Dar Młodzieży ruszy w rejs promujący Polskę

materiały prasowe

Rejs pod biało-czerwoną banderą uświetni setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i upowszechni na świecie wiedzę o polskich atrakcjach turystycznych – zapowiada Polska Organizacja Turystyczna, współorganizator wyprawy

Polska Organizacja Turystyczna przyłącza się jako partner do Rejsu Niepodległości żaglowca Dar Młodzieży. W rejsie dookoła świata weźmie udział młodzież z Polski i krajów, do których portów zawinie polski żaglowiec.

– Jubileusz stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, to, poza wielkim narodowym świętem, również doskonała okazja do promocji naszego kraju i jego walorów turystycznych – mówi, cytowany w komunikacie prasowym, prezes POT Robert Andrzejczyk. – Jako Polska Organizacja Turystyczna będziemy realizować wiele okołorocznicowych działań. Jednym z nich jest właśnie współudział w Rejsie Niepodległości. Będziemy promować polskie atrakcje turystyczne w portach, do których zawinie na swojej trasie Dar Młodzieży. Nie zabraknie też inicjatyw kierowanych do przedstawicieli branży turystycznej z odwiedzanych podczas rejsu państw – dodaje.

Jak wyjaśnia, korzystając z cumowania żaglowca w porcie w Singapurze, 24 września, POT i PLL LOT planują promocję nowego bezpośredniego połączenia lotniczego Singapur – Warszawa. Załoga żaglowca zostanie też wyposażona w drukowane i multimedialne materiały promocyjne.

Rejs Daru Młodzieży, którego organizatorem jest Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, oprócz upamiętnienia 100-lecia odzyskania niepodległości jest także kontynuacją i twórczym rozwinięciem idei Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Dar Młodzieży wypłynie z Gdyni w świat z Iskrą Bożego Miłosierdzia – symbolem ŚDM Kraków 2016 – na pokładzie. W styczniu 2019 roku żaglowiec przybije do wybrzeży Panamy, gdzie pod polską banderą nastąpi uroczyste przekazanie Iskry Bożego Miłosierdzia gospodarzom 34. Światowych Dni Młodzieży. W marcu 2019 roku Dar Młodzieży powróci do Polski.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polacy wolą wyjeżdżać często i tanio

Prawie połowa z podróżnych, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy latali samolotem, wydała na ...

Novotel Poznań Centrum w nowej odsłonie

Jeden z największych hoteli w Polsce, Novotel Poznań Centrum, odmłodził i unowocześnił wnętrza. Ale ...

Lotniska: Rachunek kosztów czy jednak polityka?

Z dużym zainteresowaniem przeczytałem wywiad prezesa Portów Lotniczych i Lotniska Chopina na temat planów ...

Grecja króluje na Instagramie

Grecja, Chorwacja i Cypr to kierunki, które są najczęściej wymieniane przez użytkowników Instagrama, wynika ...

Po implanty do Kima? Korea Północna stawia na turystykę medyczną

Korea Północna zamierza zacząć specjalizować się od 2020 roku w turystyce medycznej.Będzie oferować cudzoziemcom ...

Thomas Cook: W wakacje ciesz się rodziną

Ponad 70 procent rodziców czuje, że spędza ze swoimi dziećmi za mało czasu – ...