Nowy rok szkolny rozpocznie się później niż zazwyczaj, bo 4 września. Wynika to z rozporządzenia ministra edukacji narodowej i nauki z 11 sierpnia 2017 roku, które głosi, że „w szkołach zajęcia dydaktyczno-wychowawcze rozpoczynają się w pierwszym powszednim dniu września, a kończą w najbliższy piątek po dniu 20 czerwca. Jeżeli pierwszy dzień września wypada w piątek albo sobotę, zajęcia dydaktyczno-wychowawcze rozpoczynają się w najbliższy poniedziałek po dniu 1 września”. W tym roku 1 września wypada właśnie w piątek.
Tegoroczne wakacje będą więc o trzy dni dłuższe i potrwają w sumie 73 dni.
Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2023/2024 zimowa przerwa bożonarodzeniowo-noworoczna potrwa od 23 grudnia do 1 stycznia, a wielkanocna od 28 marca do 2 kwietnia.
Czytaj więcej
– Nie ma najmniejszych przesłanek, by bon turystyczny oceniać negatywnie. To prosty i skuteczny instrument socjalny, który zasilał gospodarkę punktowo – mówi prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie Hanna Mojsiuk.
Terminy ferii zimowych to: 15-28 stycznia w województwach dolnośląskim, mazowieckim, opolskim i zachodniopomorskim, 22 stycznia - 4 lutego w województwach podlaskim i warmińsko-mazurskim, 29 stycznia - 11 lutego w województwach lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim i śląskim i 12-25 lutego w województwach kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim i wielkopolskim.