Dar Młodzieży ruszy w rejs promujący Polskę

materiały prasowe

Rejs pod biało-czerwoną banderą uświetni setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i upowszechni na świecie wiedzę o polskich atrakcjach turystycznych – zapowiada Polska Organizacja Turystyczna, współorganizator wyprawy

Polska Organizacja Turystyczna przyłącza się jako partner do Rejsu Niepodległości żaglowca Dar Młodzieży. W rejsie dookoła świata weźmie udział młodzież z Polski i krajów, do których portów zawinie polski żaglowiec.

– Jubileusz stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, to, poza wielkim narodowym świętem, również doskonała okazja do promocji naszego kraju i jego walorów turystycznych – mówi, cytowany w komunikacie prasowym, prezes POT Robert Andrzejczyk. – Jako Polska Organizacja Turystyczna będziemy realizować wiele okołorocznicowych działań. Jednym z nich jest właśnie współudział w Rejsie Niepodległości. Będziemy promować polskie atrakcje turystyczne w portach, do których zawinie na swojej trasie Dar Młodzieży. Nie zabraknie też inicjatyw kierowanych do przedstawicieli branży turystycznej z odwiedzanych podczas rejsu państw – dodaje.

Jak wyjaśnia, korzystając z cumowania żaglowca w porcie w Singapurze, 24 września, POT i PLL LOT planują promocję nowego bezpośredniego połączenia lotniczego Singapur – Warszawa. Załoga żaglowca zostanie też wyposażona w drukowane i multimedialne materiały promocyjne.

Rejs Daru Młodzieży, którego organizatorem jest Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, oprócz upamiętnienia 100-lecia odzyskania niepodległości jest także kontynuacją i twórczym rozwinięciem idei Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Dar Młodzieży wypłynie z Gdyni w świat z Iskrą Bożego Miłosierdzia – symbolem ŚDM Kraków 2016 – na pokładzie. W styczniu 2019 roku żaglowiec przybije do wybrzeży Panamy, gdzie pod polską banderą nastąpi uroczyste przekazanie Iskry Bożego Miłosierdzia gospodarzom 34. Światowych Dni Młodzieży. W marcu 2019 roku Dar Młodzieży powróci do Polski.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nowy Focus w Bydgoszczy

To już trzeci hotel marki Focus w tym mieście. Powstanie w ośmiopiętrowym biurowcu przy ...

Z szalikiem przez świat

Wielkie wydarzenia sportowe, mistrzostwa, igrzyska przedstawiane są jako źródło zysku dla lokalnej gospodarki, w ...

Największa nad Morzem Śródziemnym wioska wakacyjna powstanie w Bodrum

12 milionów metrów kwadratowych zajmie nowy kurort w Bodrum. Znajdą się w nim m.in. ...

Tunezyjska turystyka chce być eko

Do Morza Śródziemnego trafia prawie 600 tysięcy ton plastiku rocznie, co negatywnie wpływa na ...

Upadła linia lotnicza Niki. Touroperatorzy mają problem

Grupa Lufthansa wycofała się z planów przejęcia linii lotniczej Niki, spółki córki Air Berlina, ...

Grecka gościnność lepsza od plaż

Gościnność, dobra jakość zakwaterowania i poczucie bezpieczeństwa to najważniejsze walory kojarzone z marką turystyczną ...