W styczniu lotnisko w Modlinie obsłużyło 220,1 tysiąca pasażerów (to 100,9 procent wartości z 2020 roku i 158,8 procent z 2022 roku) i prawie 1,5 tysiąca operacji lotniczych (odpowiednio 100,2 procent i 113 procent) - informuje Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin w komunikacie.

Pasażerowie najczęściej latali do Londynu, a w następnej kolejności do Mediolanu, Dublina, Rzymu, Wiednia, Paryża, Brukseli, Sztokholmu, Barcelony i Oslo.

Dwa dni, wtorek 17 stycznia i środa 18 stycznia, stały pod znakiem lądowań męskich drużyn piłki ręcznej - reprezentacji narodowych Korei Południowej, Urugwaju, Tunezji i Maroka - które przyleciały na mecze o Puchar Prezydenta w ramach Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn rozgrywanych w Polsce i Szwecji.

Czytaj więcej

Więcej gastronomii na lotnisku w Modlinie

- W ostatnim czasie widzimy mocno ożywione działania najemców i innych podmiotów biorących udział w poszerzaniu oferty naszego lotniska i potwierdzających jego atrakcyjność - mówi p.o. prezesa i wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin Tomasz Szymczak, cytowany w komunikacie. - To ma przełożenie na wciąż rosnące zainteresowanie współpracą z nami nie tylko w dziedzinie transportu powietrznego, ale także usług świadczonych na naszym terenie czy reklamy - dodaje.

W ostatnią niedzielę stycznia, jak w poprzednich latach, na lotnisku w Modlinie odbyła się zbiórka datków do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.