Phuket otworzy się na turystów 1 lipca. Szczepi pracowników turystyki

Fot. Pixabay

Phuket chce się otworzyć na turystów zagranicznych 1 lipca. Osoby w pełni zaszczepione po przyjeździe nie będą musiały odbywać kwarantanny.

Władze wyspy Phuket otworzyły zapisy dla przedsiębiorców w ramach programu certyfikacji obiektów i firm turystycznych. Mogą do niego zgłaszać się te podmioty, których co najmniej 70 procent pracowników zostało zaszczepionych na covid-19. Dostają one certyfikat SHA Plus (Amazing Thailand Safety and Health Administration Plus Certificate). Dotąd uzyskało go 1389 firm na wyspie, w tym 882 obiekty zakwaterowania, 169 obiektów gastronomicznych, 157 biur podróży i 181 w innych kategoriach.

Zgodnie z założeniami dotyczącymi otwarcia się na turystów z zagranicy, w pełni zaszczepieni goście będą mogli mieszkać tylko w obiektach certyfikowanych w programie SHA Plus, a we wniosku o zaświadczenie wjazdowe muszą przedstawić potwierdzenie rezerwacji w takim obiekcie.

CZYTAJ TEŻ: Tajlandia: Nasza turystyka po covidzie będzie SEXY

Program Amazing Thailand SHA powstał w maju 2020 roku i obejmuje 10 branż: gastronomię, zakwaterowanie, atrakcje turystyczne i rozrywkowe, transport, biura podróży, zdrowie i urodę, centra handlowe i domy towarowe, sport dla turystyki, organizowanie spotkań, teatry i rozrywkę, butiki z pamiątkami i inne sklepy. Certyfikaty są zgodne z wytycznymi Światowej Rady Podróży i Turystyki dotyczącymi bezpieczeństwa podróży.

W Tajlandii ruszył też wczoraj program masowych szczepień przeciwko covidowi-19. Rząd zapowiedział, że do końca miesiąca mieszkańcy dostaną 6 milionów dawek szczepionek firm AstraZeneca i Sinovac Biotech. Dotąd w liczącym 70 milionów mieszkańców azjatyckim królestwie w pełni zaszczepiono zaledwie 1,9 procent mieszkańców, co najmniej jedną dawkę otrzymało około 4,1 procent.

ZOBACZ TAKŻE: Tajlandia wprowadza nowy podatek turystyczny. „Na leczenie”.

Tajlandia, która przez wiele miesięcy była wśród krajów najmniej dotkniętych pandemią, walczy z trzecią falą zakażeń koronawirusem. Ich liczba zaczęła gwałtownie rosnąć na początku kwietnia. Wśród największych ognisk zachorowań wymienia się stołeczne kluby nocne i place budowy.

W poniedziałek w kraju odnotowano 2419 nowych zakażeń i 33 zgony. Ogólna liczba zarejestrowanych zachorowań to niemal 180 tysięcy, a zgonów 1269.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rząd rozpatrzy projekt ustawy turystycznej

W poniedziałek rząd zajmie się projektem ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. ...

Rainbow inauguruje letnie czartery z Łodzi

W ostatni piątek maja pierwszy samolot czarterowy Rainbowa zabrał turystów z Łodzi na grecką ...

Zorba pustoszy Grecję

Śródziemnomorski cyklon Zorba, który przechodzi przez Grecję od wczoraj spowodował liczne zniszczenia – największe ...

Mondial: Połowa dorosłych Polaków mówi, że wyjedzie na ferie

13,5 miliona Polaków deklaruje, że wyjedzie choćby na trzy dni na ferie zimowe. Ponad ...

Niepunktualność przyczyną nerwów na wakacjach

Szwajcar najbardziej nie lubi się spóźniać, a Polak boi się, że będzie musiał mówić ...

Protest mocno uderzy w wyniki LOT-u

Trwający już tydzień strajk dwóch związków zawodowych w PLL LOT nastąpił w momencie, kiedy ...