Turystyczne Mistrzostwa Vlogerów to konkurs dla tych, którzy swoje relacje z podróży przedstawiają w formie wideo - przypomina w komunikacie Polska Organizacja Turystyczna. Adresowany jest szczególnie do tych, którzy w swoich filmach ukazują lokalne atrakcje, mało znane smaki kuchni regionalnych, miejsca przyjazne rodzinom i dzieciom czy nieskażoną przyrodę. Innymi słowy, starają się skierować uwagę odbiorców na mniej znane i wciąż czekające na odkrycie zakątki Polski.

Do tegorocznej edycji POT zaprasza twórców, których kanały na YouTubie mają minimum tysiąc subskrybentów, a na Facebooku i Instagramie obserwuje ich minimum tysiąc osób.

- Materiały wideo w ciągu ostatnich lat bezapelacyjnie zdominowały internet. Sympatyków takiej formy prezentacji treści znaleźć można w każdej grupie wiekowej. Wytworzyła się swoista więź między widzami i autorami podróżnikami, co z kolei przełożyło się na ogromny wpływ na wybory turystyczne - mówi prezes POT Rafał Szmytke, cytowany w komunikacie. - Elastycznie, zgodnie z dzisiejszymi trendami zdecydowaliśmy się na zmianę formatu dotychczasowego konkursu, a punkt ciężkości przenieśliśmy na vlogi. Zachęcam twórców do udziału w Turystycznych Mistrzostwach Vlogerów i ukazania jak najszerszemu gronu walorów naszego kraju - dodaje.

Czytaj więcej

Cztery nowe miejsca wyróżnione tytułem Polskich Marek Turystycznych

Youtuberzy mogą zgłaszać swój udział w mistrzostwach, wypełniając formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej mistrzostwablogerow.polska.travel. Oceną zgłoszeń zajmie się specjalnie powołane jury. 16 twórców, którzy uzyskają najwyższe oceny, awansuje do drugiego etapu, w ramach którego będą musieli przygotować i opublikować dwa materiały wideo, a także zamieścić relację z wyprawy po danym regionie w swoich mediach społecznościowych. Za awans do najlepszej szesnastki uczestnicy otrzymają honoraria w wysokości 5 tysięcy złotych. Zgłoszenia przyjmowane są do 3 listopada do godziny 23.59.

- Udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów to niesamowita przygoda i możliwość sprawdzenia samych siebie. Dla nas był to bardzo intensywny czas, wymagający wiele pracy, który jednak dał nam ogrom radości związanej z podróżowaniem oraz licznymi interakcjami z odbiorcami naszego bloga i mediów społecznościowych - komentują udział w konkursie autorzy bloga Hasające Zające Justyna i Krystian Zającowie - zwycięzcy IV edycji akcji.

Czytaj więcej

Hasające Zające najlepsze w mistrzostwach blogerów

Zwycięzca konkursu dostanie 15 tysięcy złotych, a zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca 8 i 5 tysięcy złotych.