Karnet na narty jak bilet lotniczy

materiały prasowe

Dynamiczne zmiany cen karnetów narciarskich to sposób firmy Tatry Mountain Resorts na zarządzanie ruchem turystycznym w ośrodkach zimowych i poprawę jakości obsługi

Ceny biletów na wyciągi będą ustalane w zależności od zainteresowania klientów – im więcej ludzi wykupi zjazdy na dany region i dzień, tym koszt dla kolejnych będzie wyższy zdecydowała Tatry Mountain Resorts (TMR), firma która zarządza ośrodkami narciarskimi na Słowacji (Jasna, Szpindlerowy Młyn, Tatralandia), w Czechach i w Polsce (Szczyrk).

Wszystko za sprawą Gopass, systemu lojalnościowego, który działa przede wszystkim jako osobisty karnet narciarski. Z programu korzysta już milion ludzi. Jeśli klient nie wykorzysta opłaconych zjazdów, będzie mógł wymienić punkty na wejściówki do parku wodnego Tatralandia lub Beszenowa. W ten sposób system pomoże równomiernie rozłożyć ruch turystyczny na poszczególne ośrodki zimowe przez cały sezon. Karnety można kupować przez stronę internetową a, jak zapowiada dyrektor marketingu w TMR Juraj Chovanak, różnice w cenach między najtańszą a najdroższą wersją mogą sięgać 50 procent.

– W początkowym okresie sprzedaży będzie można kupić bilety już za 9 euro za dzień – zapowiada Chovanak. Ta cena obejmuje szusowania na początku i końcu sezonu. Z kolei najdrożej będzie w święta Bożego Narodzenia (najtańszy bilet 27 euro) i w Sylwestra (38 euro). Dynamiczne kształtowanie cen będzie wprowadzone na początek w Jasnej, później w Szpindlerowym Młynie, a także w Szczyrku.

Tegoroczną nowością dla narciarzy wypoczywających w Szpindlerowym Młynie będzie też możliwość kupienia karnetów w centrach obsługi klientów, tzw. Gopass Points. Zostaną one wyposażone w automatyczne kioski z ekranami dotykowymi.

System Gopass to nie tylko strona internetowa, ale też aplikacja mobilna, dzięki której można śledzić liczbę przejechanych kilometrów na nartach i sprawdzać wyniki w zawodach Ski Challange, ale przede wszystkim pozyskać informacje o wydarzeniach, śniegu na stokach, godzinach otwarcia kolejek i wyciągów i dowiedzieć się, ile czasu trzeba spędzić w kolejce na wyciąg w ośrodku Jasna Tatry Niskie.

Tatra Mountain Resorts zapowiedziała też oddanie w tym roku w Szczyrku 6-osobowej kolejki krzesełkowej na trasie Hala Skrzyczeńska – Zbójnicka Kopa, która mimo że krótka, bo jedynie 700-metrowa, to ma duże znaczenie. Odcinek ten połączy Szczyrk Mountain Resort z Centralnym Ośrodkiem Sportowym Skrzyczne.

Poprawiony zostanie również system naśnieżania, w nadchodzącym sezonie wykorzystywane będą także nowoczesne ratraki, które mają wbudowany system nawigacji satelitarnej monitorujący pokrywę śniegu.

Dla dzieci otwarta zostanie szkółka narciarska Maxiland w Czyrnej z dwoma wyciągami taśmowymi. Będzie tam można skorzystać z usług instruktorów dla najmłodszych. W tym roku pojawią się również nowe restauracje Grill, Apres Ski Solisko, Frebox bar Hala Skrzyczeńska i Bistro Czyrna.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polscy turyści ranni w bójce w Burgas

Dwóch polskich turystów trafiło do szpitala w wyniku ranienia nożem. Ich życiu nie zagraża ...

Na wsi najlepiej – rusza druga odsłona konkursu

Do 20 lipca Polska Organizacja Turystyczna czeka na zgłoszenia do konkursu „Na wsi najlepiej ...

Syndyk: Agenci Neckermanna mają szanse odzyskać pieniądze

Agenci turystyczni, którym upadłe biuro podróży Neckermann nie wypłaciło prowizji, powinni wystawić spółce faktury. ...

Piec hutniczy nowym symbolem Rudy Śląskiej?

Samorząd Rudy Śląskiej chce nabyć zabytkowy wielki piec z huty „Pokój” i odnowić go, ...

Rainbow: Przedsprzedaż zimy urosła o 10 procent

O 10 procent zwiększyła się – porównując rok do roku – przedsprzedaż wyjazdów z ...

Więcej pociągów Intercity w Tatry i Beskidy

PKP Intercity uruchomi we wrześniu dodatkowe połączenia w Tatry i Beskidy. Pociągi wyjadą m.in. ...