Grecki Międzyresortowy Komitet ds. Inwestycji Strategicznych zatwierdził w tym tygodniu do realizacji projekt nowego przedsięwzięcia turystycznego w Saronidzie, mieście położonym nad morzem we wschodniej Attyce - podają greckie media.

Czytaj więcej

W Grecji musisz zjeść greckie śniadanie. Dostaniesz je w co czwartym hotelu

Kompleks Saronida Olympos Golf Project powstanie na pagórkowatym obszarze przybrzeżnym o powierzchni 650 hektarów, jednym z niewielu niezabudowanych między Saronidą a Lagonissi. Obejmie luksusowy hotel, 18-dołkowe pole golfowe, lądowisko dla helikopterów, wioskę turystyczną, centrum handlowe i przystań. Przedsięwzięcie przewiduje między innymi zalesienie 300 hektarów i zainstalowanie infrastruktury energii odnawialnej i gospodarowania odpadami stałymi zgodnie z ideą zerowego śladu węglowego.

Budowa podzielona na dwa etapy potrwa 8 lat. Deweloperem jest spółka Beta Real Estate Development.

Inwestycja pochłonie 840 milionów euro. W czasie budowy pracę znajdzie około 1200 osób, później pracować ma tam na stałe ponad 800 osób.

- Nowa inwestycja jest potwierdzeniem, że Grecja to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc do inwestowania na świecie – mówi grecki minister rozwoju i inwestycji Adonis Georgiadis, cytowany przez portal. - Jestem optymistą i uważam, że 2022 będzie dobrym rokiem od strony finansowej w turystyce, a inwestycje będą kontynuowane.

Czytaj więcej

Grecja łowi turystów w Bookingu. Na celowniku dziesięć najważniejszych rynków

Wiceminister rozwoju i inwestycji Nikos Papathanasis podkreśla, że tego typu inwestycje sprawiają, że oferta turystyczna Grecji staje się nowocześniejsza a Grecja na arenie międzynarodowej postrzegana jest jako miejsce, w którym są przyjazne warunki do inwestowania zgodnie z zasadami zielonej gospodarki.

Oprócz Georgiadisa i Papathanasisa w Międzyresortowym Komitecie ds. Inwestycji Strategicznych zasiadają także minister turystyki Wasilis Kikilias, minister finansów Christos Staikouras i minister środowiska Kostas Skrekas.