Hotel Podklasztorze zaprasza do cel

materiały prasowe

Historyczny hotel Podklasztorze w Sulejowie otworzył się po remoncie pod marką Best Western Plus. Ma 53 odnowione pokoje, odmienione lobby i restaurację

Hotel stanowi część dawnego, sięgającego XII wieku opactwa Cystersów, jednego z najlepiej zachowanych tego typu zespołów w Europie. Historyczną i kulturową wartość sulejowskiego kompleksu potwierdza uzyskany w 2012 roku status pomnika historii, przyznawany obiektom o szczególnych wartościach materialnych i niematerialnych cechujących się dużym znaczeniem dla dziedzictwa kulturowego kraju.

Kosztem kilkunastu milionów złotych zyskał m.in. nowy, odzwierciedlający historyczny klimat obiektu, wystrój części mieszkalnej. Nazwy 53 pokojów nawiązują do codziennych zajęć i obowiązków średniowiecznych mnichów – do dyspozycji gości oddano Celę Skryby, Celę Zielarza czy Celę Bartnika. Zgodnie z międzynarodowymi standardami sieci, wszystkie pokoje wyposażone są w telewizor, telefon, Wi-Fi, sejfy, lodówki, zestaw powitalny (czajnik, filiżanki, kawę, herbatę, wodę), suszarki oraz kosmetyki.

Metamorfozę przeszło również lobby, które zyskało średniowieczną aranżację i miejsce do odpoczynku przy kominku. Odnowiono też restaurację hotelową, w której odwiedzający Podklasztorze mogą spróbować piwa warzonego według średniowiecznej receptury, konfitur, wypiekanego na miejscu chleba, a także wędlin z hotelowej wędzarni.

– Best Western Plus Hotel Podklasztorze to wyjątkowa inwestycja, w której najwyższe standardy gościnności łączą się z niesamowitą historią obiektu – zapewnia cytowana w komunikacie dyrektor zarządzający Best Western na Finlandię, kraje bałtyckie, Polskę i Rosję Saija Kekkonen.

Hotel ma też m.in. spa, basen, szereg udogodnień dla miłośników aktywnego spędzania czasu i oferuje lekcje historii.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wizz Air zamawia dziesięć A321ceo

Wizz Air Holdings Plc zamówił dziesięć kolejnych airbusów A321ceo, zasilanych silnikami V2500. Samoloty zasilą ...

Linie lotnicze przeciwne ubezpieczeniom od upadłości

Linie lotnicze rzadko upadają, a mechanizmy zabezpieczające pasażerów przed bankructwem już istnieją – twierdzą ...

Linie lotnicze powinny mieć gwarancje na wypadek bankructw

Niemieccy przedsiębiorcy turystyczni domagają się wprowadzenia w przepisach zabezpieczeń dla wpłat klientów za kupione ...

W hotelu Rigopiano mogło być więcej ofiar

Siedmioro turystów nie dojechało do hotelu Rigopiano w Abruzji we Włoszech na kilka godzin ...

Betlej: Touroperatorzy, uczcie się od Zachodu

Miniony rok, obecny i przyszły zapowiadają się jako lata wyjątkowych zysków w turystyce wyjazdowej. ...

Hotelarze chronią się za tarczą i liczą na gości już w czerwcu

Co trzeci hotelarz zwolnił już część pracowników. Zdecydowana większość sięga po rozwiązania z tarczy ...