POT inspiruje uczniów do podróżowania

Fot. materiały prasowe

W ramach projektu „Turystyczna szkoła” Polska Organizacja Turystyczna uruchomiła bazę multimedialnych materiałów edukacyjnych na temat regionów i atrakcji turystycznych dla nauczycieli, rodziców i uczniów.

Wraz z partnerami – regionalnymi i lokalnymi organizacjami turystycznymi, Polskimi Markami Turystycznymi i certyfikowanymi produktami turystycznymi – i pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej Polska Organizacja Turystyczna stworzyła bazę materiałów edukacyjnych na temat polskich atrakcji turystycznych, o czym informuje w komunikacie. Są to, jak wyjaśnia, „atrakcyjne, interdyscyplinarne pomoce dydaktyczne”, między innymi do nauczania historii, geografii, plastyki czy muzyki.

Nauczyciele szkół podstawowych i średnich mogą z niej korzystać podczas zarówno zdalnych, jak i stacjonarnych lekcji. Celem projektu jest pokazanie uczniom ciekawych miejsc w kraju i zainspirowanie ich do podróżowania.

CZYTAJ TEŻ: Dekalog bezpiecznego turysty. POT radzi, jak podróżować

Pierwsze materiały są już dostępne na stronie pot.gov.pl w zakładce „Turystyczna szkoła”, baza będzie sukcesywnie rozwijana. Informacje na temat „Turystycznej szkoły” pojawią się także na platformie edukacyjnej Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl w zakładce „Kształcenie na odległość”.

– Zapraszam wszystkich nauczyli i rodziców do korzystania z materiałów pokazujących piękne miejsca i wyjątkowe atrakcje w Polsce. Na naszej stronie można znaleźć zarówno materiały wideo, audio, wirtualne spacery, jak i wysokiej jakości teksty źródłowe, karty doświadczeń, quizy i scenariusze lekcji – mówi prezes POT Robert Andrzejczyk, cytowany w komunikacie.

ZOBACZ TAKŻE: Odpoczywaj w Polsce – ruszyła kampania promocyjna

– To ważne, żeby dzieci mogły korzystać ze sprawdzonych źródeł informacji. Mam nadzieję, że dzięki „Turystycznej szkole” jeszcze więcej uczniów będzie mogło odkryć nasz kraj i zainspirować swoich rodziców i nauczycieli do wspólnych, niezapomnianych podróży – dodaje sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Andrzej Gut-Mostowy.

Kolejnym etapem projektu będzie stworzenie bazy scenariuszy wycieczek szkolnych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

17 chętnych na prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej

24 osoby zgłosiły się w konkursie na prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Komisja oceniła, że ...

Bartłomiej Walas odchodzi z Polskiej Organizacji Turystycznej

Wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej Bartłomiej Walas złożył wymówienie. Rezygnacja została przyjęta. – Zdecydowały sprawy ...

Policja przeszukała berliński jarmark świąteczny

Niemiecka policja wkroczyła wczoraj na jarmark bożonarodzeniowy w dzielnicy Berlina Charlottenburg po otrzymaniu wiadomości ...

Koniec ze strajkami na lotniskach w Berlinie

Związek zawodowy Verdi zaakceptował porozumienie płacowe dla członków personelu naziemnego dwóch lotnisk w Berlinie, ...

Burmistrz Barcelony: Skasować loty do Madrytu

Do Madrytu pociągiem zamiast samolotem – to pomysł burmistrz Barcelony, który pojawił się w ...

Polacy boją się latać do Azji z powodu koronawirusa

W styczniu liczba rezerwacji lotów z Polski do Chin spadła o 30 procent – ...