W ramach ruchu regularnego obsługiwanego przez linie lotnicze Wizz Air, Ryanair, LOT, Lufthansa (od 22 stycznia rejsy przewoźnika z Katowice Airport są realizowane przez Air Dolomiti) i KLM odprawiono 191,7 tysiąca podróżnych, o 98,1 procent więcej niż rok temu. Pasażerowie najczęściej podróżowali do Dortmundu, Londynu-Luton, Londynu-Stansted, Eindhoven i Warszawy.

Z połączeń czarterowych, realizowanych na zlecenie biur podróży, skorzystało 58 tysięcy pasażerów, czyli o 30,8 procent więcej niż w lutym 2022 roku. Największym zainteresowaniem cieszyły się loty do Marsa Alam, Hurghady, Antalyi, na Fuerteventurę i Gran Canarię.

W sumie Katowice Airport odnotowały 2299 startów i lądowań samolotów, o 415 więcej (22 procent) niż w tym samym okresie zeszłego roku.

Czytaj więcej

Katowice jednak bez połączenia ze Stambułem? Turkish Airlines przenosi się do Krakowa

- Początek roku w Pyrzowicach można uznać za bardzo satysfakcjonujący – mówi cytowany w komunikacie prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, firmy zarządzającej lotniskiem im. Wojciecha Korfantego, Artur Tomasik. – W lutym, podobnie jak w styczniu, zanotowaliśmy rekordowy wynik w segmencie przewozów realizowanych na zlecenie biur podróży. Do tej pory najlepszym drugim miesiącem roku w ruchu czarterowym był luty 2019 roku, kiedy zanotowaliśmy prawie 48,5 tysiąca podróżnych. W minionym miesiącu wynik ten został poprawiony o prawie 10 tysięcy pasażerów. Spodziewamy się rekordowego sezonu wakacyjnego i m.in. dzięki temu, pierwszy raz w historii rok kalendarzowy powinniśmy zamknąć wynikiem ponad 5 milionów obsłużonych podróżnych.

Od stycznia do końca lutego 2023 roku w Pyrzowicach obsłużono 519 171 podróżnych, czyli o 236 864 więcej (plus 83,9 procent) niż podczas pierwszych dwóch miesięcy minionego roku. W trakcie dwóch pierwszych miesięcy tego roku w Pyrzowicach odnotowano 4788 startów i lądowań samolotów – o 909 więcej (plus 23,4 procent) niż w 2022 roku.