Stadion Śląski bez hotelu

Materiały promocyjne

Modernizacja Stadionu Śląskiego w Chorzowie dobiega końca. Obiekt zostanie otwarty we wrześniu, ale nie będzie już w nim hotelu

Kazimierz Karolczak, członek zarządu samorządu woj. śląskiego, który jest inwestorem trwającej od kilku lat przebudowy Stadionu Śląskiego, podaje, że prace zmierzają ku końcowi.

Wbrew wcześniejszym planom z chwilą otwarcia stadionu nie będzie przy nim działał hotel. W ostatnich miesiącach samorząd próbował co prawda wyłonić dla niego nowego operatora, który by go poprowadziłby (po wcześniejszym podniesieniu standardu z dwóch do trzech gwiazdek), ale bez skutku.

– Analizowaliśmy rynek, ogłaszaliśmy dwukrotnie postępowanie, żeby znaleźć operatora. Proponowane ceny były jednak tak niesatysfakcjonujące, że powstaje pytanie, czy utrzymywanie hotelu w tym miejscu jest sensowne. Szczególnie, że w otoczeniu Parku Śląskiego są już dwa takie duże obiekty, a jeszcze jeden będzie powstawał – opisuje Karolczak.

– W tej chwili robimy biznesplan dla pomieszczeń konferencyjno-biurowych. Może się okazać, że to będzie lepsze rozwiązanie, ale decyzji w tym zakresie jeszcze nie ma – sygnalizuje. – Cała reszta bez zmian – dodaje.

Stadion Śląski jest zamknięty od jesieni 2009 roku, kiedy rozpoczął się końcowy etap jego modernizacji, czyli przede wszystkim montaż dachu. Koszt całego przedsięwzięcia powinien zamknąć się w ok. 650 mln złotych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

TFG: Co trzeci klient biur podróży poleciał czarterem

Od styczna do końca września biura podróży obsłużyły 6,2 miliona podróżnych. To o 14 ...

Nepalczycy walczą o swoje dziedzictwo

Trzęsienie ziemi z kwietnia 2015 roku zniszczyło Kasthamandap, jedną z najważniejszych świątyń w Katmandu. ...

Adria zawiesza loty. Premier wysłał samolot po siatkarzy

Największa słoweńska linia lotnicza, Adria Airways, zawiesiła wszystkie rejsy. Przewoźnik twierdzi, że zaprzestanie działalności ...

Wizz Air otwiera bazy w Dortmundzie i Petersburgu

Węgierski przewoźnik ogłosił dziś otwarcie w Dortmundzie swojej 32 bazy. W sierpniu umieści w ...

Na Balearach największe firmy działają w turystyce

27 z 30 największych według kryterium wielkości obrotu firm na Balearach to przedsiębiorstwa turystyczne, ...

Greckie wyspy z niższym VAT-em z powodu uchodźców

O 30 procent niższa stawka VAT-u będzie obowiązywać do końca roku na pięciu greckich ...