Targi TT Warsaw bogate w nowości

materiały prasowe

Przyjadą z dalekich krajów, jak Chile, Madagaskar czy Etiopia. Ale też z bliskich – Litwy, Niemiec i Holandii. A nawet z samej Warszawy. Kto taki? Wystawcy, jakich jeszcze największe targi turystyczne w kraju nie gościły

Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw liczą sobie już ponad ćwierć wieku i ciągle przyciągają nowych wystawców i dodają nowe pomysły. Co nowego zaproponują w tym roku?

Targowi debiutanci

Na czas targów w Pałacu Kultury i Nauki zagości ponad 500 wystawców z 53 krajów. Reprezentowane będą: Albania, Armenia, Austria, Bangladesz, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chile, Chiny, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Dominikana, Egipt, Etiopia, Francja, Grecja, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Indie, Izrael, Jordania, Kuba, Litwa, Macedonia, Madagaskar, Malta, Maroko, Mołdawia, Nepal, Niemcy, Palestyna, Panama, Peru, Polska, Portugalia, Republika Południowej Afryki, Rosja, Rumunia, Serbia, Słowacja, Sri Lanka, Tajlandia, Tanzania, Tunezja, Turcja, Ukraina, USA, Uzbekistan, Węgry, Wietnam i Włochy. Ten ostatni pełnić będzie w tym roku rolę kraju partnerskiego.

Czytaj: „Piazza Italia w warszawskim Pałacu Kultury”.

W gronie wystawców znajdą się też firmy, organizacje i miejscowości, które na TT Warsaw jeszcze się nie wystawiały. Będą to: Boutique Resort Donna Carmela (Włochy), Byleando (Niemcy), CBDO Lena-Tour (Rosja), Viva Latina Tours (Chile), Gama Travel i Hotel Nova Riviera (Macedonia), Global Discovery (Holandia), Uniejów (Polska), Hebei Sinotogo International Travel Service (Chiny), Koneser Hotel Management – Hotel Moxy (Polska), LAL Ethiopia Tours (Etiopia), Madagascar Explorer (Madagaskar), Morskie Mile (Polska), Narodowa Organizacja Turystyczna Republiki Serbskiej (Bośnia i Hercegowina), Pinhal Tour (Portugalia), Przezmorze.pl (Polska), Soul Travel (Polska), Stowarzyszenie LGD Qwsi (Polska), Travel Time Litwa – Kelioniu Laikas (Litwa) i Wyprawa na Elbrus i Kazbek (Rosja).

Dostrzegając trendy

Targową nowością jest konkurs AcTTive, poświęcony promocji turystyki aktywnej, która rozwija się niezwykle dynamicznie. Wzrost zainteresowania tą formą wypoczynku, zarówno w turystyce wyjazdowej, jak i przyjazdowej oraz krajowej, jest wyraźnie zauważalny. Konkurs AcTTive ma wyróżnić najciekawsze propozycje w tej dziedzinie. Jego organizatorzy zakładają, że oceniane produkty turystyczne powinny się odznaczać oryginalnością i innowacyjnością, stosowaniem się do zasad turystyki zrównoważonej, wpływem na rozwój lokalny i regionalny, stopniem komercjalizacji, jakością i dostępnością, a także interesującym sposobem prezentacji. Zgłoszenia zostaną ocenione przez jury, w którego składzie znajdą się eksperci od turystyki (w tym dziennikarze mediów branżowych), sportu i edukacji. Konkurs został podzielony na część krajową i zagraniczną. Dla zwycięzców przewidziano pamiątkowe statuetki i pakiety reklamowe o wartości 5 tysięcy złotych. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowane jest na 22 listopada 2018 r.

Nowa ustawa pod lupą

Europejska Organizacja Związków Biur Podróży Unii Europejskiej (ECTAA) to organizacja, której celem jest wdrażanie w krajach członkowskich Unii Europejskiej wysokich standardów usług turystycznych i dbanie o interesy branży. Pierwszy raz pojawi się ona na TT Warsaw, od razu w roli partnera merytorycznego.

Rok 2017 był dla branży turystycznej rokiem wdrażania nowej dyrektywy unijnej o imprezach turystycznych i właśnie temu tematowi poświęcone będzie organizowane przez ECTAA spotkanie. W trakcie konferencji zatytułowanej „Czy potrzebne są zmiany w dyrektywie turystycznej i ustawie o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych – głos praktyki w sześciu kwestiach zasadniczych” omówione zostaną problemy, z którymi organizatorzy turystyki i sprzedawcy usług turystycznych musieli się zmierzyć, dostosowując działalność do nowych zasad. Zebrane doświadczenia agentów turystycznych, organizatorów turystyki i organizatorów imprez MICE pomogą wyjaśnić kwestie, które budzą wątpliwości. Dzięki merytorycznej analizie nowych przepisów, licznym rozmowom z organizatorami i szkoleniom, których Polska Izba Turystyki (członek ECTAA) przeprowadziła dziesięć w największych miastach Polski, zyskano materiał, z którego wnioski zostaną w przyszłości przekazane ustawodawcy krajowemu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rodos czeka dobry sezon

Nadchodzący sezon letni ma być dla Rodos tak samo dobry jak poprzedni, przewiduje honorowy ...

Lublin nie zwróci dotacji do lotniska

Nie będzie zwrotu części unijnej dotacji do oddanego do użytku w końcu 2012 roku ...

Z Katowic pociągiem do zabytkowej kopalni

Koleje Śląskie i stowarzyszenia opiekujące się cennymi zabytkami wznawiają ofertę jesiennych niedzielnych wycieczek z ...

W biurach podróży Grecja goni Egipt

W minionym tygodniu biura podróży odwiedziło tyle samo klientów co rok temu. Najchętniej kupowali ...

Koniec umowy Intercity z T-Mobile

Po około 4 latach wygasła umowa T-Mobile Polska z PKP Intercity, na mocy której ...

Wiedeńskie Muzeum Świata znów otwarte dla gości

Po trzech latach przebudowy i renowacji, przy wiedeńskim Heldenplatz, ponownie otwarto Muzeum Świata (Weltmuseum) ...