Trzech chętnych do budowy terminala w Radomiu

Wizualizacja, jak mógłby wyglądać terminal lotniska w Radomiu. Fot. materiały prasowe

Trzy firmy zgłosiły się w przetargu na projektowanie i budowę terminala na lotnisku w Radomiu – najtańsza oferta opiewa na 241 milionów złotych.

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” otworzyły dzisiaj oferty złożone w przetargu na wykonanie budynku terminalu (stary został już zburzony) na terenie Portu Lotniczego Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku wraz z wyposażeniem i uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. W przetargu wpłynęły trzy oferty. Każda przewiduje, że czas konieczny na realizację projektu to 22 miesiące. To o cztery miesiące mniej niż zakładała Krajowa Izba Odwoławcza, która oceniała warunki przetargu w reakcji na protest jednej z firm zainteresowanych udziałem w przetargu. Pierwotnie PPL zakładał, że wystarczy 10 miesięcy.

CZYTAJ: Lotnisko w Radomiu z nowym terminem oddania

Najniższą ofertę, która mieści się w założonym przez PPL budżecie , czyli  277 milionów złotych, złożyła firma Mirbud – 241,5 miliona złotych. Kolejny oferent, Budimex, założył koszt prac na 322,3 miliona złotych, a trzeci oferent, Hochtief, na 335,611 miliona złotych.

Jak informuje PPL w komunikacie, trwa ocena ofert. Kolejnym krokiem będzie aukcja elektroniczna, podczas której wykonawcy będą mogli zaproponować niższe kwoty za wykonanie zamówienia. Podpisanie umowy z wybranym wykonawcą planowane jest na pierwszy kwartał 2020 roku. Prezes PPL Mariusz Szpikowski zapowiedział, że zaproponuje wykonawcy nagrodę za skrócenie czasu wykonania zlecenia. Jego zdaniem w najgorszym wypadku lotnisko będzie gotowe na przełomie lipca i sierpnia 2022 roku, czyli prawie dwa lata później niż zakładał pierwotny termin.

Mogą Ci się również spodobać

TUI chce więcej sprzedawać przez aplikację

Grupa TUI stawia na własną aplikację mobilną jako narzędzie sprzedaży. Nie trzeba jej promować ...

Tajlandia: Nasi goście będą lepiej chronieni

Prawie 230 zagranicznych gości zmarło w zeszłym roku podczas wyprawy do Tajlandii. Tamtejsze władze ...

Zmiana godziny rozpoczęcia wycieczki może uzasadniać rezygnację

Nawet gdy siatka połączeń jest znana, organizatorzy turystyki informują o przybliżonych godzinach rozpoczęcia imprez. ...

Czy LOT kupi niemieckiego Condora?

Polskie Linie Lotnicze LOT złożyły ofertę zakupu czarterowej linii lotniczej Condor. Condor jest na ...

Czy NIK pomoże napisać ustawę o POT?

NIK sprawdza system promocji polskiej turystyki, badając nie tylko POT, ale i wybrane ROT-y. ...

TUI Deutschland daje darmowe noclegi

W 230 hotelach oferowanych na nadchodzącą zimę klienci TUI Deutschland dostaną dwie noce gratis. ...