Celem - jak czytamy w komunikacie PPL-u - jest rozwój i promocja polskiej turystyki z wykorzystaniem możliwości portów lotniczych.
Obie instytucje "deklarują podejmowanie wspólnych działań w kraju i za granicą na rzecz wzmocnienia pozycji Polski jako atrakcyjnego kierunku, upowszechniania i promocji miejsc związanych z dziedzictwem kulturowym oraz wspólnej organizacji wydarzeń promocyjnych".
Czytaj więcej
Za sprawą apelu prezydentów największych miast Polski wraca problem opłaty, z której dochody samorządy mogłyby przeznaczać na wydatki związane z ruchem turystycznym. Przedmiotem troski samorządowców jest też brak uregulowania krótkiego najmu.
PPL i POT wspólnie wypromują Polskę jako cel podróży
- PPL i POT łączy wspólny cel – wzmacnianie pozycji Polski jako atrakcyjnego kierunku turystycznego – wyjaśnia cytowany w komunikacie członek zarządu PPL odpowiedzialny za strategię i innowacje Adam Sanocki. – Naszym celem jest nie tylko rozwój infrastruktury lotniskowej, ale także wspieranie działań, które zachęcają turystów do odkrywania Polski - oczywiście z wykorzystaniem naszych wszystkich lotnisk. Dzięki współpracy możemy dotrzeć do szerszego grona odbiorców i wspólnie kreować pozytywny wizerunek naszego kraju.
A członek zarządu odpowiedzialny za sprzedaż i finanse Marcin Danił dodaje, że Polskie Porty Lotnicze jako spółka Skarbu Państwa i Polska Organizacja Turystyczna jako agencja rządowa są naturalnymi partnerami w działaniach na rzecz promocji Polski. - Łącząc nasze kompetencje i zasoby, możemy wzmacniać pozycję kraju na światowej mapie podróży. Nasze wspólne inicjatywy, które chcemy zrealizować w przyszłości, takie jak akcja „Hello, it’s Poland” czy promowanie obiektów z listy światowego dziedzictwa UNESCO, pokazują, jak istotna jest synergia działań na poziomie ogólnokrajowym i międzynarodowym – mówi.