Lekarz chorób zakaźnych: Na stoku wirus niegroźny

Fot. tv.rp.pl

Na stoku nikt się nie całuje, wszyscy noszą maski i kaski, wieje wiatr, więc transmisja wirusa jest praktycznie zerowa – mówi dolnośląski konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych Krzysztof Simon.

Ordynator I oddziału chorób zakaźnych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu i konsultant wojewódzki w tej dziedzinie Krzysztof Simon powiedział dziś w rozmowie z „Rzeczpospolitą”, że ryzyko złapania wirusa na stoku narciarskim jest niewielkie. – Zupełnie nie rozumiem, dlaczego zablokowano wczasy górskie na stokach. Tam się nikt nie całuje, wszyscy noszą maski, hełmy i rękawice, jest zimno i wieje wiatr, więc transmisja wirusa jest praktycznie żadna – wskazywał lekarz.

CZYTAJ TEŻ: Gowin: Stoki narciarskie będą otwarte

Simon skrytykował też decyzję o zorganizowaniu ferii zimowych w jednym terminie dla wszystkich województw. – Zasadą postępowania podczas epidemii jest rozrzedzenie, a tu ktoś wpadł na pomysł, żeby skumulować to towarzystwo – stwierdził.

Jego zdaniem na wakacje czy ferie zimowe spokojnie mogą wyjeżdżać osoby, które przechorowały covid-19, bo „one teoretycznie już nie zachorują”. Opiekunami grup szkolnych podczas wyjazdów mogliby być nauczyciele ozdrowieńcy. – Trzeba skończyć z tą polityką, tylko rozrzedzać, na cztery, sześć tygodni i wysyłać osoby, które przechorowały, mają przeciwciała i odporność. Młodzież inaczej zwariuje, ludzie nie wytrzymają, będą awantury – mówił Simon.

W opinii Simona także hotele i restauracje, działając ścisłym w reżimie sanitarnym, mogłyby przyjmować ograniczoną liczbę turystów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Turcja będzie dopłacać do przelotów

Tureckie ministerstwo turystyki szykuje nowy program dopłat do lotów turystycznych. Chce mocniej wspierać touroperatorów ...

Turysto, chcesz sam znaleźć ofertę? Zajmie ci to dwa miesiące

Średnio 51 dni spędzają dorośli Brytyjczycy na przeglądaniu ofert, zanim znajdą odpowiednią propozycję dla ...

Booking.com może (jednak) żądać najlepszych cen

Sąd okręgowy w Düsseldorfie orzekł, że Booking.com ma prawo umieścić w umowie z hotelami ...

Policja poszuka przestępców wśród turystów

Linie lotnicze mają obowiązek przekazywać policji kryminalnej dane o pasażerach przylatujących do Niemiec i ...

Greckie plaże jednak nie dla Polaków?

Polska wypadła z listy, na której greckie Ministerstwo Turystyki umieściło kraje, z których turyści ...

W Austrii, jak w Polsce – wyciągi otwarte, hotele zamknięte

Hotele i lokale gastronomiczne w Austrii pozostaną zamknięte do 7 stycznia – podał kanclerz ...