Państwo chce skonsolidować zarządzanie swoimi hotelami. Powstanie Polski Holding Hotelowy

materiały prasowe

Chopin Airport Development opracuje model konsolidacji, a następnie rozpocznie integrowanie hoteli, których właścicielem są spółki skarbu państwa lub inne państwowe jednostki, na przykład resorty. Rozpoczął się proces tworzenia Polskiego Holdingu Hotelowego

Dwa dni temu, 18 grudnia, Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” zbyło na rzecz Skarbu Państwa udziały w spółce Chopin Airport Development (CAD). W ten sposób oderwała sie symbolicznie od spółki matki. To pierwszy krok – pisze biuro prasowe CAD w komunikacie prasowym – do powołania Polskiego Holdingu Hotelowego. Na czele holdingu ma stanąć właśnie CAD. Holding zajmie się zarządzaniem tym majątkiem, a także jego rozwojem i promocją.

– Chopin Airport Development opracuje model konsolidacji, a następnie rozpocznie integrowanie aktywów hotelowych rozproszonych dziś wśród różnych podmiotów pozostających w domenie państwa – komunikat cytuje premiera Mateusza Morawieckiego.

Zbycie przez Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” udziałów CAD odbyło się na podstawie przyjętej w maju 2018 roku ustawy o Centralnym Porcie Komunikacyjnym. Utworzenie Polskiego Holdingu Hotelowego jest „ważnym elementem przy budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego jako części składowej Airport City”.

– Powołanie Polskiego Holdingu Hotelowego pozwoli odbudować wartość obiektów należących do Skarbu Państwa i korzystać z efektów skali – wskazuje Morawiecki, cytowany przez biuro prasowe CAD. – Realizację tego ważnego dla sektora turystycznego projektu oddajemy w ręce profesjonalistów z branży hotelarskiej – spółce Chopin Airport Development.

Jak wyjaśnia prezes CAD Marian Cristescu, celem jest, aby Polski Holding Hotelowy stał się „liderem wśród grup hotelowych w Polsce”. – W ramach PHH chcemy skupiać obiekty hotelowe od segmentu ekonomicznego aż do hoteli 5-gwiazdkowych, tak aby nasza oferta była dostępna dla wszystkich. Nasze obiekty będą usytuowane zarówno w miastach, jak i w miejscowościach wypoczynkowych, co daje nam szansę budowania oferty nie tylko dla rynku biznesowego, ale również na potrzeby turystów – mówi.

Chopin Airport Development buduje hotele (szczególnie te przy lotniskach) i zarządza nimi. Ma hotele w bezpośrednim sąsiedztwie Lotniska Chopina – Renaissance Warsaw Airport Hotel, Courtyard by Marriott Warsaw Airport i Hampton by Hilton Warsaw Airport. Spółka prowadzi także hotele przy portach lotniczych w Gdańsku (Hampton by Hilton Gdańsk Airport) i Katowicach (Moxy Katowice Airport), wypoczynkowo-konferencyjny Best Western Hotel Jurata na Półwyspie Helskim i dwa obiekty hotelowe Golden Tulip Gdańsk Residence i Golden Tulip Międzyzdroje Residence. Łącznie jest to osiem obiektów z 1143 pokojami, a kolejne cztery hotele, które będą zarządzane przez spółkę, są w budowie. Wkrótce otwarte zostaną Moxy (Marriott Int.) w Poznaniu i Holiday Inn Express Rzeszów (IHG), a na przełomie 2020 i 2021 r. Moxy & Residence Inn w Warszawie.

Mogą Ci się również spodobać

Włochy radzą turystom, by nosili ze sobą magnesy

Karabinierzy radzą turystom we Włoszech, aby na wakacje zabrali oprócz kremu do opalania także ...

Mazowsze chce sprzedać się turystom

35 przedstawicieli dziewięciu grup produktów i 30 biur podróży wspólnie pracowało nad tym, by ...

Niepełnosprawni chcą ekscytujących podróży

Branża turystyczna w Wielkiej Brytanii rezygnuje z 7,7 miliona potencjalnych klientów – oceniają paneliści ...

Agrotravel – targi pełne smaków Europy

Agroturystyka i wiejskie przysmaki z kilku europejskich krajów, prezentacje polskich i węgierskich uzdrowisk, ośrodków ...

HanseMerkur ubezpieczy ETI

Towarzystwo ubezpieczeniowe HanseMerkur zostało partnerem nowego touroperatora – ETI Polska Uroczysta inauguracja działalności nowego ...

Rainbow – nowe perspektywy wzrostu wartości

Ostatni wzrost cen akcji biura podróży Rainbow pokazał, że inwestorzy docenili touroperatora i uwierzyli ...