Białoruś bez wizy za 700 euro na 5 dni

archiwum prywatne, Kinga Popiołek kip Kinga Popiołek

Średnio 700 euro kosztują 5-dniowe wycieczki opracowane przez białoruską organizację turystyczną Belarustourist dla turystów, którzy skorzystają ze złagodzenia tamtejszej polityki wizowej

Jak relacjonuje państwowa agencja informacyjna BelTta, nowe oferty turystyki przyjazdowej zaprezentowane zostały podczas targów Proftour 2017 w Mińsku, trwających od 1 do 3 lutego. Michaił Orda, przewodniczący Federacji Związków Zawodowych Białorusi (FTUB), powiedział podczas otwarcia imprezy, że na ten rok przygotowano m.in. oferty wyjazdów na wydarzenia kulturalne i sportowe, wyjazdy w ramach turystyki medycznej i zdrowotnej, wyjazdy edukacyjne i wypoczynek w gospodarstwach agroturystycznych.

– Nasz kraj jest bardzo bogaty w tradycje. Co roku odbywają się tu różnorodne imprezy, m.in. ciekawe festiwale, uroczystości, pokazy tematyczne, konkursy i wystawy, które często wciąż pozostają nieznane w szerokim świecie. To dlatego Belarustourist sporządził katalog wydarzeń turystycznych w naszym kraju – podaje Orda, cytowany przez BelTę. Dodaje, że zaprezentowane w nowej publikacji oferty powinny być interesujące zarówno dla samych Białorusinów, jak i turystów z zagranicy, których napływ oczekiwany jest w związku ze złagodzeniem polityki wizowej Białorusi.

– Jesteśmy gotowi na nowe przepisy i rozumiemy, jak wiele oznaczają one dla naszego kraju – powiedziała podczas targów dyrektor generalna Belarustourist Ludmiła Senkovskaya, cytowana przez BelTę. – Mając to na uwadze, zaprojektowaliśmy nowe trasy i programy. Łączą one w sobie i usług turystycznych oferowane przez gospodarstwa turystyczne prowadzone przez zarejestrowanych przedsiębiorców – dodała. Podała, że 5-dniowe programy dla turystów zagranicznych kosztują średnio 700 euro i obejmują wycieczki, posiłki i zakwaterowanie.

Począwszy od 12 lutego na Białorusi zaczynają obowiązywać nowe przepisy wizowe. Zgodnie z nimi turyści, którzy przylecą na lotnisku w Mińsku, mają ważny paszport, minimum 100 euro w gotówce i ubezpieczenie medyczne na co najmniej 10 tysięcy euro, mogą do pięciu dni przebywać na Białorusi bez konieczności posiadania wizy.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Lotniska regionalne: Rośniemy szybciej niż rok temu

W pierwszym półroczu przez regionalne porty lotnicze przewinęło się 12,8 miliona pasażerów. To o ...

Chińscy turyści porzucili Hurghadę

10 osób w lipcu i 128 w sierpniu – tylu chińskich turystów odwiedziło Hurghadę ...

EasyJet połączy Lublin z Mediolanem

Jesienią lublinianie będą mogli polecieć bezpośrednio do Mediolanu. Będzie to piętnasta trasa oferowana przez ...

Nowe źródło przychodów niemieckiego TUI

Transfer z jednego hotelu do drugiego to okazja do zarobienia pieniędzy – uważa niemieckie ...

Small Planet zwija biznes i szuka inwestora

Potwierdziły się informacje, że polska spółka Small Planet zamierza ograniczyć działalność, a przede wszystkim ...

TUI: Zysk rośnie co najmniej o 10 procent

Czwarty rok z rzędu Grupa TUI osiągnie dwucyfrowy wzrost zysku operacyjnego, informuje prezes Fritz ...