Szarm el-Szejk będzie zielonym miastem

Fot. AFP

Fabryka produkująca papierowe torby przyjazne środowisku, elektrownia bazująca na energii słonecznej i zakaz sprowadzania plastikowych toreb do miasta – to działania Szarm el-Szejk na rzecz ochrony środowiska.

Gubernator regionu Południowego Synaju Khaled Fouda zapowiedział w czasie spotkania z przedsiębiorcami turystycznymi szereg przedsięwzięć, dzięki którym Szarm el-Szejk, jedne z najważniejszych kurortów na Morzem Czerwonym, ma stać się zielonym miastem.

CZYTAJ TEŻ: Ruszyło połączenie z Szarm el-Szejk do Luksoru

Jak mówi Fouda, cytowany przez egipski portal „Egypt Independent”, w mieście powstanie fabryka produkująca papierowe torby przyjazne środowisku – ta informacja zbiegła się z planami wprowadzenia zakazu sprowadzania plastikowych toreb. Regulacja wejdzie w życie, kiedy tylko uda się je zastąpić torbami nieszkodliwymi dla środowiska naturalnego. Jako kolejne przedsięwzięcie gubernator wymienia uruchomienie elektrowni, która będzie wykorzystywać energię słoneczną. Docelowo ma produkować 40 megawatów. Już teraz region stara się zwiększyć wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Polityk wezwał przedsiębiorców do wspierania tych działań.

Wzdłuż „zielonych stref” zbudowana zostanie marina, co będzie też jednym z elementów szerszego planu rozbudowy dzielnicy Naama Bay, która ma się stać popularną promenadą turystyczną.

Minister środowiska Egiptu Jasmin Fouad dodała, że resort wspiera inicjatywę Południowego Synaju we współpracy z Programem Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP), w ramach którego podejmowane są działania na rzecz ochrony środowiska.

ZOBACZ TEŻ: Turyści wrócili do Egiptu

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

POT szuka chętnych na „Weekend za pół ceny”

Rozpoczęły się zapisy do akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” organizowanej ...

Plan krakowskiego lotniska: 12 milionów pasażerów

Obsłużenie 12 milionów pasażerów w 2036 roku zakłada tzw. plan generalny (master plan) dla ...

Apartamenty zamiast hotelu. Luka w prawie

Miał być hotel, a inwestor sprzedaje apartamenty. Prokuratura umarza sprawę z powodu luki w ...

Leila Ben Arfi: Estetyka w turystyce jest dla mnie ważna

Prowadzi biuro podróży od 27 lat. Pokonując trudności, ale i wykorzystując atuty, jakie daje ...

Ekspert: Osobisty doradca turystyczny podniesie twój status

Jeśli masz już osobistego trenera fitness, to powinieneś mieć też doradcę od wakacji – ...

Z wodą i laptopem na pokład samolotu

American Airlines i Amerykański Urząd Bezpieczeństwa Transportu (TSA) testują nowy skaner lotniskowy wysokiej rozdzielczości, ...