Wjazd do Chorwacji będzie łatwiejszy

Fot. Aleksandar Gospić / Chorwacka Wspólnota Turystyczna

Minimum formalności na granicy dzięki aplikacji, kampania promocyjna i platforma ze zdjęciami i filmami – tak Chorwacja zachęca turystów do przyjazdu.

Polacy, a także obywatele państw Unii Europejskiej, w których sytuacja epidemiczna jest pod kontrolą, nie muszą podawać powodu wjazdu do Chorwacji przy przekraczaniu granicy – informuje w komunikacie Chorwacka Wspólnota Turystyczna. Muszą jednak podać miejsce, w którym będą spędzać urlop, numer telefonu komórkowego i adres e-mailowy, poddać się kontroli epidemicznej, a potem przestrzegać zasad epidemicznych obowiązujących w Chorwacji.

Żeby uniknąć kolejek na granicach i maksymalnie skrócić kontrolę, turyści mogą przesłać wszystkie potrzebne dane przez aplikację (entercroatia.mup.hr). Na razie jest ona po chorwacku i angielsku, ale w najbliższych dniach pojawią się kolejne wersje językowe, w tym polska. Goście, którzy skorzystają z aplikacji, dostaną e-mailem potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia od Policji Granicznej i zalecenia Chorwackiego Państwowego Instytutu Zdrowia Publicznego, pozostali będą mogli dopełnić formalności na przejściach granicznych.

CZYTAJ: Chorwacja: Turyści przekroczą granicę w kilka sekund

– Rząd Chorwacji stara się wypracować równowagę między bezpieczeństwem ekonomicznym i zdrowotnym. Innowacyjne rozwiązanie, jakim jest aplikacja, ma umożliwić szybszy wjazd gości do Republiki Chorwacji z jednoczesnym dopełnieniem protokołów bezpieczeństwa – mówi chorwacki minister turystyki Gari Cappelli, cytowany w komunikacie.

– Dzięki bardzo dobrej sytuacji epidemicznej, a także aplikacji Enter Croatia stworzyliśmy warunki potrzebne do szybkiego i bezpiecznego przyjazdu do Chorwacji. Wierzę, że nasza nowa kampania „The Vacation You Deserve Is Closer Than You Think” (wakacje, na które zasługujesz, są bliżej, niż myślisz – red.), która rozpoczęła się na kluczowych rynkach 28 maja, przyniesie oczekiwane rezultaty i goście z tych państw odwiedzą nas już niedługo – dodaje dyrektor generalny Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej Kristjan Staničić.

ZOBACZ TAKŻE: Chorwacja: Przewodnik tylko z właściwą temperaturą

Dyrektor poinformował też, że powstała platforma „Enjoy The View From Croatia” (ciesz się widokiem z Chorwacji) ze zdjęciami i filmami, z której mogą korzystać zarówno turyści, jak i branża turystyczna w celach promocyjnych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Dziesięciu chętnych na prezesa POT

We wtorek minął termin zgłaszania się kandydatów na prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Swoje kandydatury ...

Kujawsko-pomorskie przesiada się na rowery

W województwie kujawsko-pomorskim powstanie 75 kilometrów tras dla rowerzystów. Zarząd województwa dofinansuje 21 inwestycji ...

Praga miała rekordowe 7 milionów gości

W roku 2016 do stolicy Czech przybyło 7,07 miliona turystów, o 460 tysięcy (6,6 ...

Itaka: Czekamy na więcej danych

„Czekamy na szczegóły dotyczące ewentualnych obostrzeń epidemicznych w poszczególnych krajach, ilości miejsc w samolotach ...

Egipt wrócił do łask dzięki tamtejszej branży

Egipt zawdzięcza swoją popularność w dużej części staraniom tamtejszej branży, uważają niemieccy touroperatorzy. Chodzi ...

15 pociągów wakacyjnych Polregio

Polregio uruchamia dodatkowe połączenia na ponad 15 trasach do miejscowości turystycznych. Będzie można z ...