Dar Młodzieży ruszy w rejs promujący Polskę

materiały prasowe

Rejs pod biało-czerwoną banderą uświetni setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i upowszechni na świecie wiedzę o polskich atrakcjach turystycznych – zapowiada Polska Organizacja Turystyczna, współorganizator wyprawy

Polska Organizacja Turystyczna przyłącza się jako partner do Rejsu Niepodległości żaglowca Dar Młodzieży. W rejsie dookoła świata weźmie udział młodzież z Polski i krajów, do których portów zawinie polski żaglowiec.

– Jubileusz stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, to, poza wielkim narodowym świętem, również doskonała okazja do promocji naszego kraju i jego walorów turystycznych – mówi, cytowany w komunikacie prasowym, prezes POT Robert Andrzejczyk. – Jako Polska Organizacja Turystyczna będziemy realizować wiele okołorocznicowych działań. Jednym z nich jest właśnie współudział w Rejsie Niepodległości. Będziemy promować polskie atrakcje turystyczne w portach, do których zawinie na swojej trasie Dar Młodzieży. Nie zabraknie też inicjatyw kierowanych do przedstawicieli branży turystycznej z odwiedzanych podczas rejsu państw – dodaje.

Jak wyjaśnia, korzystając z cumowania żaglowca w porcie w Singapurze, 24 września, POT i PLL LOT planują promocję nowego bezpośredniego połączenia lotniczego Singapur – Warszawa. Załoga żaglowca zostanie też wyposażona w drukowane i multimedialne materiały promocyjne.

Rejs Daru Młodzieży, którego organizatorem jest Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, oprócz upamiętnienia 100-lecia odzyskania niepodległości jest także kontynuacją i twórczym rozwinięciem idei Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Dar Młodzieży wypłynie z Gdyni w świat z Iskrą Bożego Miłosierdzia – symbolem ŚDM Kraków 2016 – na pokładzie. W styczniu 2019 roku żaglowiec przybije do wybrzeży Panamy, gdzie pod polską banderą nastąpi uroczyste przekazanie Iskry Bożego Miłosierdzia gospodarzom 34. Światowych Dni Młodzieży. W marcu 2019 roku Dar Młodzieży powróci do Polski.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

POT przeszkoli pilotów wycieczek po Polsce

Polska Organizacja Turystyczna wspólnie z firmą Kadry Turystyki organizuje kurs pilotowania wycieczek po Polsce ...

Ministerstwo: W 2018 roku trzy ustawy i marki polskie

Przygotowanie nowej ustawy o Polskiej Organizacji Turystycznej i rozpoczęcie prac nad ustawami o usługach ...

Runęły zabytkowe mury okalające San Gimignano

Runęła część murów otaczających średniowieczne toskańskie miasto San Gimignano we Włoszech Jak podały miejscowe ...

Szwecja zaprasza na 72-godzinny relaks

Ludzie wykonujący najbardziej stresujące zawody świata spędzą 72 godziny, prowadząc życie w szwedzkim stylu ...

Air Berlin bankrutem z wysoką pensją szefa

Pracownicy upadłej niemieckiej linii lotniczej Air Berlin szukają nowego zatrudnienia. Tymczasem jej prezes, Thomas ...

Nowa linia lotnicza w Bułgarii

W Bułgarii powstała czarterowa linia lotnicza Holiday Europe. Inwestycja, za którą stoi turecki przewoźnik ...