Rynek spotkań w Polsce i na świecie – zobacz darmowy kurs

„Charakterystyka rynku spotkań w Polsce i na świecie po pandemii” to tytuł pierwszego z wykładów z cyklu „Zarządzanie w branży MICE”, jakie można znaleźć już na platformie Akademii SKKP.

Publikacja: 27.04.2021 19:17

Rynek spotkań w Polsce i na świecie – zobacz darmowy kurs

Foto: turystyka.rp.pl

W zeszłym tygodniu wystartowało prowadzone przez Akademię Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce (SKKP) szkolenie złożone z dziesięciu kursów. Wykłady mają przygotowywać do pracy organizatora wydarzeń.

CZYTAJ TEŻ: Zostań organizatorem eventów. Rusza darmowe szkolenie

Przeznaczone są dla osób zaczynających karierę w branży MICE, w tym na przykład studentów, pracowników turystyki szukających sposobu zdobycia dodatkowych kwalifikacji lub przebranżowienia (bezpłatnie), jak i dla kadry kierowniczej (odpłatnie).

Z zaplanowanych dziesięciu spotkań dwa się już odbyły. Pierwszy pod tytułem „Charakterystyka rynku spotkań w Polsce i na świecie po pandemii”, poprowadzony przez wiceprezes SKKP Annę Górską, można odtworzyć sobie na platformie edukacyjnej Akademii SKKP.

– To wprowadzenie do zagadnień i wiedzy o branży MICE w ujęciu lokalnym i globalnym – wyjaśnia Górska. – Jego celem jest opanowanie podstawowej terminologii i poznanie zasad współpracy między interesariuszami rynku spotkań w nowej rzeczywistości post COVID-19. Kurs nagrany jest w formie prezentacji PowerPoint, a jako materiały pomocnicze wykorzystano w nim krótkie filmy, ilustrujące wybrane elementy sektora spotkań. W charakterze case study przedstawiono międzynarodowy kongres ICCA 2020, jako modelowy przykład wydarzenia hybrydowego. Uzupełniłem kursu jest część praktyczna – warsztat.

Program kursu podzielony jest na trzy części, poruszono w nim takie tematy jak:

  • Rodzaje wydarzeń: definicje, struktura, rynek. Co to jest przemysł spotkań w nomenklaturze polskiej i światowej.Podmioty w segmencie MICE (PCO, AMC, DMC, CVB, POT/PCB i in). Definicje, zadania. Specyfika kongresów stowarzyszeń.
  • Najważniejsze organizacje branżowe w Polsce i na świecie.
  • Polska w światowych rankingach. Statystyki, rankingi ICCA i UIA i ich znaczenie.
  • Cele organizowania wydarzeń.
  • Rola i wartość przemysłu spotkań: społeczne, naukowe, ekonomiczne i promocyjne.
  • Krajobraz MICE po pandemii. Światowe trendy i zmiany w organizacji spotkań w przyszłości.

Do kursu dołączono materiały do samodzielnego przestudiowania:

  • Raport Przemysł Spotkań i Wydarzeń w Polsce 2020 POT,
  • Poland Events Impact,
  • ICCA Statistical Report 2019 (w jęz. ang.),
  • JMIC Manifest (w jęz. ang.)

Każdy kurs kończy się testem kompetencyjnym i wydaniem certyfikatu ukończenia szkolenia. Cały cykl szkoleń ma wraz z raportami i opracowaniami udostępnianymi na platformie online stanowić kompendium wiedzy o branży MICE. Po ukończeniu i zaliczeniu wszystkich 10 kursów, otrzymuje się certyfikat event managera.

Aby wziąć udział w szkoleniu wystarczy zarejestrować się na platformie edukacyjnej Akademia SKKP online www.akademia.skkp.org.pl a po otrzymaniu linku do aktywacji, brać udział w kursach w wybranym czasie.

Projekt realizowany jest w ramach zadania publicznego współfinansowanego przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.

Dodatkowych informacji udziela:
Anna Górska, Kierownik Projektu
Symposium Cracoviense Doradca Zarządu
ICCA Board Member
Wiceprezes Zarządu ds. Współpracy Międzynarodowej SKKP
E-mail: anna.gorska@skkp.org.pl; tel. + 48 664 411 429

W zeszłym tygodniu wystartowało prowadzone przez Akademię Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce (SKKP) szkolenie złożone z dziesięciu kursów. Wykłady mają przygotowywać do pracy organizatora wydarzeń.

CZYTAJ TEŻ: Zostań organizatorem eventów. Rusza darmowe szkolenie

Pozostało 91% artykułu
Tendencje
Chorwaci: Nasze plaże znikają, bo obcokrajowcy chcą mieć domy nad samym morzem
Tendencje
Ustka kontra reszta świata. Trwa głosowanie na najlepszy film promocyjny
Tendencje
Poranne trzęsienie ziemi na Krecie. Turyści wyszli bez szwanku
Tendencje
La Palma znowu przyjmuje samoloty