DRV pomaga odnaleźć się w internecie

Pixabay

Niemiecki Związek Turystyczny chce, by jego członkowie lepiej korzystali z nowoczesnych technologii. Powołał więc komisję do spraw cyfryzacji turystyki i zainicjował ekspercki blog o wpływie internetu na branżę

Niemiecki Związek Turystyczny (Deutscher ReiseVerband – DRV) chce lepiej wspierać branżę w procesie cyfryzacji. Organizacja właśnie uruchomiła blog poświęcony działaniom w internecie. Są w nim nowinki techniczne, porady i miejsce do dyskusji. Budżet przedsięwzięcia to 10 tysięcy euro.

Jak tłumaczy prezes DRV Norbert Fiebig, wymagania wobec firm działających w internecie wciąż rosną. – Nowi usługodawcy wprowadzają standardy, które w przyszłości będą musiały spełniać także tradycyjnie działające firmy – opisuje Fiebig. Jego zdaniem wsparcia potrzebują zwłaszcza małe i średnie przedsiębiorstwa, które nie mają osobnych pracowników do śledzenia i wypróbowywania nowych programów.

Wśród autorów bloga znaleźli się przedstawiciele branży i eksperci, którzy w rubryce „Wiedza” tłumaczyć będą podstawowe pojęcia. W rubryce „Przyszłość” zamieszczą informacje o innowacyjnych pomysłach i trendach, a w „Najlepszych praktykach” zaprezentują, w jaki sposób firmy o ugruntowanej pozycji i start—upy działają w wirtualnym świecie.

Oprócz blogu DRV utworzył też nową komisję, która będzie zajmować się tematyką cyfryzacji branży. W jej skład weszli przedstawiciele sieci agencyjnych (DERPART, urlaubsexperte.de), touroperatorów (TUI Group, TUI Deutschland, DER Touristik, Thomas Cook) i systemów rezerwacyjnych (TravelTainment, traffics).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wizz Air wraca na trasę do Kijowa

30 czerwca odbędzie się pierwszy raz lot Wizz Aira na przywróconej przez przewoźnika trasie ...

FlixBus i PolskiBus już z jedną stroną www

Dwa miesiące po ogłoszeniu współpracy FlixBus i PolskiBus zintegrowały systemy sprzedażowe. Klienci wchodzący na ...

Itaka wybrała Radom. Czy inni pójdą w jej ślady?

Radom, Modlin, a może Łódź? – skąd będą latać biura podróży, kiedy Lotnisko Chopina ...

Świat płacze po chińskich turystach

Chińskie biura podróży wstrzymały na polecenie władz wysyłanie klientów za granicę. Cierpią na tym ...

Startują nowe linie czarterowe – Ryanair Sun

Nowy przewoźnik na polskim niebie należy do największej linii lotniczej Europy – Ryanaira. W ...

Betlej: Rainbow bije na głowę Thomasa Cooka

Jeśli porównać europejskie giganty turystyczne jak TUI Group i Thomas Cook z polskim biurem ...