Sarkozy strategiem w AccorHotels

AFP

Były prezydent Francji Nicolas Sarkozy stanął na czele komitetu odpowiedzialnego za strategię międzynarodową sieci AccorHotels, informuje przedsiębiorstwo

Jako część planu przyspieszenia ekspansji Grupy AccorHotels i należących do niej marek, zarząd firmy powołał Komitet do Spraw Strategii Międzynarodowej. Jego zadaniem będzie wspomożenie rozwoju sieci obiektów na całym świecie i promocja przyjazdów turystycznych do Francji. Dokładne cele i skład nowo powstałego ciała będą podane w późniejszym terminie.

Na czele komitetu stanął Nicolas Sarkozy, były prezydent Francji (2007 – 2012). – Cieszę się, że mogę przyczynić się do międzynarodowego rozwoju AccorHotels, flagowej firmy francuskiej. Sukces grupy i jakość jej zarządzania, sprawiają, że AccorHotels są jedną z najlepszych wizytówek francuskiej gospodarki – mówi Sarkozy. Sébastien Bazin, prezes AccorHotels, witając nowego stratega w swoich szeregach, podkreślił, że były prezydent jest ekspertem od stosunków międzynarodowych, co w połączeniu z jego szeroką wiedzą polityczną jest olbrzymią zaletą.

AccorHotels jest właścicielem takich marek hotelowych jak Pullman, Sofitel, Mercure, Novotel i ibis. Jest też partnerem strategicznym hoteli Orbis. W 2016 roku przychody koncernu były o 0,9 procent wyższe niż w roku 2015 i wyniosły 5,631 miliarda euro. Zysk operacyjny poprawił się o 4,6 procent do 696 milionów euro, a zysk netto o 8,1 procent do 266 milionów euro.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ocean Majesty płynie w pierwszym rejsie pod banderą Itaki

Statek Ocean Majesty, wyczarterowany w całości przez biuro podróży Itaka, odbywa właśnie swój pierwszy ...

Andrzej Gut-Mostowy ministrem od turystyki

Zgodnie z oczekiwaniami poseł i podhalański przedsiębiorca turystyczny Andrzej Gut-Mostowy powołany został na sekretarza ...

Polskie hostele wśród najlepszych na świecie

Greg & Tom Hostel z Krakowa i Oki Doki Old Town Hostel z Warszawy ...

Turysta nad prezent przekłada dobrą obsługę

Turyści nie przywiązują wielkiej uwagi do programów motywacyjnych. Zamiast dostawać prezenty za lojalność, wolą ...

Hilton szykuje pierwszy hotel w Toruniu

Hotel na toruńskim Starym Mieście będzie działał pod szyldem Hilton Garden Inn i ma ...

Turcja – laptopy wrócą do samolotów do USA

Od jutra zniesiony ma zostać zakaz wnoszenia laptopów na pokład samolotów lecących ze Stambułu ...