Partie w Niemczech należące do koalicji nie chcą, by szczepienia na koronawirusa były obowiązkowe. Inaczej na kwestię tę patrzy Thomas Bareiß, sekretarz stanu odpowiedzialny za turystykę. Jego zdaniem, nie można trzymać w stanie kryzysu całych branż, bo część osób nie chce się szczepić - podaje telewizja NTV w swoim elektronicznym wydaniu.

Polityk uważa, że w końcu obowiązek szczepienia na covid i tak będzie w Niemczech wprowadzony – wymusi to pogarszająca się sytuacja epidemiczna.

Czytaj więcej

Austria zamknięta, ale nie dla narciarzy

Jak mówi, od początku do sprawy podeszło się źle, ale wcześniej trudno było to zauważyć. - Dla mnie to politycznie nieodpowiedzialne, że całe branże, handel detaliczny, restauracje, kluby, bary, kina, cała scena kulturalna i organizacji wydarzeń przez 20 miesięcy żyje w stanie kryzysu i obawia się o przyszłość, podczas gdy inni korzystają z możliwości nieszczepienia się – wyjaśnia. Państwo jeszcze nigdy nie przedsięwzięło tylu działań i nie wydało tylu pieniędzy na ratowanie przedsiębiorców. To nie może trwać w nieskończoność.

Niedawno Austria ogłosiła, że od lutego wprowadzi obowiązek szczepień na covid. Także premier Bawarii, Markus Söder, jest przekonany, że nie da się uniknąć tego scenariusza. W przeciwnym razie obłęd z koronawirusem nigdy się nie skończy.

Z ankiety przeprowadzonej przez gazetę „Bild am Sonntag” 52 procent Niemców jest za obowiązkiem szczepienia, a 42 procent jest przeciwne. Siedem procent nie ma zdania.