Lotnisko w Modlinie: Styczeń pod znakiem wzrostu w przewozach pasażerskich

W styczniu Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin obsłużył ponad 220 tysięcy pasażerów, osiągając lepsze wyniki niż w tym samym miesiącu w ostatnich latach.

Publikacja: 21.02.2023 11:21

Lotnisko w Modlinie: Styczeń pod znakiem wzrostu w przewozach pasażerskich

Foto: Materiały prasowe, Łukasz Pacholczyk

W styczniu lotnisko w Modlinie obsłużyło 220,1 tysiąca pasażerów (to 100,9 procent wartości z 2020 roku i 158,8 procent z 2022 roku) i prawie 1,5 tysiąca operacji lotniczych (odpowiednio 100,2 procent i 113 procent) - informuje Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin w komunikacie.

Pasażerowie najczęściej latali do Londynu, a w następnej kolejności do Mediolanu, Dublina, Rzymu, Wiednia, Paryża, Brukseli, Sztokholmu, Barcelony i Oslo.

Dwa dni, wtorek 17 stycznia i środa 18 stycznia, stały pod znakiem lądowań męskich drużyn piłki ręcznej - reprezentacji narodowych Korei Południowej, Urugwaju, Tunezji i Maroka - które przyleciały na mecze o Puchar Prezydenta w ramach Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn rozgrywanych w Polsce i Szwecji.

Czytaj więcej

Więcej gastronomii na lotnisku w Modlinie

- W ostatnim czasie widzimy mocno ożywione działania najemców i innych podmiotów biorących udział w poszerzaniu oferty naszego lotniska i potwierdzających jego atrakcyjność - mówi p.o. prezesa i wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin Tomasz Szymczak, cytowany w komunikacie. - To ma przełożenie na wciąż rosnące zainteresowanie współpracą z nami nie tylko w dziedzinie transportu powietrznego, ale także usług świadczonych na naszym terenie czy reklamy - dodaje.

W ostatnią niedzielę stycznia, jak w poprzednich latach, na lotnisku w Modlinie odbyła się zbiórka datków do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Lotniska
Kraków zyska więcej lotów do Stambułu
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Lotniska
Na lotnisku w Poznaniu stanął paczkomat. „Dbamy o przedmioty nieloty”
Lotniska
Letnie połączenia lotnicze z Gdańska – 70 kierunków w 23 krajach
Lotniska
Lato na lotnisku we Wrocławiu – nowe trasy prowadzą na północ i południe
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Lotniska
Pięć nowości w letnim rozkładzie lotów z Katowic. W sumie 106 kierunków