W tym roku kempingi idą na rekord

Fot. Adobe Stock

Zainteresowanie niemieckich turystów kempingami w Europie w tym roku jest trzy razy większe niż w ubiegłym. Portal Camping.info szacuje, że w lipcu i sierpniu padną rekordy w liczbie rezerwacji.

Popyt na wakacje na kempingach rośnie od kilku lat, ale w tym roku ta forma wypoczynku będzie święciła triumfy. Turyści doceniają ją szczególnie w czasie pandemii, ponieważ mieszkają we własnych „czterech ścianach”, dużo czasu spędzają na dworze, często mają własne sanitariaty, czują się bezpiecznie. Tak przynajmniej twierdzi prezes portalu Camping.info specjalizującego się w sprzedaży miejsc na kempingach w Europie, Maximilian Möhrle. W swoich zasobach Camping.info ma 23 tysiące miejsc w 44 krajach. Rocznie liczba odsłon portalu przekracza 35 milionów.

W tym sezonie liczba wyszukań ofert w serwisie potroiła się, licząc rok do roku, a w lipcu i sierpniu spodziewane są rekordy liczbie rezerwacji. Trend potwierdza też duża liczba nowych dopuszczeń do ruchu pojazdów rekreacyjnych. W maju wzrost wyniósł prawie 16 procent rok do roku – pozwolenia wydano dla 14 tysięcy przyczep i naczep i dla ponad 30 tysięcy kamperów. Möhrle przyznaje jednak, że mimo dużego obłożenia na kempingach w Niemczech i w Austrii nadal można znaleźć wolne miejsca, ale jednocześnie zachęca do wcześniejszego rezerwowania. Prezes dodaje, że straty branży do maja były na tyle wysokie (57,8 procent rok do roku), że również ona odczuje problemy wynikające z epidemii koronawirusa.

CZYTAJ TEŻ: Polska Grupa Caravaningowa: Bezpieczne wakacje tylko w kamperze

Z danych portalu wynika, że w tym roku największą popularnością cieszy się wypoczynek w Niemczech. Podczas gdy w zeszłych latach tego kraju dotyczyło 42 procent zapytań, w tym jest to już 66 procent. Kolejne miejsca należą do Austrii (9 procent), Szwajcarii (7 procent), Holandii (4 procent), Chorwacji (3 procent) oraz Włoch i Francji (po 2 procent). Möhrle mówi, że w ostatnich trzech krajach nadal jest sporo dostępnych miejsc.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nowa kolejka na dachu Niemiec

21 grudnia będzie miała w Niemczech miejsce inauguracja szybkiej, nowoczesnej kolejki na szczyt najwyższej ...

W biurach podróży: Mniejsza sprzedaż, większe ceny

O 11,6 procent spadła w stosunku do sytuacji sprzed roku sprzedaż wycieczek lotniczych w ...

Neckermann lepiej dopasuje ofertę do klienta

Klienci niemieckiego Neckermanna będą mogli sami stworzyć ofertę dla siebie. Z usług dostępnych na ...

Lufthansa wyda miliony na cyfryzację

Grupa Lufthansy zapowiada, że do 2020 roku zainwestuje 500 milionów euro w rozwój i ...

Star Alliance ujednolica zasady bezpieczeństwa

Linie lotnicze należące do sojuszu lotniczego Star Alliance ujednoliciły zasady podróżowania po epidemii. Pasażer ...

IGHP: Zachodniopomorskie ma nowego dyrektora

Agnieszka Maszner z Havet Hotel w Dźwirzynie została nową dyrektor regionalną Izby Gospodarczej Hotelarstwa ...