Merkel: Trzeba sprawić, by podróżowanie nie było przyjemne

Fot. AFP

Można sprawić, by podróżowanie nie było atrakcyjne i przyjemne, choćby przez kwarantannę – miała powiedzieć Angela Merkel w rozmowie telefonicznej szefami frakcji parlamentarnej CDU/CSU.

Niemieckie media dotarły do treści rozmowy telefonicznej, jaką kanclerz Angela Merkel przeprowadziła z krajowymi i regionalnymi szefami CDU/CSU. Miała wówczas powiedzieć, że można sprawić, by podróżowanie nie było przyjemne, chociażby przez obowiązek odbycia kwarantanny. – Musimy tak ograniczyć połączenia lotnicze, żeby nigdzie nie można było pojechać – dodała, cytowana przez niemiecki portal branży turystycznej TN-Deutschland.

CZYTAJ TEŻ: Niemcy zaostrzają zasady wjazdu. Dzielą kraje na kilka kategorii

DRV (Deutscher ReiseVerband, odpowiednik Polskiej Izby Turystyki) wystosował oświadczenie, w którym co prawda nie odnosi się wprost do słów kanclerz, ale według niektórych mediów może być właśnie reakcją na nie. – Nie potrzebujemy dalszego stygmatyzowania podróżowania, ale rzeczowej debaty – mówi prezes DRV Norbert Fiebig.

Organizacja wzywa rząd, by wreszcie odrobił pracę domową, zamiast wprowadzać coraz ostrzejsze zakazy. Jej zdaniem strategia szczepień w Niemczech, w porównaniu z innymi krajami, wykazuje „dramatyczne deficyty”. Także osoby z grup ryzyka nie były dotąd chronione w odpowiedni sposób. Dopiero kiedy na stole pojawią się rozsądne plany testowania, a szczepienia przyspieszą, będzie można mówić o perspektywach na przyszłość. Poza tym rząd powinien sobie przypomnieć w debacie publicznej, że wolność podróżowania jest podstawowym prawem, a nie przywilejem przyznanym przez polityków.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

DER Touristik inwestuje w hotele Aldiana

Niemiecki koncern kupił 50 procent udziałów w sieci hoteli klubowych Aldiana. DER Touristik podpisał ...

Uzdrowiska zbankrutują bez turystów

Uzdrowiska są na skraju bankructwa – alarmuje prezes Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP Jan Golba. ...

Bułgaria ma nową minister turystyki

Dotychczasową szefową resortu turystyki Nikolinę Angelkową zastąpi na stanowisku wicepremier Bułgarii Mariana Nikolowa. Premier ...

Betlej: Raport z epidemii. Niemiecki rząd wspiera kolejne biuro podróży

Nie ma na razie widoków na poprawę sytuacji epidemicznej w Europie. Wręcz przeciwnie – ...

ZUS: Agenci turystyczni mogą wziąć postojowe tylko raz

ZUS wydał instrukcję porządkującą informacje o tym, komu i jakie świadczenia przysługują z tytułu ...

LOT: Polacy występujcie o amerykańskie wizy, to je zniosą

LOT zainicjował akcję społeczną, w której apeluje do Polaków, aby występowali do amerykańskich ambasad ...