Orbis hojny dla akcjonariuszy

Fotorzepa, Filip Frydrykiewicz

Po 1,6 złotego na akcję – taką dywidendę wypłaci akcjonariuszom Orbis. W sumie przeznaczył na to 73,7 miliona złotych z zysku

Zarząd hotelarskiej grupy zarekomendował akcjonariuszom wypłacenie 73,7 miliona złotych dywidendy z ubiegłorocznego zysku , co oznacza 1,60 złotych na jedną akcję. Biorąc pod uwagę obecny kurs, daje to stopę dywidendy na poziomie prawie 2 procent.

Z zysku netto za rok obrotowy 2016, który wyniósł 154,7 miliona złotych pozostałą część, 81 miliona złotych spółka zatrzyma „z przeznaczeniem na cele statutowe”.

„Proponowana wysokość dywidendy jest, zdaniem zarządu, wyrazem polityki zmierzającej do zachowania równowagi pomiędzy inwestycjami i wypłatą zysków, dzięki której realizowana jest konsekwentnie strategia wzrostu wartości spółki” – wyjaśniono w komunikacie.

Zarząd zaproponował, by dywidenda była wypłacona 3 sierpnia. W zeszłym roku z zysku za 2015 rok na dywidendę przeznaczono 69,1 miliona złotych, co dało 1,5 złotego na akcję.

W trakcie piątkowych notowań za akcje Orbisu płacono na giełdzie 82,24 złotego, o ponad 2 procent więcej niż wynosił kurs odniesienia z poprzedniej sesji.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Hotele Focus na plusie

Przychody wyniosły 54,2 miliona złotych netto, o ponad 22 procent więcej niż rok wcześniej ...

Niemcy przerzucają się na agentów internetowych

40 procent sprzedaży wycieczek zorganizowanych w Niemczech przypada na agentów internetowych. Jeszcze trzy lata ...

Wizz Air poleci jesienią do Marrakeszu

Wizz Air otworzy jesienią nowe trasy – z Wilna i z Warszawy do Marrakeszu ...

Europejskie lotniska są za drogie

Obawiam się protekcjonizmu – mówi dyrektor generalny Międzynarodowego Stowarzyszenia Przewoźników Powietrznych IATA Alexandre de ...

Pasażerowie kolei skargi piszą

Brud, brak wygody, niezadowalająca obsługa – w 2017 roku do Urzędu Transportu Kolejowego wpłynęło ...

Ruszył „Bezpieczny autokar – ferie 2017”

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego (ITD) zaczęli kontrolować pojazdy i kierowców wiozących uczniów na zimowy ...