DRV pomaga odnaleźć się w internecie

Pixabay

Niemiecki Związek Turystyczny chce, by jego członkowie lepiej korzystali z nowoczesnych technologii. Powołał więc komisję do spraw cyfryzacji turystyki i zainicjował ekspercki blog o wpływie internetu na branżę

Niemiecki Związek Turystyczny (Deutscher ReiseVerband – DRV) chce lepiej wspierać branżę w procesie cyfryzacji. Organizacja właśnie uruchomiła blog poświęcony działaniom w internecie. Są w nim nowinki techniczne, porady i miejsce do dyskusji. Budżet przedsięwzięcia to 10 tysięcy euro.

Jak tłumaczy prezes DRV Norbert Fiebig, wymagania wobec firm działających w internecie wciąż rosną. – Nowi usługodawcy wprowadzają standardy, które w przyszłości będą musiały spełniać także tradycyjnie działające firmy – opisuje Fiebig. Jego zdaniem wsparcia potrzebują zwłaszcza małe i średnie przedsiębiorstwa, które nie mają osobnych pracowników do śledzenia i wypróbowywania nowych programów.

Wśród autorów bloga znaleźli się przedstawiciele branży i eksperci, którzy w rubryce „Wiedza” tłumaczyć będą podstawowe pojęcia. W rubryce „Przyszłość” zamieszczą informacje o innowacyjnych pomysłach i trendach, a w „Najlepszych praktykach” zaprezentują, w jaki sposób firmy o ugruntowanej pozycji i start—upy działają w wirtualnym świecie.

Oprócz blogu DRV utworzył też nową komisję, która będzie zajmować się tematyką cyfryzacji branży. W jej skład weszli przedstawiciele sieci agencyjnych (DERPART, urlaubsexperte.de), touroperatorów (TUI Group, TUI Deutschland, DER Touristik, Thomas Cook) i systemów rezerwacyjnych (TravelTainment, traffics).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Dzięki hotelom, rejsom i wycieczkom TUI poprawił wynik

O 4,7 procent więcej klientów, o 6,3 procent więcej przychodów i o 10,9 procent ...

LOT delikatnie tnie siatkę połączeń

Mniejsze zainteresowanie połączeniami lotniczymi do Włoch i do Korei Południowej z powodu rozszerzania się ...

Lufthasa i Etihad zaprzeczają fuzji

Lufthasa i Etihad zaprzeczają informacji włoskiego dziennika, jakoby rozmawiały o fuzji „Il Messaggero” napisał ...

Nowa jednofuntówka zabezpieczona jak nigdy

Nowa, dwunastokątna moneta o nominale jednego funta szterlinga weszła we wtorek do obiegu w ...

Dwie oferty na budowę pasa na Krywlanach

Dwie oferty wpłynęły w przetargu na budowę pasa startowego na lotnisku Krywlany w Białymstoku. ...

TUI zapłaci odszkodowanie za zatrucie pokarmowe

Klientka brytyjskiego TUI zatruła się jedzeniem na wakacjach w Turcji w 2015 roku. Doświadczenie ...