turystyka.rp.pl
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: turystyka.rp.pl
Wspieranie zrównoważonej mobilności miejskiej to element transformacji w kierunku gospodarki zeroemisyjnej.
Od dziś do 25 października można głosować w międzynarodowym konkursie na najlepszy film promujący walory turystyczne miast i regionów. Wśród 40 spotów promocyjnych ubiegających się o głosy internautów jest Ustka.
Trzęsienie ziemi o sile 5,8 stopnia nawiedziło w poniedziałek kilkanaście minut po godzinie 9 Kretę. Nie żyje jedna osoba, kilka jest rannych. Nie ma ofiar wśród turystów - donoszą agencje.
Lotnisko na jednej z Wysp Kanaryjskich, La Palmie, na której erupcja wulkanu spowodowała ogromną emisję pyłu i dymu, zostało ponownie otwarte po dobowej przerwie.
Do korzyści, które niesie ze sobą 5G, partnerzy współpracujący przy śląskiej sieci zaliczają oszczędność pieniędzy i czasu, ponieważ można wyeliminować infrastrukturę kablową
Lepsza infrastruktura, przygotowanie na wypadek kryzysów, cyfryzacja i edukacja - to cztery rzeczy, których potrzebuje, zdaniem ministra turystyki, podległa mu dziedzina.
Nowe zakażenia w Polsce rosną i ten trend zapewne przyspieszy. Odwrotnie w Europie Zachodnie – tam kolejne restrykcje powodują, że liczba zakażeń maleje. Jest tylko kwestią czasu, kiedy Zachód wyprzedzi Polskę.
Być może już niedługo, tak jak każdy może dziś mieć auto i podróżować po lądach, tak wkrótce będzie w stanie pływać po morzach i oceanach, a dokładniej – w ich głębinach. Wszystko za sprawą Nemo, tzw. osobistej łodzi podwodnej.
W stoczniach powstają kolejne, coraz większe, statki wycieczkowe. Będą zabierać na pokłady już nie trzy czy pięć tysięcy, ale siedem tysięcy pasażerów. Dlaczego są tak ogromne? To się po prostu opłaca.
Nnajstarsze więzienie w Japonii, zmieni się w luksusowy hotel. Trwa właśnie renowacja stuletniego obiektu, w którym jeszcze kilkanaście lat temu wyroki odsiadywali przestępcy.
Zmniejsza się dystans do wyników z najlepszego dotąd roku 2019, w pierwszym półroczu tego roku liczba noclegów wykupionych przez turystów w Niemczech osiągnęła 87,9 procent tamtego poziomu - informuje Niemiecka Centrala Turystyki. Szczególnie dynamicznie przybywa gości z Polski.
Ograniczenia nałożone na biura podróży na podstawie dyrektywy Unii Europejskiej w 2018 roku są zbyt restrykcyjne i hamują rozwój turystyki - wskazuje brytyjska branża turystyczna. Rząd chce więc poluzować przepisy.
Izba niższa holenderskiego parlamentu podjęła decyzję o wprowadzeniu podatku na pasażerów przesiadających się na Schiphol w Amsterdamie. Europejskie podróże przez ten port podrożeją wtedy nawet o jedną trzecią.
Liczba turystów, którzy przyjechali do Grecji od stycznia do lipca tego roku, była o 21,9 procent większa niż rok wcześniej. Najszybciej przybywało Amerykanów.
Punktualnie z rozpoczęciem sezonu jesiennego podwoje dla turystów otworzyło ponownie tuniskie Muzeum Bardo. Gromadzi zbiory sztuki starożytnej, w tym słynne rzymskie mozaiki i rzeźby.
Mówią, że Polska jest bezpieczna - no jak jest bezpieczna, jak wpuszczali ludzi bez żadnej kontroli? - pytał w rozmowie z Polsat News lider Lewicy, wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Przedstawiciel Białego Domu wyraził nadzieję, że dostarczenie Ukraińcom czołgów abrams wzmocni potencjał ofensywny ukraińskiej armii.
Dziennik "Izwiestia" podaje, że rosyjskie siły zbrojne tworzą nowe brygady szturmowe oraz brygady, których zadaniem jest prowadzenie rozpoznania w ramach nowo formowanego korpusu armijnego - odnotowuje think tank, Instytut Studiów nad Wojną (ISW) w swoim najnowszym raporcie na temat sytuacji na froncie na Ukrainie.
Na wyjątkowy pomysł, który ma poprawić bezpieczeństwo rowerzystów, wpadł Rafał Topolewski. Jego start-up Primario Grande opracował urządzenie BikeWatch, które może podbić świat.
"Niemieckie porządki Donalda..." - pisze na swoim profilu na platformie X (dawny Twitter) PiS prezentując najnowszy spot wyborczy.
Naukowcy opracowali metodę przerobu odpadów z tworzyw sztucznych, takich jak kartony po mleku, pojemniki na żywność i plastikowe torby.
Inżynierowie z Centrum Rozwoju Technologii dla Przemysłu opatentowali świecę jodową, która wzmacnia organizm człowieka, a niszczy m.in. grzyby.
Organizowane przez gminy kursy, które przybliżają tajniki reformy planistycznej, przeżywają oblężenie. Własne szkolenie przeprowadzi resort rozwoju.
Rząd w Kijowie chciał pokazać rolnikom, że broni ich interesów. Do zmiany stanowiska Polskę może zmusić tylko Bruksela, a nie WTO w Genewie.
Ponad 36 milionów pasażerów skorzystało w pierwszym półroczu tego roku z usług Flixa, informuje firma. Mowa o wynikach całej grupy, która obejmuje przewozy autokarowe i kolejowe w Europie i poza nią.
Być może już niedługo, tak jak każdy może dziś mieć auto i podróżować po lądach, tak wkrótce będzie w stanie pływać po morzach i oceanach, a dokładniej – w ich głębinach. Wszystko za sprawą Nemo, tzw. osobistej łodzi podwodnej.
Przez osiem lat daleko odeszliśmy od konstytucyjnego wzorca.
Choć firma była zmuszona zmienić biznesplan z powodu wojny lub pandemii i zaniechać inwestycji, może rozliczyć koszty podatkowe i nie musi oddawać VAT. Fiskus jest na tak.
Przedsiębiorca, który zorganizował wypożyczalnię sprzętu sportowego czy książek na terenie sklepu, nie urządzi u siebie handlowej niedzieli. Tak wynika z wyroków Sądu Najwyższego w sprawie zakazu handlu w niedziele.
Zdecydowanie największa grupa badanych winą za aferę wizową obarcza obóz rządzący, reszta nie wie, co o tym myśleć, albo nie słyszała o sprawie - wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej" i RMF FM.
Na granicy Polski z Niemcami mogą znów pojawić się punkty kontrolne. Berlin skarży się na rosnącą presję migracyjną.
Antywirusowy lek stosowany w terapii osób, u których przebieg COVID-19 był łagodny lub umiarkowany, może wywoływać mutacje wirusa i przyspieszać pojawianie się nowych wariantów - twierdzą naukowcy.
Już przegraliśmy, nastąpiło to 24 lutego 2022 roku – mówi Aleksiej Wieniediktow, przebywający w Rosji redaktor zlikwidowanego przez władze radia Echo Moskwy, uznawany przez rządzących za „agenta zagranicznego”.
Dopóki Polska nie spełni wszystkich warunków dopuszczających, Komisja Europejska nie będzie płaciła faktur za projekty finansowane z polityki spójności na lata 2021–2027 – mówi Elisa Ferreira, unijna komisarz ds. spójności i reform.
Jedna z największych platform dostaw posiłków chce zmian przepisów dotyczących tzw. gig-workerów – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Spółka staje po stronie forsowanych przez UE rozwiązań, przeciw którym protestuje reszta branży.
Na lądzie front tkwi w miejscu. Ale trwa ukraińska ofensywa powietrzna.
Pogarsza się sytuacja w branży budowlanej, gdzie co trzeci kontrakt zaczyna przynosić straty. Przed wyborami rząd obiecuje pieniądze na zwiększenie oczekiwanej od miesięcy waloryzacji.
W związku z falą nielegalnych imigrantów Mateusz Morawiecki zapowiedział kontrole na polsko-słowackiej granicy. Podobny krok rozważa Berlin wobec Polski i Czech.
Prezydent Brazylii, Luiz Inácio Lula da Silva, w piątej przejdzie operację biodra i będzie pracował ze swojej prezydenckiej rezydencji przez około trzy tygodnie - poinformowały brazylijskie władze.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas