Dar Młodzieży ruszy w rejs promujący Polskę

materiały prasowe

Rejs pod biało-czerwoną banderą uświetni setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i upowszechni na świecie wiedzę o polskich atrakcjach turystycznych – zapowiada Polska Organizacja Turystyczna, współorganizator wyprawy

Polska Organizacja Turystyczna przyłącza się jako partner do Rejsu Niepodległości żaglowca Dar Młodzieży. W rejsie dookoła świata weźmie udział młodzież z Polski i krajów, do których portów zawinie polski żaglowiec.

– Jubileusz stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, to, poza wielkim narodowym świętem, również doskonała okazja do promocji naszego kraju i jego walorów turystycznych – mówi, cytowany w komunikacie prasowym, prezes POT Robert Andrzejczyk. – Jako Polska Organizacja Turystyczna będziemy realizować wiele okołorocznicowych działań. Jednym z nich jest właśnie współudział w Rejsie Niepodległości. Będziemy promować polskie atrakcje turystyczne w portach, do których zawinie na swojej trasie Dar Młodzieży. Nie zabraknie też inicjatyw kierowanych do przedstawicieli branży turystycznej z odwiedzanych podczas rejsu państw – dodaje.

Jak wyjaśnia, korzystając z cumowania żaglowca w porcie w Singapurze, 24 września, POT i PLL LOT planują promocję nowego bezpośredniego połączenia lotniczego Singapur – Warszawa. Załoga żaglowca zostanie też wyposażona w drukowane i multimedialne materiały promocyjne.

Rejs Daru Młodzieży, którego organizatorem jest Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, oprócz upamiętnienia 100-lecia odzyskania niepodległości jest także kontynuacją i twórczym rozwinięciem idei Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Dar Młodzieży wypłynie z Gdyni w świat z Iskrą Bożego Miłosierdzia – symbolem ŚDM Kraków 2016 – na pokładzie. W styczniu 2019 roku żaglowiec przybije do wybrzeży Panamy, gdzie pod polską banderą nastąpi uroczyste przekazanie Iskry Bożego Miłosierdzia gospodarzom 34. Światowych Dni Młodzieży. W marcu 2019 roku Dar Młodzieży powróci do Polski.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Noclegi – tak. Basen, dyskoteka, spa – nie

Częściej i solidniej sprzątać i dezynfekować wnętrza, wietrzyć, zachować odległość 1,5 metra, myć ręce, ...

Hotelarze i organizatorzy wydarzeń na krawędzi. Proszą premiera o pomoc

Umorzenie subwencji Polskiego Funduszu Rozwoju w dwóch dowolnych miesiącach, rekompensaty za okres ograniczenia działalności, ...

Agenci turystyczni dostają prowizję od… klientów

Niemieccy agenci donoszą, że klienci sami proponują im wypłatę prowizji, a właściciele lokali odraczają ...

Prezes ULC: Czartery rosną o 40 procent

Rekordowo dobre prognozy dla rynku lotniczego w Polsce. W 2035 r. krajowe lotniska będą ...

Ryanair poleci latem na śródziemnomorskie wyspy

Od lipca Ryanair będzie wozić turystów z czterech polskich miast na Rodos, Korfu i ...

Na Capri schody nie dla turystów

Władze Capri, wzorem tych z Florencji, polewają schody wodą, by zniechęcić turystów do siadania ...