Niemieckie miasta krytykują biura podróży

archiwum prywatne, Filip Frydrykiewicz F.F. Filip Frydrykiewicz

Zbyt małe zaangażowanie w promowanie własnego kraju zarzucają touroperatorom organizacje odpowiedzialne za marketing miast i regionów

W czasie kongresu Destination Germany Day zorganizowanego przez magazyn branżowy „FVW”, przedstawiciele organizacji zajmujących się promocją miast i regionów postawili niemieckim touroperatorom konkretne zarzuty.

Ulrich von dem Bruch, prezes Lüneburger Heide GmbH, podkreślał, że agencje turystyki przyjazdowej na całym świecie sprzedają przyjezdnym wycieczki i wizyty w lokalnych atrakcjach turystycznych. – Tylko w Niemczech jesteśmy pozostawieni sami sobie – mówi von dem Bruch, na którego wypowiedź powołuje się portal tn-deutschland.com. Armin Dellnitz, prezes Stuttgart-Marketing GmbH, podkreślał, że w Niemczech nie ma prawdziwej współpracy między miastami i touroperatorami, nie ma też wspólnego tworzenia przez nich produktów turystycznych. Z kolei Peter Siemering, prezes Bremer Touristik Zentrale, zarzucał koncernom turystycznym, że jedyne, co robią, to wyciągają rękę po miejskie pieniądze. Siemering życzyłby więc sobie od touroperatorów zaangażowania większego niż składania propozycji zamieszczenia w katalogach reklamy, za którą trzeba płacić nawet 170 tysięcy euro.

Martin Katz, szef działu produktu z dojazdem własnym w FTI, przyjął słowa krytyki ze strony reprezentantów niemieckich miast i regionów i potwierdził, że organizatorzy nie powinni poprzestawać jedynie na sprzedaży miejsc w niemieckich hotelach. Przypomniał, że należąca do FTI telewizyjna agencja Sonnenklar.tv w ramach serii „Kolejny zjazd – urlop” reklamuje przede wszystkim oferty z dojazdem własnym, z których większość dotyczy Niemiec.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Bieszczadzkie retorty przyciągają turystów

600-700 osób odwiedza każdego dnia wakacji działające od półtora roku Plenerowe Muzeum Wypału Węgla ...

Więcej Turcji w TUI

Brytyjski TUI w przyszłym sezonie letnim stawia na Turcję. Touroperator już teraz zapowiada, że ...

Polscy turyści ranni w bójce w Burgas

Dwóch polskich turystów trafiło do szpitala w wyniku ranienia nożem. Ich życiu nie zagraża ...

Exim Tours: Dowozimy na wybory!

Jeśli zbierze się co najmniej dwudziestoosobowa grupa klientów, będą mogli pojechać do najbliższej komisji ...

Pierwszy dom Harry’ego Pottera trafił na AirBnb

Nocleg w pierwszym domu Harry’ego Pottera można zarezerwować przez AirBnb. Wolny pokój dopiero w ...

Noclegi hotelowe w górę, ale nie wszystkie

Wynajęcie na jedną noc pokoju w Polsce w styczniu kosztowało średnio 247,31 złotego i ...