Lekarz chorób zakaźnych: Na stoku wirus niegroźny

Fot. tv.rp.pl

Na stoku nikt się nie całuje, wszyscy noszą maski i kaski, wieje wiatr, więc transmisja wirusa jest praktycznie zerowa – mówi dolnośląski konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych Krzysztof Simon.

Ordynator I oddziału chorób zakaźnych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu i konsultant wojewódzki w tej dziedzinie Krzysztof Simon powiedział dziś w rozmowie z „Rzeczpospolitą”, że ryzyko złapania wirusa na stoku narciarskim jest niewielkie. – Zupełnie nie rozumiem, dlaczego zablokowano wczasy górskie na stokach. Tam się nikt nie całuje, wszyscy noszą maski, hełmy i rękawice, jest zimno i wieje wiatr, więc transmisja wirusa jest praktycznie żadna – wskazywał lekarz.

CZYTAJ TEŻ: Gowin: Stoki narciarskie będą otwarte

Simon skrytykował też decyzję o zorganizowaniu ferii zimowych w jednym terminie dla wszystkich województw. – Zasadą postępowania podczas epidemii jest rozrzedzenie, a tu ktoś wpadł na pomysł, żeby skumulować to towarzystwo – stwierdził.

Jego zdaniem na wakacje czy ferie zimowe spokojnie mogą wyjeżdżać osoby, które przechorowały covid-19, bo „one teoretycznie już nie zachorują”. Opiekunami grup szkolnych podczas wyjazdów mogliby być nauczyciele ozdrowieńcy. – Trzeba skończyć z tą polityką, tylko rozrzedzać, na cztery, sześć tygodni i wysyłać osoby, które przechorowały, mają przeciwciała i odporność. Młodzież inaczej zwariuje, ludzie nie wytrzymają, będą awantury – mówił Simon.

W opinii Simona także hotele i restauracje, działając ścisłym w reżimie sanitarnym, mogłyby przyjmować ograniczoną liczbę turystów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Niemieckie TUI rośnie szybciej niż przewidywało

29 procent udziału ma w niemieckim rynku turystycznym TUI Deutschland. Jeszcze kilka lat temu ...

Betlej: Turyści przegapili nadejście wakacji

Agenci turystyczni mają wrażenie, że wakacje sprzedają się ślamazarnie, bo ludzie nie zauważyli nadejścia ...

Senatorowie proponują bony turystyczne dla seniorów

Emeryci i renciści powinni również mieć prawo do bonów turystycznych – uważają senatorowie opozycji. ...

Polska Grupa Caravaningowa: Bezpieczne wakacje tylko w kamperze

Stowarzyszenie Polska Grupa Caravaningowa wystartowało z akcją „Bezpieczniejsze wakacje”, która ma zachęcić turystów do ...

Linie lotnicze potrzebują nie tylko pieniędzy

Zbliża się moment, kiedy rzeczywiście znów zaczniemy latać – mówi Rafael Schvartzman, zastępca dyrektora ...

Dubaj latem? Dlaczego nie, skoro jest taniej?

Zniżki do 50 procent na główne atrakcje, tańsze bilety lotnicze i noclegi – to ...