Kamil Kurak przepytuje z turystyki

Kamil Kurak - agent turystyczny, działacz, touroperator i dziennikarz

Szef biura podróży Prima Holiday powiedział mu, jak został obywatelem Polski, prezes TT Warsaw przekonuje, że w dobie internetu potrzebne są też targi, a dyrektor Niemieckiej Centrali Turystyki w Polsce wyjawia, jak rozwija się ruch turystyczny z Polski do Niemiec

„Wszystkie wymiary turystyki” – pod tym tytułem Kamil Kurak, właściciel biura agencyjnego Travel Expert w Warszawie, touroperator i członek Rady Polskiej Izby Turystyki, a teraz także dziennikarz, prowadzi rozmowy z przedstawicielami świata turystyki. Nagrywa je w studiu i umieszcza jako podcasty na YouTubie.

Kilka lat temu, kiedy zacząłem swoją aktywność w Polskiej Izbie Turystyki, zetknąłem się z licznymi przedstawicielami naszego środowiska. Poznałem wielu ludzi z branży i otoczenia, których zaangażowanie, pasja, praca nie zawsze są widoczne. Pomyślałem, że warto wydobyć na światło dzienne, spopularyzować te postawy, kariery, historie. Kiedy tylko mogłem wygospodarować trochę czasu, zająłem się nagrywaniem rozmów z nimi – opowiada.

– Tym bardziej, że miałem przykład w domu – dodaje. – Mój ojciec był dziennikarzem radiowym w Białymstoku. Miałem okazję przyglądać się jego pracy, jeździć z nim po regionie, a nawet przebywać z nim w studiu i w montażowni.

Jak mówi Kurak, zależy mu głównie na ponadczasowych rozmowach o pracy, pasji i sukcesach osób, do których się zwraca. – Obok właściwego tematu często zadaję kilka pytań, aby przedstawić gościa trochę bardziej prywatnie – wyjaśnia. Nie ukrywa, że oprócz spełnienia się w nowej roli, nagrywanie podcastów ma też spopularyzować marke jego firmy – Travel Expert.

Do tej pory nagrał dziesięć audycji, średnio stara się realizować jedną na tydzień. Wśród jego rozmówców byli już między innymi prezes targów turystycznych TT Warsaw Urszula Potęga, prezes biura podróży Prima Holiday Meher Lili, wicedyrektor departamentu turystyki w mazowieckim urzędzie marszałkowskim Izabela Stelmańska, dyrektor biura Niemieckiej Centrali Turystyki w Polsce Tomasz Pędzik, dyrektor polskiego biura Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej Agnieszka Puszczewicz i podróżnik Tomasz Wojtowicz.

– Zaleta podcastu jest taka, że można go odsłuchać w dowolnym momencie i miejscu – podczas jazdy samochodem, w poczekalni na lotnisku czy podczas treningu. Potrzebny jest tylko dostęp do internetu i aplikacja w telefonie – zachęca do słuchania swoich nagrań Kurak.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wyspy Kanaryjskie wprowadzają antycovidowe restrykcje

Obowiązek noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych i liczba osób stołujących się razem w restauracji ...

Rusza konkurs POT dla studentów Erasmusa

Studiujący w Polsce zagraniczni uczestnicy programu Erasmus+ od jutra będą mogli dzielić się swoimi ...

Portugalia wykreślona z brytyjskiej czerwonej listy. Odwrotnie – nie

Portugalia będzie od piątku jedynym krajem w Europie, z którego będzie można przyjechać do ...

Donovaly na mapie połączeń Polskiego Busa

PolskiBus.com w ramach linii z Warszawy do Budapesztu, przez Radom, Kielce i Kraków, uruchamia ...

Sun & Fun Holidays zapowiada czartery na Samos

Biuro podróży Sun & Fun Holidays uzupełnia ofertę letnią, dodając do niej nowy kierunek ...

Alitalia ma od dwóch lat zarząd komisaryczny

Włoska kolej i lotniska będą ratować Alitalię

Państwowa włoska kolej FS i grupa Atlantia, zarządzająca włoskimi lotniskami, zgodziły się, choć z ...