Pomysłodawcą takiej promocji Polski jest ambasada Rzeczpospolitej Polskiej w Tokio, a instytucją wspierającą tamtejszy Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej – informuje POT w komunikacie. Czytamy w nim również, że w ceremonii „otwarcia” pałacu wzięli udział ambasador RP w Tokio Paweł Milewski i burmistrz Sapporo Fumio Ueda.
CZYTAJ TEŻ: Japonia popularna jak nigdy dotąd
Jak powstały polskie rzeźby w Sapporo? Tokijski ZOPOT i Warszawska Organizacja Turystyczna ufundowały podróż do Polski dwóm japońskim rzeźbiarzom. Mogli oni przyjrzeć się budowli i pomnikowi z bliska i zarejestrować je, by później stworzyć ich lodowe odpowiedniki. Polskie rzeźby są jednymi z większych, jakie w tym roku można oglądać w Sapporo (te największe mają ponad 15 metrów wysokości i kilkadziesiąt metrów szerokości).
W trakcie festiwalu odbędą się również chopinowskie koncerty fortepianowe i występ zespołu folklorystycznego z Sapporo, który tańczy polskie tańce ludowe. Pracownicy ZOPOT-u zaprezentują także japońskiej publiczności polskie atrakcje turystyczne.
Fot. materiały prasowe