Trzy firmy zgłosiły się w przetargu na projektowanie i budowę terminala na lotnisku w Radomiu – najtańsza oferta opiewa na 241 milionów złotych.
Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” otworzyły dzisiaj oferty złożone w przetargu na wykonanie budynku terminalu (stary został już zburzony) na terenie Portu Lotniczego Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku wraz z wyposażeniem i uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. W przetargu wpłynęły trzy oferty. Każda przewiduje, że czas konieczny na realizację projektu to 22 miesiące. To o cztery miesiące mniej niż zakładała Krajowa Izba Odwoławcza, która oceniała warunki przetargu w reakcji na protest jednej z firm zainteresowanych udziałem w przetargu. Pierwotnie PPL zakładał, że wystarczy 10 miesięcy.
CZYTAJ: Lotnisko w Radomiu z nowym terminem oddania
Najniższą ofertę, która mieści się w założonym przez PPL budżecie , czyli 277 milionów złotych, złożyła firma Mirbud – 241,5 miliona złotych. Kolejny oferent, Budimex, założył koszt prac na 322,3 miliona złotych, a trzeci oferent, Hochtief, na 335,611 miliona złotych.
Jak informuje PPL w komunikacie, trwa ocena ofert. Kolejnym krokiem będzie aukcja elektroniczna, podczas której wykonawcy będą mogli zaproponować niższe kwoty za wykonanie zamówienia. Podpisanie umowy z wybranym wykonawcą planowane jest na pierwszy kwartał 2020 roku. Prezes PPL Mariusz Szpikowski zapowiedział, że zaproponuje wykonawcy nagrodę za skrócenie czasu wykonania zlecenia. Jego zdaniem w najgorszym wypadku lotnisko będzie gotowe na przełomie lipca i sierpnia 2022 roku, czyli prawie dwa lata później niż zakładał pierwotny termin.