Wielka Brytania usuwa Chorwację z listy bezpiecznych krajów

Fot. AFP

Wielka Brytania usunęła Chorwację, ale też Austrię oraz Trynidad i Tobago z listy krajów, z którymi tworzy korytarze turystyczne – informuje Departament Transportu na swojej stronie internetowej.

Od najbliższej soboty, 22 sierpnia, od godziny 4 rano osoby wjeżdżające do Wielkiej Brytanii z Chorwacji, Austrii oraz Trynidadu i Tobago będą musiały poddać się dwutygodniowej kwarantannie. Taką decyzję podjął Departament Transportu. Powodem jest rosnąca liczba przypadków zakażenia koronawirusem. Wskaźnik zarażonych w przeliczeniu na 100 tysięcy osób wzrósł w Chorwacji z 10,4 12 sierpnia do 27,4 19 sierpnia (plus 164 procent). W Trynidadzie i Tobago wzrost sięgnął 232 procent, a w Austrii 93 procent (z 10,5 na 100 tysięcy mieszkańców 13 sierpnia do 20,3 20 sierpnia).

CZYTAJ TEŻ: MSZ zaleca „szczególną ostrożność” podróżującym do Chorwacji

Jednocześnie do listy krajów, z którymi mogą być tworzone korytarze turystyczne, została dopisana Portugalia. To oznacza, że podróżni przybywający do Wielkiej Brytanii z tego kraju od godziny 4 rano 22 sierpnia nie będą musieli poddawać się samoizolacji pod warunkiem jednak, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni nie przebywali ani nie przejeżdżali przez żaden z krajów niefigurujących na liście bezpiecznych państw. Także Ministerstwo Spraw Zagranicznych Wielkiej Brytanii zaktualizowało ostrzeżenia przed podróżą do trzech wymienionych krajów i wpisało Portugalię na listę bezpiecznych.

Jak podkreśla Departament Transportu, rząd będzie podejmował zdecydowane kroki w walce z pandemią koronawirusa, a decyzje dotyczące podróży mogą zapadać szybko, jeśli ryzyko zakażenia innych przez osoby powracające do kraju stanie się zbyt wielkie. Rząd apeluje jednocześnie do pracodawców, by wykazali się zrozumieniem wobec osób, które po przyjeździe z krajów uznanych za niebezpieczne muszą poddać się kwarantannie. Wszyscy turyści, nawet ci wracający z krajów bezpiecznych, muszą przy wjeździe do Wielkiej Brytanii pokazać wypełniony formularz lokalizacyjny, chyba że należą do grupy zwolnionej z tego obowiązku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Niemieccy agenci w lipcu mieli mniej rezerwacji

W pierwszych siedmiu miesiącach roku obroty niemieckich agentów wzrosły o 4,4 procent rok do ...

Białoruś odnowi park Ogińskiego

W Zalesiu na północy Białorusi rozpoczęto odnawianie XIX-wiecznego parku otaczającego pałacyk Michała Kleofasa Ogińskiego. ...

Chatbot na wrocławskim lotnisku już działa

Od dzisiaj pasażerom Portu Lotniczego Wrocław pomaga chatbot – wirtualny asystent. Szuka połączeń lotniczych ...

Co dobre dla turystyki, dobre dla Francji

Francuski rząd ujawnił plan pomocy dla mocno dotkniętej przez kryzys wywołany epidemią branży turystycznej. ...

Pływająca Wenecja w… Dubaju

Plac św. Marka, Grand Canal, gondolierzy i rafa koralowa – tak już za trzy ...

Corendon wraca do Polski. Zimą poleci do Turcji i Egiptu

Tureckie czarterowe linie lotnicze Corendon Airlines uruchamiają trzy zimowe połączenia z Polski – z ...