38 pasażerów zakażonych wirusem w samolocie z Moskwy

Fot. AFP

W północno-zachodniej prowincji Chin, Shaanxi, stwierdzono w sobotę siedem nowych zakażeń koronawirusa – wszystkie u osób wracających do Chin z Rosji.

Trzy nowe zakażenia u osób powracających spoza granic Chin wykryto też w portowym mieście Manzhouli, w Mongolii Wewnętrznej (ten region autonomiczny również graniczy z Rosją).

Od 28 marca Chiny prowadzą bardzo drobiazgowe kontrole w portach i na przejściach granicznych. Od tego dnia do Chin nie mogą wjeżdżać obcokrajowcy. Władze obawiają się, że przybysze wywołają drugą falę epidemii.

CZYTAJ TEŻ: Czesi mogą jechać na wakacje. Jest jeden warunek

Mimo to Chiny regularnie wykrywają koronawirusa u powracających do kraju własnych obywateli. W ostatnich dniach najczęściej dotyczy to Chińczyków wracających z Rosji. Nowe przypadki stwierdzone w Shaanxi obejmowały obywateli Chin, którzy przylecieli z Moskwy 20 kwietnia. Do soboty wśród pasażerów tego jednego lotu wykryto 30 zakażeń koronawirusem i 8 zakażeń bezobjawowych.

Łącznie w Chinach wykryto 24 kwietnia 12 nowych zakażeń koronawirusem – dzień wcześniej było ich sześć – wynika z danych chińskiej Komisji Zdrowia Publicznego. Wśród nowo wykrytych zakażeń 11 dotyczyło osób wracających do Chin spoza granic tego państwa.

Ponadto w Chinach w ciągu doby wykryto 29 zakażeń bezobjawowych (o pięć mniej niż dzień wcześniej). Cztery dotyczyły osób przybywających do Chin spoza ich granic.

Liczba ofiar koronawirusa w Chinach nie zmienia się od 10 dni – i utrzymuje się na poziomie 4632.

Mogą Ci się również spodobać

Niemcy polecą wkrótce do Turcji?

Jeszcze w tym sezonie Niemcy będą mogli wyjechać na urlop do Turcji – uważa ...

Roczna karta turystyczna SIC – kompleksowa ochrona dla aktywnych

Na obozie, kolonii za granicą, czy na wyjeździe studenckim, wiele może się wydarzyć. Zakładamy ...

Nowa linia lotnicza w Bułgarii

W Bułgarii powstała czarterowa linia lotnicza Holiday Europe. Inwestycja, za którą stoi turecki przewoźnik ...

Betlej: Europa dwóch prędkości koronawirusa

Pokazanie na mapach gęstości występowania koronawirusa pozwala zracjonalizować strach przed nieznanym. Dlatego Traveldata w ...

Piloci Ryanaira szykują strajk

Niemiecki związek zawodowy pilotów Cockpit (VC) zapowiedział strajk pilotów pracujących w Ryanairze. Nie podał ...