Trzech chętnych do budowy terminala w Radomiu

Wizualizacja, jak mógłby wyglądać terminal lotniska w Radomiu. Fot. materiały prasowe

Trzy firmy zgłosiły się w przetargu na projektowanie i budowę terminala na lotnisku w Radomiu – najtańsza oferta opiewa na 241 milionów złotych.

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” otworzyły dzisiaj oferty złożone w przetargu na wykonanie budynku terminalu (stary został już zburzony) na terenie Portu Lotniczego Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku wraz z wyposażeniem i uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. W przetargu wpłynęły trzy oferty. Każda przewiduje, że czas konieczny na realizację projektu to 22 miesiące. To o cztery miesiące mniej niż zakładała Krajowa Izba Odwoławcza, która oceniała warunki przetargu w reakcji na protest jednej z firm zainteresowanych udziałem w przetargu. Pierwotnie PPL zakładał, że wystarczy 10 miesięcy.

CZYTAJ: Lotnisko w Radomiu z nowym terminem oddania

Najniższą ofertę, która mieści się w założonym przez PPL budżecie , czyli  277 milionów złotych, złożyła firma Mirbud – 241,5 miliona złotych. Kolejny oferent, Budimex, założył koszt prac na 322,3 miliona złotych, a trzeci oferent, Hochtief, na 335,611 miliona złotych.

Jak informuje PPL w komunikacie, trwa ocena ofert. Kolejnym krokiem będzie aukcja elektroniczna, podczas której wykonawcy będą mogli zaproponować niższe kwoty za wykonanie zamówienia. Podpisanie umowy z wybranym wykonawcą planowane jest na pierwszy kwartał 2020 roku. Prezes PPL Mariusz Szpikowski zapowiedział, że zaproponuje wykonawcy nagrodę za skrócenie czasu wykonania zlecenia. Jego zdaniem w najgorszym wypadku lotnisko będzie gotowe na przełomie lipca i sierpnia 2022 roku, czyli prawie dwa lata później niż zakładał pierwotny termin.

Mogą Ci się również spodobać

W Rainbow rośnie sprzedaż wakacji

Wielkość przedsprzedaży imprez turystycznych z oferty Lato 2019 wyniosła w biurze podróży Rainbow 156 ...

P.o. prezesa Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin Leszek Chorzewski

Prezes lotniska w Modlinie: Rozwijanie lotnisk regionalnych to konieczność

Mimo problemów związanych z awariami boeingów czy upadłością Neckermanna polskie lotniska odnotowują wzrosty. Nadchodzący ...

Hilton: Mamy 100 tysięcy, chcemy jeszcze 40

Stu tysiącami pokojów w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki może pochwalić się Hilton. ...

Branża nie chce pijanych turystów

Ponad 80 przedstawicieli hiszpańskiej i zagranicznej branży turystycznej spotkało się na Majorce, by porozmawiać ...

Polska to tani kraj. A w którym jest najdrożej?

W Unii Europejskiej taniej niż w Polsce żyje się tylko w Bułgarii. Najdroższym krajem ...

Tunezja – stan wyjątkowy przedłużony o trzy miesiące

Prezydent Tunezji ponownie przedłużył, tym razem o trzy miesiące, stan wyjątkowy wprowadzony dwa lata ...