl radzi, jak zorganizować w przyszłym roku wyjazd, wykorzystując jak najmniejszą liczbę dni urlopowych.

Święta i sylwester

Początek roku kalendarzowego, przypadający w 2025 roku w dzień powszedni, we środę, wraz z obchodzonym w poniedziałek 6 stycznia Świętem Trzech Króli, stwarza okazję do zaplanowania dłuższego wypoczynku. Łącząc dwa dni wolne ustawowo z dwoma dniami urlopowymi, będzie można skorzystać z prawie tygodniowego okresu bez pracy.

A jeśli w rezerwie pozostanie kilka dni urlopu należnego za 2024 rok, można zaplanować nieobecność w pracy także 30 i 31 grudnia, zyskując aż 10 dni wolnego.

Czytaj więcej

Coraz mniej wolnych noclegów na święta i sylwestra. „W górach zostały najdroższe oferty”

City break na wiosnę

W święta wielkanocne, które w 2025 roku przypadają dość późno, bo 20 kwietnia (niedziela) i 21 kwietnia (poniedziałek) można wykorzystać wraz z poprzedzająca je sobotą na zorganizowanie trzydniowego city breaku.

Zaledwie półtora tygodnia później, bo w czwartek 1 maja i sobotę 3 maja, wypadają Święto Pracy i Święto Narodowe 3 Maja. Oznacza to, że jeśli pracodawca udzieli wolnego w piątek 2 maja, będzie można cieszyć się czterodniowym odpoczynkiem.

Foto: eSky.pl

Boże Ciało wypada w czwartek 19 czerwca. Biorąc wolne w piątek 20 czerwca, można zyskać cztery dni, a wykorzystując również okres od 16 czerwca (poniedziałek) do 18 czerwca (środa) - cały tydzień.

Latem można wykorzystać jeszcze jeden długi weekend - dzięki Świętu Wojska Polskiego i Wniebowzięcia NMP, które wypadają 15 sierpnia w piątek.

Czytaj więcej

Święta i sylwester w polskich górach droższe niż rok temu. Wyjątkiem Zakopane

Jesienią i zimą dużo wolnego

Listopad przyniesie dwa dni wolne od pracy - Wszystkich Świętych (1 listopada, sobota) i Narodowe Święto Niepodległości (11 listopada, wtorek). Jeśli wyznaczony za sobotę dodatkowy dzień urlopu będzie można wykorzystać w piątek 31 października lub w poniedziałek 3 listopada, warto zaplanować trzy dni wypoczynku. Kosztem pięciu dni urlopowych (4-7 i 10 listopada) można pokusić się o wyjazd nawet 10-dniowy.

Od 2025 roku 24 grudnia będzie dniem ustawowo wolnym od pracy. Oznacza to aż pięć dni odpoczynku - od środy 24 grudnia do niedzieli 28 grudnia - bez sięgania do puli urlopowej.

Internetowe biuro podróży eSky.pl radzi, jak zorganizować w przyszłym roku wyjazd, wykorzystując jak najmniejszą liczbę dni urlopowych.

Święta i sylwester

Pozostało jeszcze 95% artykułu
Zanim Wyjedziesz
Wielkie Muzeum Egipskie otwarte. Na razie na próbę
Biura Podróży
Najważniejsze spotkanie amerykańskiej branży turystycznej z udziałem Polski
Biura Podróży
Dertour zamknął rok dużym wzrostem. "Pomogła pogoda i agenci turystyczni"
Biura Podróży
TUI: Klienci chętniej wracają do agenta turystycznego niż do naszej strony w internecie
Biura Podróży
Wakacje.pl nagrodziły najlepszych pracowników na gali w Turcji
Materiał Promocyjny
Nest Lease wkracza na rynek leasingowy i celuje w TOP10