Karnet na narty jak bilet lotniczy

materiały prasowe

Dynamiczne zmiany cen karnetów narciarskich to sposób firmy Tatry Mountain Resorts na zarządzanie ruchem turystycznym w ośrodkach zimowych i poprawę jakości obsługi

Ceny biletów na wyciągi będą ustalane w zależności od zainteresowania klientów – im więcej ludzi wykupi zjazdy na dany region i dzień, tym koszt dla kolejnych będzie wyższy zdecydowała Tatry Mountain Resorts (TMR), firma która zarządza ośrodkami narciarskimi na Słowacji (Jasna, Szpindlerowy Młyn, Tatralandia), w Czechach i w Polsce (Szczyrk).

Wszystko za sprawą Gopass, systemu lojalnościowego, który działa przede wszystkim jako osobisty karnet narciarski. Z programu korzysta już milion ludzi. Jeśli klient nie wykorzysta opłaconych zjazdów, będzie mógł wymienić punkty na wejściówki do parku wodnego Tatralandia lub Beszenowa. W ten sposób system pomoże równomiernie rozłożyć ruch turystyczny na poszczególne ośrodki zimowe przez cały sezon. Karnety można kupować przez stronę internetową a, jak zapowiada dyrektor marketingu w TMR Juraj Chovanak, różnice w cenach między najtańszą a najdroższą wersją mogą sięgać 50 procent.

– W początkowym okresie sprzedaży będzie można kupić bilety już za 9 euro za dzień – zapowiada Chovanak. Ta cena obejmuje szusowania na początku i końcu sezonu. Z kolei najdrożej będzie w święta Bożego Narodzenia (najtańszy bilet 27 euro) i w Sylwestra (38 euro). Dynamiczne kształtowanie cen będzie wprowadzone na początek w Jasnej, później w Szpindlerowym Młynie, a także w Szczyrku.

Tegoroczną nowością dla narciarzy wypoczywających w Szpindlerowym Młynie będzie też możliwość kupienia karnetów w centrach obsługi klientów, tzw. Gopass Points. Zostaną one wyposażone w automatyczne kioski z ekranami dotykowymi.

System Gopass to nie tylko strona internetowa, ale też aplikacja mobilna, dzięki której można śledzić liczbę przejechanych kilometrów na nartach i sprawdzać wyniki w zawodach Ski Challange, ale przede wszystkim pozyskać informacje o wydarzeniach, śniegu na stokach, godzinach otwarcia kolejek i wyciągów i dowiedzieć się, ile czasu trzeba spędzić w kolejce na wyciąg w ośrodku Jasna Tatry Niskie.

Tatra Mountain Resorts zapowiedziała też oddanie w tym roku w Szczyrku 6-osobowej kolejki krzesełkowej na trasie Hala Skrzyczeńska – Zbójnicka Kopa, która mimo że krótka, bo jedynie 700-metrowa, to ma duże znaczenie. Odcinek ten połączy Szczyrk Mountain Resort z Centralnym Ośrodkiem Sportowym Skrzyczne.

Poprawiony zostanie również system naśnieżania, w nadchodzącym sezonie wykorzystywane będą także nowoczesne ratraki, które mają wbudowany system nawigacji satelitarnej monitorujący pokrywę śniegu.

Dla dzieci otwarta zostanie szkółka narciarska Maxiland w Czyrnej z dwoma wyciągami taśmowymi. Będzie tam można skorzystać z usług instruktorów dla najmłodszych. W tym roku pojawią się również nowe restauracje Grill, Apres Ski Solisko, Frebox bar Hala Skrzyczeńska i Bistro Czyrna.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

TT Warsaw: Przez targi do serc polskich turystów

Rośnie ruch turystyczny z Polski, trudno więc, żeby nie było nas w Warszawie – ...

Karpacka droga od Salonik do Bałtyku

– Trójmorze potrzebuje dobrej infrastruktury transportowej – mówił prezydent Andrzej Duda podczas Forum Regionów ...

Wszystko o kryzysie w turystyce w jednym miejscu

W Niemczech powstała strona internetowa, na której branża turystyczna może znaleźć aktualne informacje dotyczące ...

Polacy wracają LOT-em Do Domu

Już 10 tysięcy Polaków zgłosiło chęć skorzystania z transportu samolotami LOT w ramach akcji ...

Amerykańskie lotniska przegrywają ze śniegiem

Ostra zima ponownie atakuje w Stanach Zjednoczonych. Najgorsza sytuacja jest na wschodnim wybrzeżu – ...

Erik Kuipers „przyjacielem Polski” w Holandii

Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Amsterdamie ogłosił laureata konkursu „Vriend van Polen”, czyli ...