Niemieckie miasta krytykują biura podróży

archiwum prywatne, Filip Frydrykiewicz F.F. Filip Frydrykiewicz

Zbyt małe zaangażowanie w promowanie własnego kraju zarzucają touroperatorom organizacje odpowiedzialne za marketing miast i regionów

W czasie kongresu Destination Germany Day zorganizowanego przez magazyn branżowy „FVW”, przedstawiciele organizacji zajmujących się promocją miast i regionów postawili niemieckim touroperatorom konkretne zarzuty.

Ulrich von dem Bruch, prezes Lüneburger Heide GmbH, podkreślał, że agencje turystyki przyjazdowej na całym świecie sprzedają przyjezdnym wycieczki i wizyty w lokalnych atrakcjach turystycznych. – Tylko w Niemczech jesteśmy pozostawieni sami sobie – mówi von dem Bruch, na którego wypowiedź powołuje się portal tn-deutschland.com. Armin Dellnitz, prezes Stuttgart-Marketing GmbH, podkreślał, że w Niemczech nie ma prawdziwej współpracy między miastami i touroperatorami, nie ma też wspólnego tworzenia przez nich produktów turystycznych. Z kolei Peter Siemering, prezes Bremer Touristik Zentrale, zarzucał koncernom turystycznym, że jedyne, co robią, to wyciągają rękę po miejskie pieniądze. Siemering życzyłby więc sobie od touroperatorów zaangażowania większego niż składania propozycji zamieszczenia w katalogach reklamy, za którą trzeba płacić nawet 170 tysięcy euro.

Martin Katz, szef działu produktu z dojazdem własnym w FTI, przyjął słowa krytyki ze strony reprezentantów niemieckich miast i regionów i potwierdził, że organizatorzy nie powinni poprzestawać jedynie na sprzedaży miejsc w niemieckich hotelach. Przypomniał, że należąca do FTI telewizyjna agencja Sonnenklar.tv w ramach serii „Kolejny zjazd – urlop” reklamuje przede wszystkim oferty z dojazdem własnym, z których większość dotyczy Niemiec.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

TripAdvisor pierwszy raz nagradza wycieczki

Gotowanie w Toskanii, zwiedzanie na rowerze Berlina, śniadanie w Watykanie – to najciekawsze wycieczki ...

Brytyjczycy ruszyli po wycieczki. Polecą na Baleary, Maderę i Maltę

Baleary, Malta, Madera i kilka wysp karaibskich zanotowały znaczący wzrost liczby rezerwacji po tym, ...

Ministerstwo Rozwoju: Tarcza branżowa będzie rozszerzona na grudzień i styczeń

– Przedsiębiorcy objęci tarczą branżową będą zwolnieni z opłacania składek ZUS również za grudzień ...

Nowe opłaty na lotniskach i na niebie

Od dziś obowiązują dwie stawki opłaty dla linii lotniczych, pobieranej przez PAŻP za obsługę ...

W biurach podróży ceny pną się mozolnie

W ostatnim tygodniu nie tylko rosła – ponad zeszłoroczne rekordowe wyniki – sprzedaż w ...

Turystyka masowa to wyzwanie dla świata

Jak radzić sobie z zatłoczonymi miastami i czy turystów może być zbyt wielu? – ...