Państwo chce skonsolidować zarządzanie swoimi hotelami. Powstanie Polski Holding Hotelowy

materiały prasowe

Chopin Airport Development opracuje model konsolidacji, a następnie rozpocznie integrowanie hoteli, których właścicielem są spółki skarbu państwa lub inne państwowe jednostki, na przykład resorty. Rozpoczął się proces tworzenia Polskiego Holdingu Hotelowego

Dwa dni temu, 18 grudnia, Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” zbyło na rzecz Skarbu Państwa udziały w spółce Chopin Airport Development (CAD). W ten sposób oderwała sie symbolicznie od spółki matki. To pierwszy krok – pisze biuro prasowe CAD w komunikacie prasowym – do powołania Polskiego Holdingu Hotelowego. Na czele holdingu ma stanąć właśnie CAD. Holding zajmie się zarządzaniem tym majątkiem, a także jego rozwojem i promocją.

– Chopin Airport Development opracuje model konsolidacji, a następnie rozpocznie integrowanie aktywów hotelowych rozproszonych dziś wśród różnych podmiotów pozostających w domenie państwa – komunikat cytuje premiera Mateusza Morawieckiego.

Zbycie przez Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” udziałów CAD odbyło się na podstawie przyjętej w maju 2018 roku ustawy o Centralnym Porcie Komunikacyjnym. Utworzenie Polskiego Holdingu Hotelowego jest „ważnym elementem przy budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego jako części składowej Airport City”.

– Powołanie Polskiego Holdingu Hotelowego pozwoli odbudować wartość obiektów należących do Skarbu Państwa i korzystać z efektów skali – wskazuje Morawiecki, cytowany przez biuro prasowe CAD. – Realizację tego ważnego dla sektora turystycznego projektu oddajemy w ręce profesjonalistów z branży hotelarskiej – spółce Chopin Airport Development.

Jak wyjaśnia prezes CAD Marian Cristescu, celem jest, aby Polski Holding Hotelowy stał się „liderem wśród grup hotelowych w Polsce”. – W ramach PHH chcemy skupiać obiekty hotelowe od segmentu ekonomicznego aż do hoteli 5-gwiazdkowych, tak aby nasza oferta była dostępna dla wszystkich. Nasze obiekty będą usytuowane zarówno w miastach, jak i w miejscowościach wypoczynkowych, co daje nam szansę budowania oferty nie tylko dla rynku biznesowego, ale również na potrzeby turystów – mówi.

Chopin Airport Development buduje hotele (szczególnie te przy lotniskach) i zarządza nimi. Ma hotele w bezpośrednim sąsiedztwie Lotniska Chopina – Renaissance Warsaw Airport Hotel, Courtyard by Marriott Warsaw Airport i Hampton by Hilton Warsaw Airport. Spółka prowadzi także hotele przy portach lotniczych w Gdańsku (Hampton by Hilton Gdańsk Airport) i Katowicach (Moxy Katowice Airport), wypoczynkowo-konferencyjny Best Western Hotel Jurata na Półwyspie Helskim i dwa obiekty hotelowe Golden Tulip Gdańsk Residence i Golden Tulip Międzyzdroje Residence. Łącznie jest to osiem obiektów z 1143 pokojami, a kolejne cztery hotele, które będą zarządzane przez spółkę, są w budowie. Wkrótce otwarte zostaną Moxy (Marriott Int.) w Poznaniu i Holiday Inn Express Rzeszów (IHG), a na przełomie 2020 i 2021 r. Moxy & Residence Inn w Warszawie.

Mogą Ci się również spodobać

Krakowskie lotnisko z 17-procentowym wzrostem

W 2017 r. z krakowskiego lotniska skorzystało ponad 5,8 miliona pasażerów. O 17 procent ...

Betlej: Unikać na wakacjach Włochów i Hiszpanów

Traveldata podtrzymuje swoją prognozę, że na początku czerwca epidemia w Europie będzie w fazie ...

Ryanair zwiększa zakupy w Boeingu

Irlandzki przewoźnik skorzystał z tzw. opcji i zwiększył zamówienie na samoloty o dodatkowe 25 ...

Grecos: Agnieszka Zbróg zwyciężczynią grywalizacji

55 agentów turystycznych z najlepszymi wynikami w konkursie zorganizowanym przez biuro podróży Grecos wyjechało ...

LOT przedłużył umowę na system do sprzedaży biletów na świecie

LOT i Sabre odnowili w Krakowie umowę, dzięki której przewoźnik może sprzedawać bilety przez ...

Wakacyjny wysyp połączeń LOT-u

Siatka połączeń międzynarodowych LOT-u wznowionych w lipcu wzbogacona została o nowe, typowo wakacyjne kierunki. ...